Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Zapalenie pęcherza

39 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

problemy allegro

21 paź 2012 - 15:43:09

Hej dziewczyny ;) Niedawno założyłam sobie konto na allegro i jeszcze nie bardzo umiem się nim posługiwać. Mam problem, ponieważ wczoraj zalicytowałam katanę na zdjęciu wydawała się super i w ogóle, ale w miedzy czasie poprosiłam allegrowiczkę o wysłanie większej ilości zdjęć. I co/ Przesłał mi zdjęcia jakiejś starej szmaty. Teraz chce się wycofać z licytacji. Wiem, że allegro ma opcje, w której można wycofać ofertę, ale trzeba podać powód. I oto moja prośba do was jak mogę to argumentować i czy wy byłyście w podobnej sytuacji?

problemy allegro

21 paź 2012 - 15:45:39

Może ktoś jeszcze przebije. Albo napisz do Sprzedającego,czasami zgadzają się odwołać ofertę. A na przyszłość to najpierw prosi się o zdjęcia,później licytuje ;)

problemy allegro

21 paź 2012 - 15:46:37

Proszę to z zakładki "Pomoc" na all:

Czy mogę poprosić sprzedającego o wycofanie mojej oferty?

Tak - pod warunkiem, że z ważnych przyczyn losowych nie możesz już brać udziału w licytacji.

Jeśli chcesz poprosić sprzedającego, by odwołał Twoją ofertę:

przejdź na stronę Moje Allegro > Moje zakupy > Licytacje i Kup Teraz: Licytuję;
kliknij w link Prośba o wycofanie (w Opcjach przy nazwie przedmiotu);
wpisz powód, dla którego prosisz o odwołanie swojej oferty, i kliknij w Zatwierdź.

Sprzedający nie ma obowiązku odwołania Twojej oferty, jeżeli uzna, że prośba nie jest umotywowana ważnymi okolicznościami.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-21 15:47 przez 01kika01.

problemy allegro

21 paź 2012 - 15:46:46

No raczej powinnaś się o to wczesniej zapytac... miej nadzieje, że przebije. Mozesz poprosić o odwołanie ale nie ma obowiązku się na to godzić.

problemy allegro

21 paź 2012 - 15:49:05

Tak wiem o tej opcji ale jakie mogę podać te "ważnych przyczyny losowye" ?

problemy allegro

21 paź 2012 - 15:50:30

Ja odwoluje, bo wole to niz pozniej uzerac się, że nie zapłaci mi pieniedzy. Powody dostaje "dziecko zalicytowało", "znalazlam coś lepszego i tańszego" . Wiec próbuj :]

problemy allegro

21 paź 2012 - 15:51:08

Cytat
meridol
Tak wiem o tej opcji ale jakie mogę podać te "ważnych przyczyny losowye" ?

Na pewno nie ściemniaj że Twoje dziecko zalicytowało itd :) bo to jest śmieszne. Ja napisałabym wprost że zdjęcia realne mi nie odpowiadają i jeśli wygram licytację to raczej nie wystawię pozytywa,wysyłanie innej rzeczy niż ukazanej w opisie aukcji też nie jest w porządku.

problemy allegro

21 paź 2012 - 15:53:50

Napisz tak jak to opisała Mee1990.

problemy allegro

21 paź 2012 - 15:53:56

zobaczcie same 1-zdjęcie z allegro 2- zdjęcie które mi przesłała


problemy allegro

21 paź 2012 - 15:55:24

Niestety nie wiem co mogłabyś napisać, bo sprzedający są różni, jeden ugodowo odwoła Twoją ofertę a drugi ze złośliwości pozostawi by tylko negatyw wlepić.

Może spróbuj dogadać się z nią poprzez maila czy odwołałaby Twoją ofertę, wyjaśniając że na zdjęciach, które dosłała katanka nie wygląda już tak dobrze jak na foto z aukcji?

problemy allegro

21 paź 2012 - 15:57:36

Dziewczyny Sorki ze ja z innej bajki, ale potrzebuje email do szafa poniewaz chce zweryfikowasc konto :) dzieki ;)

problemy allegro

21 paź 2012 - 15:57:55

Napisałam;) czekam teraz na odpowiedz

problemy allegro

21 paź 2012 - 16:00:35

Drugie zdjęcie mi się nie otwiera, ale powiem tak jeżeli ktoś jest na tyle nieuczciwy żeby wysyłać przekłamane zdjęcia to nie twój problem ! Poproś o odwołanie i napisz że zdjęcia prezentowane w opisie przedmiotu nie odpowiadają rzeczywistości czy coś w tym stylu. Jak nie odwoła oferty napisz jej, że i tak nie kupisz bo czujesz się oszukana. Oczywiści najlepiej załatwić sprawę delikatnie i nie naskakiwać na sprzedającego. Nie przejmuj się nie z takich powodów ludzie ''zmieniają zdanie'' co do kupna.
Pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

problemy allegro

21 paź 2012 - 16:01:38

ja zawsze pisze, ze brat mi wylicytowal nie to co trzeba

problemy allegro

21 paź 2012 - 16:15:38

ta kurtka z drugiego zdjęcia jest całkowicie inna ;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Śmieszne rozmowy z telemarketerami