Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajcie, czy mogłybyscie mi doradzić w wyborze aparatu? Wybrałam kilka modeli , ogolnie chodzi mi o aparaciki cyfrowe, do użytku własnego, codziennego, cena 300-400 zł. Kompletnie nie znam się na aparatach, wiem tylko ,że powinno sie zwracać uwage na zoom optyczny, no ale w takiej cenie raczej nie będzie on za duży, wiem też ,że nie będzie robił rewelacyjnych zdjęć, no ale chciałabym żeby za te 400 zł robił mozliwie dobre zdjęcia jak na tą cenę. Tutaj wpisuje te które w jakis magiczny sposób tam wybrałam :D
Canon PowerShot A1300
Canon PowerShot A3200 IS
Canon PowerShot A3300 IS
Nikon Coolpix S3300
Nikon Coolpix S2600

Będę wdzięczna za pomoc, a może jeszcze jakieś inne?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-14 13:46 przez tuliiipanek.

zweryfikowana
Posty: 2.093
Ostrzeżenia: 1/5

mam pytanie odnośnie obiektywu
jaki obiektyw w miare rozsądnej cenie do canona d 1000 zależy mi na robieniu portretów z rozmytym tłem.

Zależy Ci na jakości czy rozsądnej cenie? :)
Jeżeli chcesz szkło z AF, masz do wyboru
CANON EF 50 mm f/1.8 II - najtańsza wersja 50-tki, jakość wykonania i jakości zdjęć adekwatna do ceny. Około 400-450zł

Canon EF 50 mm F/1.4 USM - lepsze światło, ale może to 1.4 jest trochę na wyrost.

Jednak w fotografii amatorskiej zauważalnej różnicy nie będzie.

Inna alternatywa.
Kup np zwykłego manualnego Heliosa 58 mm do tego adapter aby móc przymocować do bagnetu. Koszt - niecałe 100zł.
Lub jakiś Pentacon 50mm, trochę drożej Flektogon 35mm, ale jakość nieporównywalna z 50 mm f/1.8 II

P.S.
Rozmyte tło to inaczej mała głębia ostrości, poczytaj sobie o tym.

zweryfikowana
Posty: 2.093
Ostrzeżenia: 1/5

Sacrum dzięki, czytałam o tym
tyle, że z moim obiektywem do kitu , efekt rozmycia jest żaden...chyba, że stanę bardzo blisko obiektu, a tło bedzie daleko, jednak to nie zawsze wykonalne ;p

Cytat
gajaaa
Sacrum dzięki, czytałam o tym
tyle, że z moim obiektywem do kitu , efekt rozmycia jest żaden...chyba, że stanę bardzo blisko obiektu, a tło bedzie daleko, jednak to nie zawsze wykonalne ;p

Pobaw się przysłoną, niskie wartości dadzą Ci rozmyte tło.

Ewentualnie jak masz stare aparaty w domu, to spróbuj ich obiektywy podpiąć pod swojego Canona. Ja na przykład znalazłam u siebie taki obiektyw, który pasował do Nikona (ale nie wiem czy jest to w ogóle możliwe w przypadku Canona) i nie musiałam kupować adaptera.

Nie będę zakładać nowego wątku, mądre i obeznane dziewczyny jesteście i na bank możecie mi pomóc. Zainteresowałam się tematem fotografii analogowej, ale wiedzę na ten temat mam raczej pobieżną, szukam porad kogoś kto ma realnie z tym styczność, bo chcę coś zacząć robić w tym kierunku. Od czego zaczynałyście, jaki sprzęt jest potrzebny, może adresy sklepów netowych albo mądrych stron, lub forów na których będę mogła pozadawać laickie pytania;) prawdopodobnie gdzieś w trakcie wątku są informacje na ten temat ale nie przebrnęłam a przy wyszukiwaniu niewiele się wyświetla. Byłabym wdzięczna za rozmowę na ten temat nawet jeśli któraś wykazała by łaskawość to na privie. Z góry dzięki.

Sprzęt? Jakikolwiek. Czy średni format czy mały standardowy obrazek, zależy już od Ciebie. Oba tak samo łatwo dostępne.
Ja kupuję filmy, chemię do wywoływania i inne potrzebne rzeczy na fotonegatyw.com Sprawdzony sklep, szybka przesyłka.
Jeśli będziesz sama wywoływać, to na każdym pudełku po filmie jest informacja jak to robić, w jakiej temperaturze, jak długo, w necie można to znaleźć.
Nie ma w tym nic skomplikowanego :)

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

Mozecie mi polecic jakas lustrzanke ? :) ogolnie to chodzi mi o uzywana lustrzanke w cenie 600-700 zł :)
Pomozecie ??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-02 21:10 przez binia12.

Cytat
Lisa1984
Nie będę zakładać nowego wątku, mądre i obeznane dziewczyny jesteście i na bank możecie mi pomóc. Zainteresowałam się tematem fotografii analogowej, ale wiedzę na ten temat mam raczej pobieżną, szukam porad kogoś kto ma realnie z tym styczność, bo chcę coś zacząć robić w tym kierunku. Od czego zaczynałyście, jaki sprzęt jest potrzebny, może adresy sklepów netowych albo mądrych stron, lub forów na których będę mogła pozadawać laickie pytania;) prawdopodobnie gdzieś w trakcie wątku są informacje na ten temat ale nie przebrnęłam a przy wyszukiwaniu niewiele się wyświetla. Byłabym wdzięczna za rozmowę na ten temat nawet jeśli któraś wykazała by łaskawość to na privie. Z góry dzięki.
Ja od miesiąca walczę z Zenitem, którego dostałam w prezencie. Powoli zaczynam czuć ten aparat. Mam w tej chwili dwa obiektywy, lampę i sporo nowych klisz. Największy problem to odpowiednie naświetlenie i założenie kliszy, ale z czasem dochodzi się do wprawy. Ja akurat trafiłam na dobry sklep, gdzie zawsze służą mi pomocą :)

hej, ma któraś (bądź miała) z was może Nikona D7100? Jak się sprawuje? Chodzi mi głównie o fotografię studyjną ew. plener. Dobrze odwzorowuje detale, ostrzy? Chcę się w końcu przerzucić na jakiś lepszy sprzęt :)

a ja mam pytanie dotyczące aparatu- Zdjęcia wychodzą jak za mgłą, pojawiają się paski na całym ekranie i ciało zlewa się w jedną białą plamę CO DOLEGA MOJEMU SPRZĘTOWI???? BĘDZIE JESZCZE ŻYŁ, NAPRAWIA SIĘ TAKIE RZECZY? POMÓŻCIE



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-24 12:49 przez motylka111.

niezweryfikowana
Posty: 206
Ostrzeżenia: 5/5

A zobaczcie sobie na te zdjęcia lotnicze. To jest dopiero majstersztyk! Ehh mam nadzieję że kiedyś będzie dane mi wykonać zdjęcia lotnicze mojej okolicy.

Jestem zielona jeśli chodzi o fotografie itd. ale potrzebuję jakiegoś w miarę dobrego i dobrze robiącego zdjęcia aparatu cyfrowego w cenie 300 zł, możecie coś polecić ?

Przymierzam się do zakupu jakiegoś aparatu tylko kompletnie nie wiem jaki wybrać. Lepszy droższy kompakt czy tańsza lustrzanka? chciałabym coś do 2 tysięcy. Generalnie zależy mi na efekcie rozmytego tła i na tym by aparat "nie zastanawiał się" pół dnia zanim kliknie zdjęcie ;) póki co to chyba jedyne moje wymagania.. Chciałabym nauczyć się robić zdjęcia manualnie, nie na automacie i o ile teraz nie mam pojęcia na co zwracać uwagę o tyle chciałabym tę wiedzę zacząć pogłębiać i wykorzystywać zalety swojego przyszłego aparatu na maxa :) Na co mam zwracać uwagę przy zakupie aparatu? Co byście poleciły własnie do 2 tysięcy?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-01 23:44 przez goodbay.

Jeżeli masz zamiar eksperymentować z fotografią, a po Twojej wypowiedzi to właśnie wynika - wybierz lustrzankę. Kompakty choć zaawansowane i mające sporo funkcji mogą nie dać Ci tego co oczekujesz.
Efekt rozmytego tła to nic innego jak wykorzystanie odpowiedniej przysłony.
Kompakty różnią się konstrukcją, wiec np zależności pomiędzy przysłonami będą inne. "Szybko strzelność" aparatu to ilość klatek na sekundę, im więcej tym szybciej aparat może zrobić "zdjęciu po zdjęciu". Tak najprościej mówiąc.

Do 2000, może Canon 500D, nikon d80 z litowym obiektywem, zawsze można rozszerzyć sobie ogniskowe o obiektywy manualne, które są stosunkowo tanie, a dobre. Z biegiem czasu kupić lepsze szkło, które sprosta Twoim oczekiwaniom.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fotografia cudo