Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie nici do szycia

23 lis 2020 - 12:04:35

Mam problem: córka zażyczyła sobie tunikę z marszczonym karczkiem.W sklepie pokazali mi gumowe nici, które służą do marszczenia, ale nie wiedzą jak sie to szyje Obrazek . Może któraś z Was już to przerabiała, bo ja jestem samouk ( trochę niedouczony Obrazek )Pozdrawiam

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

Jakie nici do szycia

23 lis 2020 - 13:08:24

Może spróbuj przeszyć materiał ściegiem prostym ustawionym niezbyt gęsto np. 2,5 lub 3 i potem naciąg górną nitkę do żądanej długości marszczenia. Ja podobnie robię z falbankami tylko szyję szerokim ściegiem 3,5-4 i marszczę dolna nitkę. Zawsze mozesz troche pokombinować a nóż coś z tego wyjdzie.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich nici, polecam sklep <moderacja> . W sklepie znajdziesz spory wybór róznych nici. Możesz się z nimi skontaktować, powinni Ci doradzić co będzie najlepsze.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-07-06 21:20 przez moderator.

Jakie nici do szycia

27 paź 2022 - 12:12:04

Marszczenie w bluzeczce możesz też śmiało wykonać zwykłą nicią. Przyznam, że nicie elastyczne są dość trudne do opanowania. Tu: http://www.swiat-domu.pl/jakie-nici-do-szycia-warto-miec-zawsze-w-domu/ przeczytasz jakie nici warto mieć zawsze w domu. I moim zdaniem to one ci w zupełności wystarczą, by zrobić marszczenie na bluzeczce!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Balet dla dorosłych Poznań