Obecnie rozmawiamy o:

Nietypowa uroda

gorący temat

Treningi i dieta keto

48 minut temu

Pediatra Kielce

godzinę temu

Ginekolog Rzeszów

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

To zależy jaki przedział cenowy,itp.
Ja oddałabym swoje ubrania za to by otrzymać choćby olympusa e410 ale jak narazie maturzystka i przyszła studentka nie ma co liczyć na cuda a z pracą u nas lipa:((
Osobiście miałam Konice Minolte A200 ale pod wpływem chwili sprzedałam i żałuje.
Obiektyw miał jasny ciut nasycenie kolorów za małe ale wystarczył auto poziom i auto kontrast i było ok.

A ja mam NIKONA COOLPIX L120, jestem zadowolona, praktyczny,prosty w obsłudze:) świetne zdjęcia dużo opcji:D

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 3/5

Z zaawansowanych kompaktów to np. Fuji X100 chociaż cena jest zabójcza :)

JA MAM CANONA 600 D Z PODSTAWOWYM OBIEKTYWEM. DALAM ZA NIEGO 3 TYS ZŁ

Jak kupować lepszą cyfrówkę, to może taką, która będzie miała matrycę lustrzanki. Jeśli chodzi o firmy, to ja bym wybierała pomiędzy Nikonem, Fuji albo Canonem.

Swoją drogą, na przyszły rok planuję kupno Nikona D300s. Czy któraś z Was posiada takowy sprzęt lub może korzystała? :) Chciałabym zainwestować w półprofesjonalną lustrzankę, ale zanim to zrobię wolałabym jednak poznać jak najwięcej opinii, czy wygodny w obsłudze itp.

electrofunklover

pytaj na forum Nikona, tam znajdziesz więcej konkretnych opinii...

masz jakieś swoje portfolio?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-12 20:34 przez Sacrum.

Zastanawiam się nad kupnem aparatu. Nie zajmuję się fotografią. Chciałabym cyfrówkę, którą mogłabym wszędzie ze sobą nosić, która robiłaby dobre, wyraźne zdjęcia i była dość wytrzymała, nie psuła się szczególnie. Jestem totalnym amatorem, więc jakieś specjalne bajery mi niepotrzebne. A no i cena jak najniższa gdyż jestem studentką ;)
Co polecacie????

Hej.

Szukam aparatu dla osoby zielonej w temacie, czyli dla mnie :P
CO jest dla mnie najważniejsze ?

hm... najczęsciej używam aparatu w podróży, na imprezach i rzeby robić foto na szafe :P chciałabym, aby aparat robił ładne zdjęcia przy słabym oświetleniu.

Ostatnio oglądałam reklame nicona i tak się jakoś nakręćiłam, że będzie to nikon.

Co myślicie o tym konkretnym modelu ? :
http://www.fotoporadnik.pl/aparaty/aparat/796

będę wdzięczna za pomoc :)

a mój się popsuł właśnie :( i muszę nowy nabyć może coś mnie zainspiruje

Przyznam, że nie wpadłam na to, by szukać opinii na tym konkretnym forum. Może dlatego, że bardziej zależałoby mi na tej babskiej ;) Tam zapewne sami faceci, ale zajrzę, zajrzę.

Portfolio posiadam, niezbyt urodzajne, ale jest -> http://merydzejn.deviantart.com/
Zdjęcia zalegają na dysku od jakiegoś czasu, więc w końcu będzie trzeba się za nie zabrać :)

electrofunklover
A tego Nikona D300s kupujesz z myślą o jakimś konkretnym przeznaczeniu....?

Od września idę do szkoły foto, na początek ten, który mam będzie okej, ale później, czyli na początek nowego roku, chciałabym właśnie kupić ten półprofesjonalny, żeby nie mieć ograniczeń. Poza tym, teraz będę miała jedyną okazję kupić lepszy sprzęt, bo w domu zostaję, więc nie muszę płacić za wynajem itd., a za zarobione pieniądze spokojnie kupię to, co będzie mi potrzebne. Potem już może być z tym problem, a początki bywają trudne. Chcę ostro wziąć się za naukę - zależy mi na operatorce na Uniwersytecie Śląskim, a tam tylko 10 miejsc. Oprócz tego chciałabym już coś robić pod kątem zarabiania :) Nie wiem jeszcze w jaki sposób, ale to wszystko czas pokaże.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Kiedyś miałam okazję na nim popracować. Całkiem przyjemny i przyzwoity sprzęt, własciciel też zadowolony, ale po więcej opinii faktycznie forum nikona lub opinie pod różnymi testami. Ja od siebie powiem tylko tyle, że Nikony to dla mnie nieporęczne krowy, fatalnie mi się je trzyma, są dla mnie kompletnie niewygodne, ale to już osobista sugestia, bo jednak ludzie wybierają ten system i bardzo sobie chwalą.
Mimo wszystko nie kupiłabym aparatu, którego wcześniej nie miałam w rękach [chyba, że korpus jest praktycznie identyczny w stosunkudo poprzednika, którego np miałam], więc jeśli jeszcze tego nie robiłaś to polecam poszukać po sklepach i pomacać, jeśli w ogóle jeszcze można dorwać ten model ot tak w sklepie.

Jak dla kompletnych amatorów to polecam swój NIKON D 1300

Przeszukałam wszystkie możliwe salony w moim mieście i niestety ciężko w ogóle znaleźć sprzęt inny niż amatorski, a Fotojoker nie zawsze ma wyższe modele. Mam nadzieję, że w większym mieście, tudzież we Wrocławiu, uda mi się znaleźć taki salon, w którym będę mogła ten aparat nie tylko pomacać, ale też wypróbować :) Model D300s wyszedł jakiś czas temu, więc powinien gdzieś być :) Polecił mi go znajomy fotograf, dlatego też zaczęłam się nim interesować, bo facet zna się na rzeczy, a że jestem za Nikonami, to Nikona też kupię :) Mój D5000 jest dla mnie wygodny i zdaje się, że D300s ma podobny korpus.
Ja kiedyś miałam okazję robić zdjęcia Nikonem D3x. To jest dopiero krowa, zwłaszcza w połączeniu z dużym obiektywem :) Nie polecam kobietom, bo ciężki jest strasznie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sesja w studio?