Obecnie rozmawiamy o:

przyjazne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

godzinę temu

elektryka sklep

godzinę temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Sprzęt Foto / pytania, porady, opinie

14 paź 2009 - 17:49:20

Jest to wątek zbiorczy na temat sprzętu fotograficznego.

Kompakty, lustrzanki, aparaty analogowe i wszystko co związane jest z tym tematem.
Znajdziecie tu opinie na temat sprzętu z różnych półek cenowych, firm, porady, pytania, co, jak, gdzie, za ile...

Wszystkie inne wątki dotyczące tego tematu będą łączone ze zbiorczym.
Oferty sprzedaży będą usuwane.





Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-05 15:49 przez Sacrum.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

dziś zamówiłam aparat :)

Nikon D60

ja mam canona 450D :)

Ja wczoraj kupiłam Pentaxa K-M i próbuję go ogarnąć ;p

`polecam nikona d80 tyle ze koszt kolo 3 tys. super zdjecia naprawde, miniaturka robiona za jego pomoca;p`

moj brat ma d80, masz racje, jest nie sa mo wi ty ! :))))

a tak naprawde nie liczy się sprzet tylko umiejętnosci:)

Polecam Nikony albo Sony ( kiedys była to Konica Minolta - najlepsze aparaty, ale Sony ich wykupiło i teraz oni widnieją jako producent).

Canon - przerost marki nad jakością niestety.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-17 17:24 przez _yushi_.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Cytat
_yushi_
Polecam Nikony albo Sony ( kiedys była to Konica Minolta - najlepsze aparaty, ale Sony ich wykupiło i teraz oni widnieją jako producent).

Canon - przerost marki nad jakością niestety.

Ja, co do Sony mam odmienne zdanie... produkują dobre telewizory i niech na tym poprzestaną...

Canon i Nikon to przodujące marki w tym sektorze i można polecać je bez wahania, a wybór modelu zależy od stopnia zaawansowania przyszłego użytkownika.

Może warto jeszcze spojrzeć na stajnię Pentaxa, ale początkującemu bym raczej nie polecała.

Cytat
Sacrum
Cytat
_yushi_
Polecam Nikony albo Sony ( kiedys była to Konica Minolta - najlepsze aparaty, ale Sony ich wykupiło i teraz oni widnieją jako producent).

Canon - przerost marki nad jakością niestety.

Ja, co do Sony mam odmienne zdanie... produkują dobre telewizory i niech na tym poprzestaną...

Canon i Nikon to przodujące marki w tym sektorze i można polecać je bez wahania, a wybór modelu zależy od stopnia zaawansowania przyszłego użytkownika.

Może warto jeszcze spojrzeć na stajnię Pentaxa, ale początkującemu bym raczej nie polecała.

dokładnie jestem tego samego zdania .

Polecam Canona :) Sama mam i uważam, żę jest bardzo dobry, ale zgadzam się z przedmówczyniami, wszystko zależy od umiejętności no i oczywiście od zawartości "kieszeni".

Jeśli chodzi o canona 400d. posiadam, nie koniecznie polecam. ;]

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

mariposa89 rozwiń swoją myśl.... dlaczego, co jest nie tak, dlaczego nie polecasz, a co jest ok, może komuś będzie to pomocne.....

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.026

A co możecie powiedzieć o firmie Kodak?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Kodaka mam kapitalne błony formatu 120.... praktycznie zero ziarna :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-17 17:57 przez Sacrum.

ja mam nikona d40 i jestem zadowolona. Kupiłam go 2 lata temu, żeby troszkę się podszkolić i zobaczyć co potrafię. Wiem że są lepsze, ale ja na swoje maleństwo nie narzekam :) zdjęcia (jak na moje potrzeby) robi piękne, i jest w miare prosta w obsłudze (nie mówię tu oczywiście o auto ;) ) Jako amatorka polecam nikona :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

RĘKODZIEŁA / HANDMADE - stylowe czy passe?