Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak Wrocław to idź do No 1 FOTOCENTRUM na Odrzańską.
Albo do Digital 24 na Krakowskiej 1



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-16 18:18 przez Sacrum.

Oo, super! Dzięki :)

Sacrum - jaki dobry kompakt do 1000zł?
Jakiś Canon IXUS, a może Canon PowerShot SX220 HS a może jeszcze inny - Nikon Coolpix S6200.

Zależy mi na dobrych zdjęciach, wysokiej jakości, ostrych..

co sądzicie na temat Nikona Coolpix L810 ?

Sprzęt Foto / pytania, porady, opinie

11 paź 2012 - 08:19:16

Chce kupić aparat do 300-400zl. Jaki polecacie, jakiej firmy aparaty są dobre??? Chce żeby robił wyraźne i ładne zdjęcia nawet jeśli jest ciemno, oczywiście lampa błyskowa ma być i żeby można było szybko robić zdjęcie a nie czekać chwile żeby zrobić kolejne. A co do firmy to chcialabym sony, nikona lub fujifilm...

Sprzęt Foto / pytania, porady, opinie

11 paź 2012 - 08:46:58

ja mam sony L57. mimo że większoeś profesjonalnych fotografów ma nikona albo canoan jakoś nie podchodzą mi "kosmrtycznie". duże znaczenie też miał dla mnie 3cal. ruchomy lcd (obracany we wszystkie str). foto robi świtne a funkcje ma takie jak chyba wszystkie lustrzanki.
w końcu otrzymał nagrodę i określono go "więcej niż bardzo dobry".
początkowo korzystałam z niego kazdego dnia, kupiłam "sekrety mistrza fotografii" i byłam bardzo zadowolona mimo że to były początki. kilka zdjeć wyslaąłm do banków zdjeć i zostały przyjęte. teraz mam przerwę ze wzgledu na naukę ale za miesiąc znowu zaczynam przygodę fotograficzną

Sprzęt Foto / pytania, porady, opinie

11 paź 2012 - 09:11:09

Zaryzykuję i spytam może ktoś poradzi. Minolta dynax 5D, całkiem niezła cena, warto sobie głowę zawracać? Nie jestem jakaśtam mega obcykana, raczej początkująca. Z góry dzięki:)

Sprzęt Foto / pytania, porady, opinie

14 paź 2012 - 22:21:34

Według testów na początek warto kupić podstawową wersję lustrzanki Canona

---
Zbigniew Waligórski

Sprzęt Foto / pytania, porady, opinie

15 paź 2012 - 20:14:58

Cytat
fibiz
Według testów na początek warto kupić podstawową wersję lustrzanki Canona

---
Zbigniew Waligórski


Krótko i na temat :D Sesja motocyklowa super:)

Sprzęt Foto / pytania, porady, opinie

16 paź 2012 - 21:50:26

Potrzebuje rady który aparat z tych wybranych będzie najelpszy? Dla mnie w aparacie musi być lampa błyskowa, szybkie robienie zdjęć, zdjęcie ładne zdjęcia przy słabym świetle, w miare dobry zoom i piksele też dobre. Dziękuje za pomoc.

Canon PowerShot A810

Nikon Coolpix S2500

Nikon Coolpix S3000

Fujifilm FinePix JX550

Nikon Coolpix L25

Sprzęt Foto / pytania, porady, opinie

25 paź 2012 - 15:53:46

Witam. Mam zamiar kupić aparat kompaktowy. Zastanawiam się nad Nikonem P510. Czy uważacie że go ogarnę jako początkujący? I jeszcze takie pytanko, które aparaty lepiej się sprawdzają: z akumulatorkami czy z baterią litowo jonową? Proszę o podpowiedzi.

Sprzęt Foto / pytania, porady, opinie

29 paź 2012 - 18:27:09

Cytat
electrofunklover
Od września idę do szkoły foto, na początek ten, który mam będzie okej, ale później, czyli na początek nowego roku, chciałabym właśnie kupić ten półprofesjonalny, żeby nie mieć ograniczeń.

Mam dwa pytania:
- czym ogranicza Cię obecnie posiadany sprzęt,
- jaki masz obiektyw (obstawiam, że 18-55, który był w komplecie, tzw. kit).

No dobra - trzecie pytanie: JUŻ chcesz zarabiać na robieniu zdjęć???

I jeszcze jedno: wiesz, co to jest przysłona i głębia ostrości?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 18:36 przez Mayka_.

Mayka - Przyznam, że aż uraziłaś mnie tymi pytaniami, ale wybaczam, bo przecież mnie nie znasz :) Nie mam kitowego obiektywu (dlaczego od razu założyłaś, że mam?), posiadam 18-105mm. Tak, wiem, co to jest przysłona i głębia ostrości.. I może niekoniecznie JUŻ bym chciała zarabiać, ale z pewnością chciałabym zacząć obcować z lepszym sprzętem cyfrowym, a czy zacznę fotografować zawodowo, to się okaże, bo przecież może mi się udać za pół roku, za dwa lata albo jeszcze dalej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-08 17:55 przez electrofunklover.

Nikon D300s jest super, niestety nie mam, mam starego już nikona D80 i oczywiście sobie go chwalę, ale nie umywa się do 300s choć niekoniecznie jest to sprzęt dla osoby która w życiu nie miała lustra, mimo że to nie jest profesjonal.

Właściwie to wszystkie nikony mają "podobny" korupus, ale różnica między modelami jest ogromna. D300s jest naprawde bardzo fajny, nie wiele w zasadzie się różni od "lepszych" nikonów jak d7000 które mają więcej bajerów- zbędnych bajerów, ja bym go nazwała nawet profesjonalnem. A jak nie D300s to polecam starszego D90 tez można fajne rzeczy z nim robić
D5000 to wg. mnie dziadostwo :p głównie dlatego że nie ma wbudowanego śrurokrętu a to dla mnie ogromna wada

Jesli chodzi o wagę to lustrzanki już tak mają, chcąc mały i lekki aparat, trzeba kupić hybrydę albo kompakt

Cytat
Mayka_
Cytat
electrofunklover
Od września idę do szkoły foto, na początek ten, który mam będzie okej, ale później, czyli na początek nowego roku, chciałabym właśnie kupić ten półprofesjonalny, żeby nie mieć ograniczeń.

Mam dwa pytania:
- czym ogranicza Cię obecnie posiadany sprzęt,
- jaki masz obiektyw (obstawiam, że 18-55, który był w komplecie, tzw. kit).

No dobra - trzecie pytanie: JUŻ chcesz zarabiać na robieniu zdjęć???

I jeszcze jedno: wiesz, co to jest przysłona i głębia ostrości?

Ja nie widzę w tym nic dziwnego, że dziewczyna chce coś lepszego, zwłaszcza że D5000 to nic specjalnego i wcale nie musi chceć aparatu po to by zarabiać na nim, sama inwestuje w swoje lustro a jeszcze grosza na siebie nie zarobiło, a fotografia to wcale nie jest tanie hobby

Czym ogranicza D5000? będzie ograniczał każdego kto ma większe pojęcie o fotografii i oczekuje czegoś więcej niż rozmazanego tła w zdjęciu, D5000 nie ma śrubokręta - to jest mega wada!, brak podglądu głębi ostrości,brak uszczelnień (tu zależy od tego kto i do czego aparatu używa, dla mnie wada), brak połowy potrzebnych guziczków na obudowie i trzeba wszystkiego szukać w menu - tragedia. Zaletę ma jedną - jest mały choć dla mnie nie jest to wyznacznik żaden i żadna zaleta :P

a i dodam że dobry fotograf na kitowym obiektywie cuda potrafi robić, bo fotografia to nie tylko sprzęt, a umiejętność z jego korzystania

Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-13 00:26 przez NightQueen.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Papierowe łabedzie:)