Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

świecidełka

14 lis 2017 - 21:20:13

Jakiś czas temu zapanował prawdziwy, warmetowski szał... wystarczy, że w głowie co poniektórych sprzedających zaświta nikła nawet myśl, że sprzedawana biżuteria nie jest nowa... więc jest stara... zabytkowa... antyk... Warmet!
TAK!
więc cena x4 lub x5 i oczywiście fachowe wytłumaczenie dlaczego to tyle kosztuje...

(gwoli wytłumaczenia, wątek dodaję abyśmy mogły się nawzajem ostrzegać przed takimi okazjami:))

<moderacja-na Serwisie panuje zakaz umieszczania linków do transakcji na innych serwisach e-commerce oraz publikowanie danych>

(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-14 21:40 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

świecidełka

14 lis 2017 - 21:46:22

No cóż w owym szale warmetowym jestem od jakieś czasu, ale powiedzmy sobie szczerze Warmet antykiem nie jest. Osobiście uważam pewien model koronki za bezkonkurencyjny. Kiedyś może będzie antykiem, ale jak nie to też piknie, bo moja kapsuła czasu się zapełnia i bardzo dobrze.

świecidełka

14 lis 2017 - 22:00:03

Mimo że to nie antyki to pojawiło się sporo ,, podrabiaczy,, , osobiście wyjątkowo drażnią mnie sprzedawcy ,, składaków,, którzy bez najmniejszego skrępowania wystawiają te przeróbki wyglądające jak mutanty na znanym portalu jako Warmet, nawet aktualnie jest kilka..:(

świecidełka

14 lis 2017 - 22:01:58

Dziękuję za wątek :) Brakowało mi jakiegoś wolnego pola do dyskusji. Fajnie, że o tym pomyślałaś :))

Ja uważam konwalia, że to o czym piszesz to jest po prostu moda. I nie ma to znaczenia czy to ,,nowe" czy ,,stare", po prostu ta moda dotyczyła mniejszego kręgu i nie musiała być reklamowana w popularnych kolorowych gazetach. Sama się ,,rozdmuchala" choćby za pośrednictwem pasjonatek i choćby tego portalu...

Inna sprawa - ceny. Ceny zależą od potencjalnego zainteresowania klientów. To nie wina sprzedawców, że za srebrny pierścionek ktoś ,,życzył sobie" 5-6 stow. Gdyby nie było chętnych, to mogliby sobie wystawiać... ;).

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

świecidełka

14 lis 2017 - 22:04:37

Tak, widziałam kilka takich. Staram się być ostrożna i przyglądać się zdjęciom, ale ciężko jest. Mam wrażenie, że ludzie po prostu piszą daną "markę" czy spółdzielnię jako taki wabik.

świecidełka

14 lis 2017 - 22:10:14

Zgadza się malmie, nie mówię teraz absolutnie o oszustwie czyli sprzedawaniu współczesnych wyrobów jako starych. To już jest oszustwo. Jeśli coś nie ma charakterystycznych oznaczeń, nie widnieje w katalogach czy nie mamy pewności co do pochodzenia, to nie pisze się, że to stary wyrób konkretnej spółdzielni. Podobnych aukcji widziałam przez ostatnie kilka lat mnóstwo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-14 22:11 przez Planet_Caravan.

świecidełka

14 lis 2017 - 22:18:25

Link który wrzuciłam na pierwszy ogień w moim mniemaniu jest dokładnie tym, o czym napisała Planet Caravan.
Gość pisze, że literka "W" w puncy probierczej świadczy o tym, że sprzedawany pierścionek wyprodukował Warmet...
Moda modą, "antyk" jeszcze jestem w stanie przełknąć jako rozmydlanie pojęcia... ale to co zrobił ten gość to już świadome wprowadzanie w błąd dla paru złotych...

Znacie baton WW? Tak sobie myślę, że ta literka "W" świadczy o tym, że wyprodukował to Warmet... W sumie to są dwie- więc tym bardziej...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-14 22:19 przez lesnakonwalia.

świecidełka

14 lis 2017 - 22:30:54

Super że Mówisz o tym,może dla przyszłych fanek,biżuteryjnego szaleństwa,będzie to mała podpowiedz,ale jak się napalą to i tak nie damy rady :)

literka ,,W ''w znaku probierczym oznacza miasto w którym dany przedmiot został oznakowany



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-14 22:35 przez ewao1971.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

świecidełka

14 lis 2017 - 22:38:15

Ja bym poprosiła o jakie zdjęcie tego niby Warmet pierścienia i byśmy postudiowały, a zwłaszcza Wy szanowne Panie/Panowie ;) bo ja przy Was wymiękam ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-14 22:38 przez malmie.

świecidełka

14 lis 2017 - 22:40:50

w związku z tym, że inaczej szafa nie pozwoli dodaję zdjęcia i opis ogłoszenia znalezionego w necie, cena za pierścionek - 600zł

"Sprzedam pierścień typu kopułka, wyprodukowany w czasach PRL przez firmę Warmet z Krakowa.
Srebro próby 925 z logo "W" firmy Warmet oraz charakterystycznym popiersiem kobiety.
7 kamieni - 1 turkus i 6 oczek korala.
Rzadko spotykany wzór.
Stan bardzo dobry.

„Warmet”
W 1965 roku ówczesne Ministerstwo Handlu Wewnętrznego przekazało zakłady produkcyjne podległe Centrali „Jubiler” do Zjednoczenia Przemysłowego Wyrobów Metalowych w Krakowie. W trakcie tej reorganizacji połączono ówczesną Wytwórnię Wyrobów Jubilerskich z Wytwórnią Wyrobów z Metali Szlachetnych, tworząc jedno przedsiębiorstwo na terenie ul. Tytoniowej 20 pod nazwą Fabryka Wyrobów z Metali Szlachetnych „WARMET”."



świecidełka

14 lis 2017 - 22:44:32

<moderacja-link>
na przykład ten,nie jest to Orno,ten pierścionek pochodzi z krakowskiej pracowni,zazwyczaj ma sygnaturę ,,ZZO'' myloną z Orno,jeszcze nie słyszałam że orno był z Krakowa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-14 22:47 przez moderator.

świecidełka

14 lis 2017 - 22:49:11

Ewa, to się w sumie wpisuje w sposób myślenia, umieszczona gdziekolwiek literka "W" oznacza Warmet, więc "O" musi oznaczać Orno:) jakżeby inaczej

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

świecidełka

14 lis 2017 - 22:52:23

Proszę nie dodawać linków do innych serwisów, można dodawać zdjęcia. W przeciwnym wypadku należą się nagrody w postaci upomnień nazywane potocznie banami.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-14 22:54 przez malmie.

świecidełka

14 lis 2017 - 23:04:00

Nie ,to kompletna bzdura,w znaku probierczym ,taki jajowaty gdzie jest w środku główka i np 3,a przy główce jeszcze musi byc litera W,oznacza to że przedmiot jest z Warszawy,jak by miał przy główce K,oznacza że jest z Krakowa

świecidełka

14 lis 2017 - 23:19:38

Lepiej poczytać o znacznikach, czasami to co jest oczywiste wcale takie nie jest, te próby to naprawdę ciężki temat i mogą namieszać...ale faktycznie okazje to czasami się trafiają fałszywe, prosić o foto oznaczeń i sprawdzać, często sprzedający ma nikłe pojęcie o sprzedawanej biżuteri i pisze to co myśli że tak jest:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Modelarstwo a zdrowie