Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

Czy ktoś tu kupuje?

10 lut 2017 - 18:28:08

@DaChoice
Jasne,że tak.
Nie zawsze i nie wszystko można.
Ale chusteczki,apaszki,czy cienkie ciuszki raczej się da.
Ja kiedyś sporo grubego sznura wysyłałam w gabarycie A,ale musiałam go zwinąć w takie koło i przyczepić.
Wiesz...niektórym nie chce się bawić i wolą przepłacać.

Czy ktoś tu kupuje?

10 lut 2017 - 18:32:41

Cytat
czarownicaao
Wiesz...niektórym nie chce się bawić i wolą przepłacać.
Myślę że duże znaczenie ma też wartość samego przedmiotu, np. te szorty sprzedałam za 17 z wysyłką, więc miało dla mnie znaczenie, czy za wysyłkę zapłace 5 czy 10 zł. Gdyby to był ciuch jakiegoś Armaniego czy coś w tym stylu, i dostałabym np. 120 z wysyłką, to wtedy być może już by mi było wszystko jedno, jaki gabaryt mi policzą.

Czy ktoś tu kupuje?

10 lut 2017 - 18:48:34

@DaChoice
A to akurat zrozumiałe i nie ma się co dziwić.

Powiem tylko,że czasem chodzę po portalu,gdzie jest zasada,że ludzie ludziom oddają używane rzeczy za koszt przesyłki.
Część osób stara się,żeby przesyłka wyniosła mało,stawiając się na miejscu osoby odbierającej,która to opłaca (szanując Jej pieniążki).
A część...ładuje jak popadnie i nie patrzy.
A w przypadku takiego "gracika" to ma znaczenie,
bo za 5 zł. jeszcze się opłaca go przyjąć,ale za 10 zł. nie zawsze.

Czy ktoś tu kupuje?

10 lut 2017 - 18:57:42

@czarownicaao

Czytałam na jakimś forum wypowiedzi takich osób, które oddawały coś za darmo, i wiele osób zainteresowanych rezygnowało na samą wzmiankę o tym, że mają opłacić koszt wysyłki. A że w przypadku starych ciuchów ten koszt właściwie przekracza koszt przedmiotu, często do tego oddania ciuchów nie dochodziło. Posiadacze tych ciuchów w końcu stwierdzali, że wolą już tymi ciuchami okna umyć, niż się użerać.
A wina tak naprawdę leży po stronie Poczty, bo ceny są, jakie są, a nie każdy ma dostęp do innego dostawcy. Moim zdaniem w przypadku oddawania za darmo najlepszą opcją jest po prostu odbiór osobisty. Bo odbierającego raczej nie stać na wysyłkę, a oddający też chyba raczej nie powinien dopłacać do interesu.

Czy ktoś tu kupuje?

10 lut 2017 - 19:00:32

No niestety, poczta wprowadziła mniejsze paczki jako listy polecone i teraz są tak zawaleni tymi większymi przesyłkami pseudo listowymi, że musieli coś wykombinować żeby to przerwać, i dlatego teraz ceny większych przesyłek poleconych to tak naprawdę koszt wcześniejszej paczki...nie trzeba być geniuszem żeby wydedukować:)sklepy internetowe nawet tego ne odczują i jest im to obojętne, ale szary człek wyprzedający swoje rzeczy np po sztuce i za grosze już tak, kuriera dla wysłania 1 rzeczy nie opłaca się nawet zamawiać, no chyba że jest to jakiś sprzęt lub większa paczka:)

Czy ktoś tu kupuje?

10 lut 2017 - 19:03:40

@DaChoice
Wiesz,cała abstrakcja jest taka,że czasem takiej rzeczy nie chce nikt za koszt przesyłki,więc wisi i wisi.A kiedy ją zdejmiesz i wystawisz na jednym z popularnych portali to nie dość,że ktoś opłaca przesyłkę,to jeszcze zarabiasz na nim z 5 zł.
Nigdy tego chyba nie zrozumiem,aczkolwiek myślę,że niektórzy po prostu nie mają na wysyłkę.

Co do odbioru osobistego to jest to najlepsza alternatywa,ale nie każdy mieszka w dużej aglomeracji i nie każdy ma osoby ze swojej miejscowości.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-10 19:05 przez czarownicaao.

Czy ktoś tu kupuje?

10 lut 2017 - 19:08:46

@czarownicaao

No oczywiście, że odbiory są najprostsze w dużych miastach, a i to tylko wtedy, gdy ktoś ma bilet miesięczny na komunikacje miejską. Np. ja nie mam i za każdy przejazd płacę oddzielnie, więc nawet gdyby było coś do odebrania za darmo w innej dzielnicy, to bym się 3 razy zastanowiła, zanim bym pojechała.
A z tą abstrakcją też prawda, czasem nawet obniżanie cen nic nie daje. A gdy się trafi ta jedna jedyna osoba NAPRAWDĘ zainteresowana, to i za drożej kupi ;)

Czy ktoś tu kupuje?

10 lut 2017 - 19:14:03

@DaChoice
No właśnie to samo dzieje się z rzeczami przeznaczonymi do sprzedaży.Czasem zejdę z ceny,bo nic się nie dzieje i dalej nic.
Więc podnoszę te ceny znowu,a tu bęc i się sprzedało.
I tego też nie rozumiem.:D
Chyba tak,jak piszesz-wszystko zależy od osoby,która akurat się natknie na daną rzecz.
P.S.:Bardzo fajnie się z Tobą rozmawia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-10 19:18 przez czarownicaao.

Czy ktoś tu kupuje?

10 lut 2017 - 19:44:26

Cytat
czarownicaao
P.S.:Bardzo fajnie się z Tobą rozmawia.
I wzajemnie serce

Czy ktoś tu kupuje?

11 lut 2017 - 11:53:26

Założyłam tu konto z myślą by sprzedać ubrania których juz nie noszę a są naprawde w dobrym stanie. Chciałam zebrać kase na nowe rzeczy... ale tu się nic nie dzieje!!!!

Czy ktoś tu kupuje?

11 lut 2017 - 12:05:44

Cytat
Madziastylee
Założyłam tu konto z myślą by sprzedać ubrania których juz nie noszę a są naprawde w dobrym stanie. Chciałam zebrać kase na nowe rzeczy... ale tu się nic nie dzieje!!!!

@Madziastylee
Wiesz,czasem się dzieje.Myślę,że musisz chwilę poczekać.
Ceny masz niziutkie-będzie ok.super
Tylko nie masz komentarzy i jesteś nie bardzo wiarygodna dla dziewczyn.
Moim zdaniem powinnaś zakupić coś od kogoś na początek.tak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-12 01:00 przez czarownicaao.

Czy ktoś tu kupuje?

14 lut 2017 - 12:11:10

dasz radę, fajne masz by o la la ubrania, może nawet sama coś od ciebie zamówię ;)

Czy ktoś tu kupuje?

09 mar 2017 - 19:42:00

rzadkosc raczej olx i allegro

Czy ktoś tu kupuje?

09 mar 2017 - 19:56:41

Cześć, założyłem konto w styczniu i z nawału obowiązków w ogóle nie korzystałem dziś je odświeżyłem i czekam na weryfikacje. Mam pytanko, czy są tu kupujący mężczyźni ? Pozdrawiam.

Czy ktoś tu kupuje?

10 mar 2017 - 10:50:42

Pewnie, 2 dni temu sprzedałam kurtkę skórzaną w całkiem przyzwoitej dla mnie cenie i kupującej cenie :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciuszki na lato wiosnę zapraszam