Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Moja pasja pocztówki ?

02 sty 2018 - 12:40:54

zbieranie pocztówek. Tych zapisanych, pustych, wysłanych, przywiezionych, znalezionych i podarowanych.
Zbieracie pocztówki?
Jak zaczynałyście swoją pasję...jakie pocztówki zbieracie...gdzie je nabywacie?
Czy bawiłyście się również w Postcrossing



Moja pasja pocztówki ?

02 sty 2018 - 13:46:38

nie
bo po prostu nie ma gdzie tego wszystkiego trzymać

Moja pasja pocztówki ?

02 sty 2018 - 14:25:28

do przechowywania pocztówek nie trzeba dużego miejsca...Ile osób tyle pomysłów.









Moja pasja pocztówki ?

02 sty 2018 - 23:40:39

nie zbieram ale jako dziecko kochałam przeglądać stare pocztówki mojej mamy- nawet te które dostawała jako dziecko. Teraz, w ostatnich latach jakoś nie dostaję prawie żadnych pocztówek- chyba czasy się zmieniły i ludzie wysyłają mniej.

Moja pasja pocztówki ?

03 sty 2018 - 11:00:45

ooo to ja jestem kolejna tez zbieram pocztówki z całego świata ale nie tylko bo kartki świateczne które otrzymuje tez chowam to chyba kwestia sentymentu. Ja musze w koncu zrobic sobie taki segregator bo na chwilę obecna trzymam w pudełkach a segregator bedzie lepszym rozwiazaniem. Nie wiedziałam ze jest cos takiego jak postcrossing, ja swoje pocztówki otzrymuje od znajomych którzy jezdza po całym świecie.

Moja pasja pocztówki ?

03 sty 2018 - 11:35:24

Cytat
agata74
ooo to ja jestem kolejna tez zbieram pocztówki z całego świata ale nie tylko bo kartki świateczne które otrzymuje tez chowam to chyba kwestia sentymentu. Ja musze w koncu zrobic sobie taki segregator bo na chwilę obecna trzymam w pudełkach a segregator bedzie lepszym rozwiazaniem. Nie wiedziałam ze jest cos takiego jak postcrossing, ja swoje pocztówki otzrymuje od znajomych którzy jezdza po całym świecie.

Jak zbierasz z całego świata to Postcrossing jest super portalem dostajesz i wysyłasz taktylko ze jest minus za duży koszt wysyłek pocztówek. Jednak wymiana to nie jedyny sposób na zdobycie pocztówek...można zdobyć za darmo lub za niewielką opłatą dzięki prywatnym wymianom z osobami znalezionymi na postcrossing, na Facebooku, na blogach, na forum,photofancy (darmowa pocztówka ze zdjęciem ).
Pocztówki można zdobyć na targach turystycznych, na których promują się różne miasta, region i kraje. W paru dużych miastach są one organizowane, ale najlepsze i największe na świecie są ITB w Londynie.U nas na śląsku jest organizowana raz w roku Giełda Kolekcjonerów na której można się spotkać, kupić ,pooglądać prawdziwe rarytasy,porozmawiać z filokartystami z Polski ale nie tylko.

Moja pasja pocztówki ?

01 lut 2018 - 12:24:30

Bardzo fajne hobby. Słyszałam także o ludziach, którzy kolekcjonują bilety komunikacji miejskiej :)

Moja pasja pocztówki ?

04 mar 2018 - 16:45:24

Bardzo ciekawa pasja:)

Moja pasja pocztówki ?

04 mar 2018 - 18:21:54

Zbierałam i zbieram :) ale teraz rzadko dostaje. Ale jednak to lepsza pamiątka wraca do łask niż smsy kopiuj -wklej :)

zweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 1/5

Moja pasja pocztówki ?

04 mar 2018 - 21:31:17

Uwielbiam pocztówki! Ja zbieram wszelkiego rodzaju kartki - kupuję na wyjazdach dla siebie jako pamiątkę, otrzymuję od znajomych lub z postcrossingu. Też się w to bawię. Super sprawa :)

Ostatnio kupowałam pocztówki przez stronę www.postallove.pl :) Raz zrobiłam swoje własne przez jakąś aukcję na allegro. Wgrałam swoje zdjęcia widoków z mojego miasta i zrobiłam chyba 50 kartek na postcrossing :)



Moja pasja pocztówki ?

05 mar 2018 - 08:15:18

nie wiem jak Wy ale ja jestem chętna na taką wymiankę pocztówkową, co wy na to @ankyls @polaris3 @gretastyl?

Moja pasja pocztówki ?

05 mar 2018 - 09:07:09

Ja pamiątek niestety nie wymieniam :?

Moja pasja pocztówki ?

05 mar 2018 - 17:30:41

Cytat
gretastyl
Ja pamiątek niestety nie wymieniam :?
nie mówię o wymianie tego co juz otrzymałaś ale jak np. nie masz pocztówki ze stolycy to ja jestem chetna Tobie taką wysłać, a Ty w zamian wysyłasz mi ze swojego miasta

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zamykają blogi !