Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

swojego posta kieruję do Sacrum. Mam Canona 50d i stałke 50mm 1.4. Chciałabym kupić cos bardziej "praktycznego", nadającego się do street photo oraz na wyjazdy. Wiadomo że stałka wprowadza pewne ograniczenia w tej dziedzinie. Myślałam o Sigmie 17-70, ma bardzo dobre światło jednak spotkałam się z opiniami dot. problemów z wykalibrowaniem. No ale co innego zostało? Canon 18-135 zapewnia większy zasięg ogniskowych, ale optyka już gorsza. Chciałam się więc upewnić, czy Sigma będzie dobrym wyjściem z tego dylematu.

P.S. dzięki za pomoc w związku z pierscieniem odwrotnego mocowania - pierwsze efekty już sfotografowane ;) http:// olearczyk-agata.blogspot. com/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-19 23:42 przez agolek91.

niezweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

A co powiecie na temat tego aparatu: http://winmar.pl/p17104,Canon_1100d_Body.html? Planuję kupić.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

agolek91
a jaki masz budżet?
do 'street photo' to najlepiej coś szerokiego.
Jeśli chodzi o sigmę 17-70 to nie poleciłabym jeśli miałabyś możliwość kupienia czegoś za więcej pieniędzy.
Światło 2.8 tu jest raczej dla picu... Wydaje mi się, że po domknięciu przysłony do 4.5 dopiero można będzie uzyskać ostrzejszy obraz.
Parę lat temu fotografowałam Sigmą 24-70, pierwsza wersją i miałam podobny problem.
Jednak przy tego typu fotografii i tak będziesz zamykała bardziej przysłonę.

A odnośnie tego co pisałam na początku, jeżeli masz większy budżet to osobiście polecam Canona 16-35.

Widzę, że kombinowałam też z serduszkowym bokeh ;)
Aaa i jakąś lomografię widziałam też...
Ktoś jakiś czas temu założył wątek na ten temat, może by tak go rozwinąć ;D

jakiś czas temu pisałam tu zapytanie o poradę dotyczącą lustrzanki nadającej się do uwieczniania koncertów. jednakże w międzyczasie razem z chłopakiem zadecydowaliśmy iż prócz profesjonalnego i dużego sprzętu warto mieć taki zwykły kompakt który można by zabrać ze sobą wszędzie. zależało nam nie tylko na jak najlepszych parametrach, ale i na wielkości, aby po prostu wszedł w kieszeń.

po długich poszukiwaniach, wnikliwym czytaniu recenzji i przeglądaniu przykładowych zdjęć wybór padł na Fujifilm x10 - dziś został zamówiony, więc na dniach rozpoczniemy porównywanie teorii z praktyką ;)

czy któraś z szafowiczek posiada może ten model i chciałaby się na jego temat wypowiedzieć? :)

Sacrum
No lomografia ostatnio mnie najbardziej pochłonęła. Po zakupie Diany mini Canon wylądował na czas zimy w kącie ;p. A co do serduszek to tak, była zabawa i eksperymentowanie. Na tym zdjęciu się skończyło ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.392

Tak, wiem, powinnam przeglądnąć cały wątek zanim zadam pytanie
Ale może ktoś odpowie :)
Szukam jakiegoś kompaktu, cenowo do 300zł, mógłby być nawet używany
A potrzebuje go do najzwyklejszego fotografowania tego, co nas otacza, czyli przyroda, zwierzęta, ludzie Do fotografowania widoków, krajobrazów Fajnie by było, gdyby można było zrobić nim jakieś w miarę dobre zdjęcia makro Zaciekawił mnie FujiFilm 5500 No ale może Wy coś polecicie :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

agolek91
odpowiedziałam Ci w wątku o Lomografii ;)

kotku
ostatnio znajoma kupiła sobie Canona Power Shot A800 tez do takiego pstrykania i jest zadowolona.

Hej dziewczęta,

Chce kupic sobie lustrzanke, nie znam sie na nich zbytnio, a na profesjonalnych Nikonach czy Canonach nie umialabym sobie poradzic, wiec stwierdzilam, ze zakupie Sony Alfa 300, bo kazdy poleca go dla osob ktore sa poczatkujace i dopiero zaczynaja przygode z fotografia. Doszly mnie jednak sluchy, ze lustrzanki po zrobieniu jakiejs ilosci zdjec psuja sie , czy nawet calkiem wysiadaja. Moze ktoras z was zna sie na tym i powie mi, czy to prawda? A moze ktoras poleci jakas inna "nieskomplikowana" lustrzanke? :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Nieistotne Canon Nikon czy Sony... każdy z tych sprzętów dla amatora, który nie miał wcześniej nic wspólnego z lustrzanką będzie na początku trudny do opanowania. Nie ma to znaczenia jaką firmę wybierzesz, jednak różnica już pojawi się w momencie wybierania modelu i jego stopnia zaawansowania.
Każda firma ma w swojej ofercie modele zarówno dla amatorów, osób które wiedzą jak to ugryźć i dla profesjonalistów, wystarczy się zorientować.
Z Canona spokojnie na początek możesz wybrać 450D, 500D to modele amatorskie, ale już nieco lepsze niż np 1000D i podobne wynalazki, którymi wg mnie nie warto sobie głowy zawracać. Tak samo Nikony, D70 to ta sama półka co Canony wymienione na początku.

Czy lustrzanki się psują po "zrobieniu jakiejś ilości zdjęć"?
Tak to prawda. Może nie dosłownie psują się, ale migawka w aparacie ma swoją żywotność. Jest to mniej więcej 100 tysięcy klapnięć. Ale jak coś będzie nie tak zawsze można taką migawkę wymienić jak zajdzie taka chęć i potrzeba.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.392

Dziękuje za odpowiedź :) Narazie poczekam, może niedługo trochę zarobię
i wtedy coś kupię bo narazie ciężko z funduszami :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-26 11:44 przez kotek6.

Hej babki mam nadzieję , że i mi doradzicie :) . Szukam czegoś dla amatorów . Dobry aparat do 500 zł . Nie jestem w tym temacie obcykana więc chciałabym poczytać coś od was .

Ja miałam nikonda d3100 z obiektywem 18-105, lecz niestety, musiał zostać oddany policji. Jednak mam nadzieję, że uda się znowu coś kupić... :)

....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-11 09:20 przez affectionate.

Dziewczyny znacie jakieś fajne cyfrówki? Chciałabym aby aparat robił ostre zdjęcia z bliska i z daleka i mógł robić takie zdjęcia jak w lustrzance,tzn. tył taki zamazany, przód ostry. Nie znam się, dlatego tutaj pytam ;d



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-17 20:22 przez szafeeczka.

Fuji x10 ;)


Mały, stylowy, mieści się w torebce - polecam ;)


Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Druty,szydelko ???[Wspolna nauka???