Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
Sacrum
mariposa89 rozwiń swoją myśl.... dlaczego, co jest nie tak, dlaczego nie polecasz, a co jest ok, może komuś będzie to pomocne.....

najbardziej przeszkadzają mi chyba szumy przy większych czułościach i małym oświetleniu.
ogólnie przy manualnych ustawieniach pracuje mi się na nim dobrze.
za to przy typowych np. wakacyjnych "pstrykach" gdzie przełączam się na automat, często zawodzi.
brakuje mi też ustawienia mocy lampy błyskowej, wiem mogę dokupić lepszą. ale aż tak często z niej nie korzystam, ani kasy nie za dużo posiadam.

tak na szybko to tyle. :)

Sprzęt Foto / pytania, porady, opinie

12 paź 2009 - 21:41:57

ja polecam aparaty Sony'ego, cala seria H jest naprawdę dobra, a H5, czy H7 można już kupić za małe pieniądze. Oczywiście najlepsze są lustrzanki serii alfa, ale jesli chcesz pofotografować amatorsko to cyfrówka z dobrym zeiss'owskim obiektywem już wystarczy:-) Nastaw się na dobre ISO, zoom optyczny i obiektyw, a nie patrz na rozdzielczość, bo przy 7mpix sa już naprawdę dobre foty, więcej będziesz potrzebowała tylko jeśli chcesz z tych zdjęć robic plakaty:-)

zweryfikowana
Posty: 1.151
Ostrzeżenia: 1/5

a wiec chce kupic aparat do max 2500zł niestety nie znam sie na tym . zastanawialam sie nad Canon EOS 450D body axe75 . jednak czy to dobra decyzja ? nie chce potem zalowac stroconych pieniedzy. pomocy

moja kumepla równiez ma 450d i tez jest zadowolona
ale uwazam, ze na pierwsze lustro się nie nadaje..
chociaz na pewno jest lepszy i prostszy w obsłudze od Nikonów ;)

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

właśnie zamówiłam sobie obiektyw ze stanów i zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam...
co myśliczie o nim:

http://www.abesofmaine.com/item.do?item=SG70200EXHSMIIN&id=SG70200EXHSMIIN#top

Co do d80 powiem tak, używam z zajebistymi szkłami ( 50mm f/1.8 i 80-200mm f/2.8) i jestem zadowolona chociaż mógłby być szybszy. uważam, że nikon d5000 i inne tysiące to pomyłka, używałam i w porównaniu do prostych lustrzanek jest tragiczny. A co do sony, to robi całkiem przyzwoite zdjęcia, nie ma na co narzekać, oprócz ceny :p

Mój chłopak niedługo otrzyma lustrzankę na urodziny i chcę ją właśnie kupić.
Chodzi o któryś z Nikonów.

Gdzie NAJLEPIEJ i NAJTANIEJ można kupić nowe lustrzanki Nikona?
Wiadomo, że najprościej będzie iść do Media Marktu itp., ale być może w mniejszych sklepach są tańsze. ; )

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

polecam sprowadzanie ze stanów - najlepszy sposób. ja w ten sposób cały swój sprzęt sprowadzam i wychodzi mnie o połowę taniej - czasem nawet więcej.

z nikonów polecam d80.

ja polecam olympusa fe-230 aparat dobry dla amatorow, posiada wiele funkcjii, zakochalam sie w nim



http://www.bozo.pl/Aparaty-cyfrowe/Olympus/FE230/

W jaki sposób sprowadzić sprzęt z USA?
Poprzez Allegro kupić, czy jak?

ja tam jestem zwolenniczką cyfrówek przede wszystkim- więcej można zrobić od-razu, szybciej uchwycić... w reporterce to niezawodny sprzęt!
ale lubię też stare old-schoolowe aparaty manualne, wyszukuję perełek- w tej chwili mam 4 aparaty Mamiya :D
Wielkoformatowe klasyki które robia bajkę nie zdjęcia :)


zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
Keczup
ja tam jestem zwolenniczką cyfrówek przede wszystkim- więcej można zrobić od-razu, szybciej uchwycić... w reporterce to niezawodny sprzęt!
ale lubię też stare old-schoolowe aparaty manualne, wyszukuję perełek- w tej chwili mam 4 aparaty Mamiya :D
Wielkoformatowe klasyki które robia bajkę nie zdjęcia :)


łaaał, cudo! skąd masz takie coś?
ja właśnie sprzedałam swojego ostatniego analoga i szukam jakiegoś dobrego, sprawnego. macie coś na sprzedanie? :)

co do sprzętu ze stanów - najlepiej mieć tam kogoś, kto wyśle - wychodzi taniej.
a jak nie, to na e-bay'u kupić i dogadać się ze sprzedawcą, ile chce za wysyłkę.

a jak ktoś ładnie poprosi, to mogę mojego przysłowiowego wujka z ameryki poprosić, aby sprowadził wam sprzęt :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Cytat
abotak
właśnie zamówiłam sobie obiektyw ze stanów i zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam...
co myśliczie o nim:

http://www.abesofmaine.com/item.do?item=SG70200EXHSMIIN&id=SG70200EXHSMIIN#top


a jednak ta sigma... :) ja nadal zastanawiam się pomiędzy nią a canonem 70-200 f/4.... ale w sigmie przeważa światło.... jednak 2.8 a 4 to spora różnica....


Keczup też się zastanawiałam nad Mamiya, kiedyś w rękach miałam 645. Masz jakieś zdjęcia z tej c 330?

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
Sacrum
Cytat
abotak
właśnie zamówiłam sobie obiektyw ze stanów i zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam...
co myśliczie o nim:

http://www.abesofmaine.com/item.do?item=SG70200EXHSMIIN&id=SG70200EXHSMIIN#top


a jednak ta sigma... :) ja nadal zastanawiam się pomiędzy nią a canonem 70-200 f/4.... ale w sigmie przeważa światło.... jednak 2.8 a 4 to spora różnica....


Keczup też się zastanawiałam nad Mamiya, kiedyś w rękach miałam 645. Masz jakieś zdjęcia z tej c 330?

no ja właśnie ze względu na światło wybrałam ten obiektyw. Poza tym dużo dobrych opinii przeczytałam na temat tego obiektywu.

a teraz zbieram pieniążki na następny, ostatni już chyba ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Cytat
abotak
Cytat
Sacrum
Cytat
abotak
właśnie zamówiłam sobie obiektyw ze stanów i zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam...
co myśliczie o nim:

http://www.abesofmaine.com/item.do?item=SG70200EXHSMIIN&id=SG70200EXHSMIIN#top


a jednak ta sigma... :) ja nadal zastanawiam się pomiędzy nią a canonem 70-200 f/4.... ale w sigmie przeważa światło.... jednak 2.8 a 4 to spora różnica....


no ja właśnie ze względu na światło wybrałam ten obiektyw. Poza tym dużo dobrych opinii przeczytałam na temat tego obiektywu.

a teraz zbieram pieniążki na następny, ostatni już chyba ;)


do mnie się uśmiecha jeszcze coś szerokiego...:) ale za dużo opcji wchodzi w grę, rozpiętość cenowa też spora, bo pomiędzy 2.8 a 4 to jakieś 1000zł....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

RĘKODZIEŁA / HANDMADE - stylowe czy passe?