Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
Sacrum
Jeżeli masz zamiar eksperymentować z fotografią, a po Twojej wypowiedzi to właśnie wynika - wybierz lustrzankę. Kompakty choć zaawansowane i mające sporo funkcji mogą nie dać Ci tego co oczekujesz.
Efekt rozmytego tła to nic innego jak wykorzystanie odpowiedniej przysłony.
Kompakty różnią się konstrukcją, wiec np zależności pomiędzy przysłonami będą inne. "Szybko strzelność" aparatu to ilość klatek na sekundę, im więcej tym szybciej aparat może zrobić "zdjęciu po zdjęciu". Tak najprościej mówiąc.

Do 2000, może Canon 500D, nikon d80 z litowym obiektywem, zawsze można rozszerzyć sobie ogniskowe o obiektywy manualne, które są stosunkowo tanie, a dobre. Z biegiem czasu kupić lepsze szkło, które sprosta Twoim oczekiwaniom.

Ze dwa miesiące temu oglądaliśmy z narzeczonym aparaty i podszedł do nas fotograf, który akurat przechodził obok. Doradził nam właśnie Canona 550 i 600D . Problem polega na tym, że o ile teraz kompletnie nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy zakupie aparatu, o tyle chciałabym tę wiedzę poszerzyć i na maxa wykorzystywać wszelkie zalety swojego przyszłego aparatu. Próbuję się zagłębić w tym wszystkim ale kurcze dla mnie to strasznie skomplikowane ;)

potrzebuje rady/pomocy osób które się znają/priv

@goodbay
zatem jeden z tych modeli będzie odpowiedni, w zupełności wystarczy.
Wszystko może się wydawać skomplikowane, ale z biegiem czasu zacznie się wyjaśniać, trzeba tylko trochę cierpliwości i chęci ;)

@buyxme
a o co chodzi?

Chęci są, cierpliwości trochę mniej hehe:) ale myślę, że jak już kupię aparat to łatwiej będzie mi zrozumieć te wszystkie pojęcia, bo będę mogła wszystko wykorzystać w praktyce :)

A czym różnią się te trzy aparaty 500d , 600d i 700d ?
Bo zastanawiam się czy nie dołożyć tych 500 zł do 700d . Ten aparat będzie mi z pewnością służył długo, więc nie wiem czy nie lepiej dorzucić te 500 zł.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-05 11:00 przez goodbay.

Jaki wybrać obiektyw na początek lepiej 18-55 czy 18-200 ?

Dziewczyny,a jaką cyfrówkę polecacie,żeby robiły ładne,ostre zdjęcia? Aparat potrzebny mi jest głównie do fotografowania ubrań.

Ponawiam pytanie - który wybrać obiektyw? Bo nie wiem czy kupowac stacjonarnie czy na all.
Chodzi o Tamrona 18-200mm



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-09 14:43 przez Zoneone.

.

Cytat
keyy
Dziewczyny,a jaką cyfrówkę polecacie,żeby robiły ładne,ostre zdjęcia? Aparat potrzebny mi jest głównie do fotografowania ubrań.

Dobry ale nie należy do najtańszych Canon PowerShot G10



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-19 15:23 przez Bummi.

zdeycydowanie 18-55. Jest bardziej praktyczny. Posiadam oba i 18-200 uzyłam raz, aby sprawdzić jak działa.

Kupiłam Canona 600d :)

Wczoraj próbowałam zrobić zdjęcia pośród drzew, było to ok godziny 19.
Było dość jasno. Po ustawieniu najniższej przysłony i możliwie długiego czasu, zdjęcia wychodziły ok. Problem zaczął się wtedy kiedy chciałam zrobić zdjęcie w ruchu - czyli trzeba skrócić czas, a co za tym idzie zdjęcie wychodzi ciemniejsze. No i niestety za cholipę nie mogłam ustawić aparatu tak by zrobił ładne zdjęcie w ruchu (miały to być podrzucane liście), bo żeby uzyskać ładne zdjęcie w ruchu czas musi być jak najkrótszy, a z kolei aby zdjęcie było ładne jasne czas musi być możliwie najdłuższy. Nie pomagało tu ani zwiększenie ISO, ani rozjaśnianie na przycisku av - nie wiem jak się to fachowo nazywa. Z fleszem też nie było dobrze, bo wtedy czas automatycznie wskakuje max na 1/200 , a to zbyt długo.

Czy w tym przypadku w grę wchodzi tylko obiektyw stałoogniskowy?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-12 12:44 przez goodbay.

Aby zdjęcia wyszły dobrze nawet gdy mamy minimalne światło dobrze jest zaopatrzyć się w obiektyw o jak najmniejszej przysłonie z rzędu 1.4 lub nawet 1.2 Im mniejsza przysłona tym więcej światła wpada nam do obiektywu. Pomóc może również podobijanie ISO, ale tutaj też należy być ostrożnym bo nie w każdym modelu aparatu wychodzą wtedy ładne obrazki. Przy canonie 450d, który miałam wcześniej niestety zdjęcia były ziarniste, po prostu brzydkie. Obecnie mam canona 5d mark II i nigdy nie używam do niego lampy (pracuję najczęściej przy zdjęciach ślubnych, czyli praca w ciemnych kościołach, na ciemnej sali) i zdjęcia nie mają szumów. Ale jeśli nie masz zamiaru zajmować się zawodowo fotografią, tylko dla siebie canon 600d będzie dobry. Szczerze, to najważniejszy jest obiektyw, trzeba się zastanowić co chcemy fotografować: portrety, krajobrazy czy interesują nas zdjęcia macro i wtedy pod takim kątem zainwestujmy w dobry obiektyw.

Hej ;) a ja zastanawiam się nad obiektywem z moim facetem ;) mamy już stałkę 1.8 50mm, ale chyba kupimy teraz 50mm 1.4. Głównie do sesji dziecięcych, ciążowych itp chcemy.

Cytat
zakupoholiczkapola
Aby zdjęcia wyszły dobrze nawet gdy mamy minimalne światło dobrze jest zaopatrzyć się w obiektyw o jak najmniejszej przysłonie z rzędu 1.4 lub nawet 1.2 Im mniejsza przysłona tym więcej światła wpada nam do obiektywu. Pomóc może również podobijanie ISO, ale tutaj też należy być ostrożnym bo nie w każdym modelu aparatu wychodzą wtedy ładne obrazki. Przy canonie 450d, który miałam wcześniej niestety zdjęcia były ziarniste, po prostu brzydkie. Obecnie mam canona 5d mark II i nigdy nie używam do niego lampy (pracuję najczęściej przy zdjęciach ślubnych, czyli praca w ciemnych kościołach, na ciemnej sali) i zdjęcia nie mają szumów. Ale jeśli nie masz zamiaru zajmować się zawodowo fotografią, tylko dla siebie canon 600d będzie dobry. Szczerze, to najważniejszy jest obiektyw, trzeba się zastanowić co chcemy fotografować: portrety, krajobrazy czy interesują nas zdjęcia macro i wtedy pod takim kątem zainwestujmy w dobry obiektyw.

5d mark II to już konkretny sprzęt ;)

Wytłumaczcie mi proszę jak mam zrobić ładne zdjęcie bez flesza. Mam canona 600d . Kupiłam obiektyw stałoogniskowy 50tkę 1.8 Czasami pstrykam fotki dzieciom i nie chcę razić ich po oczkach fleszem. Jednak po zmniejszeniu przysłony i skróceniu czasu, ale wyłączeniu flesza, zdjęcia nie są już takie ładne. Nie chodzi nawet o rozmazane zdjęcie ze względu na ruchliwość dzieci, bo wiadomo, że czas powinien być w tym wypadku dłuższy, a jednak wieczorem ze względu na jasność, a raczej ciemność, czas trzeba skrócić do minimum. Chodzi o kolory.. Z fleszem są ładne, bez flesza jakieś nienaturalne. Trochę żółte. Zmieniam ustawienie na "Światło żarówek" ale i tak nie uzyskuję takiego koloru jaki by mnie satysfakcjonował, a w porównaniu ze zdjęciami z fleszem, wychodzi zwyczajnie cienizna :) jest na to jakaś rada?
Dodam, że wiem, iż światło fleszy nie wykazuje szkodliwego działania na oczy zarówno dzieci jak i dorosłych, ale są osoby, którym się używanie flesza nie podoba. Takie "widzimisię"

I jeszcze jedna rzecz - EV służy do modyfikowania ekspozycji. Czyli mówiąc w skrócie zmienia za nas ustawienia. Wydłuża czy też skraca czas, zwiększa lub zmniejsza przysłonę. Dobrze to rozumiem?

Cytat
keyy
Dziewczyny,a jaką cyfrówkę polecacie,żeby robiły ładne,ostre zdjęcia? Aparat potrzebny mi jest głównie do fotografowania ubrań.


podpinam się pod pytanie.

Chcę kupić cyfrówkę, by robić zdjęcia ciuchów, wiadomo - w pomieszczeniu.
Jakie wziąść pod uwagę dane techniczne aparatu by aparat sprawdził się dobrze w takich warunkach?
By zdjecia wychodziły czyste. ładne? A nie ciemne?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-17 16:34 przez LaKasiula.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ZDJĘCIA