Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wianki na halloween

26 paź 2017 - 21:57:44

Juz nie długo Halloween czy stroicie swoje domy z tej okazji ? tu wrzucam fajne propozycje wianków na drzwi @malmie nawet jest cos dla Ciebie ;) ostatnia fotka to moje dzieło z przed kilku lat w tym roku chce wymyślic coś na bazie tego tiulowego wianka



zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

wianki na halloween

26 paź 2017 - 22:43:25

:D no kot to bardzo w moim stylu, niezwykle stylowy, sama elegancja serce
Nie robię jakichś ozdób z tej okazji, ale czaszkę straszno-śmieszną mam i lampion z oczyma też, no i czasami lubię kogoś przestraszyć ;) Może pająki na nitkach dowiesisz do tej twojej bazy tiulowej albo nietoperza :D

wianki na halloween

27 paź 2017 - 12:44:18

@malmie dzis pewnie sie za to zabiore. Pajaki powiadasz dobra myśl

wianki na halloween

27 paź 2017 - 17:30:44

W moim domu nie obchodzimy Halloween. Nie ma psikusów, przebierania się. Nie obchodzimy nie dlatego, że jest złe, ale dlatego, że jest obce. Nam obce.
I jeszcze jedno, ta potężna promocja obcego nam święta nie bierze się znikąd. Stoją za tym straszliwe pieniądze i apetyt na wielkie zyski. Przecież to kolejna okazja, by wydrenować rodzicielskie kieszenie przed 6 grudnia. Te wszystkie makabryczne gadżety, kostiumy, wielkie ilości słodyczy a nawet catering na halloweenowe bale - to wielkie pieniądze do zdobycia.

wianki na halloween

27 paź 2017 - 18:14:17

Cytat
Polaris3
W moim domu nie obchodzimy Halloween. Nie ma psikusów, przebierania się. Nie obchodzimy nie dlatego, że jest złe, ale dlatego, że jest obce. Nam obce.
I jeszcze jedno, ta potężna promocja obcego nam święta nie bierze się znikąd. Stoją za tym straszliwe pieniądze i apetyt na wielkie zyski. Przecież to kolejna okazja, by wydrenować rodzicielskie kieszenie przed 6 grudnia. Te wszystkie makabryczne gadżety, kostiumy, wielkie ilości słodyczy a nawet catering na halloweenowe bale - to wielkie pieniądze do zdobycia.
masz rację.
Nie tylko że obce ale i też dla polaków katolików demoniczne .Najgorsze jest to że dzieci się bawią a rodzice się cieszą.To wszystko jest czarna magia .Dla mnie jest dzień wszystkich świętych oraz i dzień zaduszny .Cmentarze otwarte są w nocy świętujemy my katolicy wraz ze zmarłymi wspominamy ich.

wianki na halloween

27 paź 2017 - 18:19:31

@Polaris3 ja tez nie obchodzę nie chodze na impry halloweenowe nie przebieram sie, ale moja córka jest w takim wieku ze to świeto jej sie podoba to tak samo jak z walentykami ;) a cukierki daje dzieciakom jak przychodzą niech maja radość. I zgadzam sie ze jest to kolejne świeto mocno zkomercjonalizowane.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

wianki na halloween

27 paź 2017 - 20:08:47

@agata74 albo weź takie kolorowe czaszki zawieś i do tego jeszcze maski papierowe na wzór kraboszek będzie zlepek z kilku stron świata ;)

wianki na halloween

27 paź 2017 - 21:58:41

Cytat
banach

W moim domu nie obchodzimy Halloween. Nie ma psikusów, przebierania się. Nie obchodzimy nie dlatego, że jest złe, ale dlatego, że jest obce. Nam obce.
I jeszcze jedno, ta potężna promocja obcego nam święta nie bierze się znikąd. Stoją za tym straszliwe pieniądze i apetyt na wielkie zyski. Przecież to kolejna okazja, by wydrenować rodzicielskie kieszenie przed 6 grudnia. Te wszystkie makabryczne gadżety, kostiumy, wielkie ilości słodyczy a nawet catering na halloweenowe bale - to wielkie pieniądze do zdobycia. masz rację.
Nie tylko że obce ale i też dla polaków katolików demoniczne .Najgorsze jest to że dzieci się bawią a rodzice się cieszą.To wszystko jest czarna magia .Dla mnie jest dzień wszystkich świętych oraz i dzień zaduszny .Cmentarze otwarte są w nocy świętujemy my katolicy wraz ze zmarłymi wspominamy ich.
Jakie demoniczne, jaka czarna magia? Halloween tak samo jak nasze słowiańskie dziady, jest czescia pogańskiego czczenia zmarłych.No tak ale księża wola znow starszyc swoich wiernych ze to demoniczne itp. W każdej kulturze czy religii czci sie zmarłych i nie ma w tym niczego złego. tak samo jak z krzyzem św. piotra Krzyż św. Piotra bywa mylnie wykorzystywany w symbolice satanistycznej jako odwrotność krzyża chrześcijańskiego. Stąd też czasem jest nazywany "krzyżem satanistycznym". Ma to na celu wyrażenie postawy antyreligijne. Dlatego trzeba pogłebiac swoja wiedze a nie w ciemno przyjmowac co mowi kościół.

wianki na halloween

28 paź 2017 - 12:11:30

Halloween jest ok, ale w Polsce po prostu sie go raczej nie obchodzi. Nigdy nie widzialam np. przystrojonych domow czy przebranych ludzi w ten dzien. Choc moze po prostu nie patrzylam? Dla mnie ten dzien to wyjscie na cmentarz. Nie mam potrzeby bawic sie w amerykanskie swieta

wianki na halloween

28 paź 2017 - 16:09:55

też tak napisałam wcześniej .

wianki na halloween

28 paź 2017 - 19:31:27

Cytat
highhope
Halloween jest ok, ale w Polsce po prostu sie go raczej nie obchodzi. Nigdy nie widzialam np. przystrojonych domow czy przebranych ludzi w ten dzien. Choc moze po prostu nie patrzylam? Dla mnie ten dzien to wyjscie na cmentarz. Nie mam potrzeby bawic sie w amerykanskie swieta
w duzych miastach imprezy przebierane halloweenowe sie przyjęły i jest ich multum. Ja sama na takie nie chodze nie lubie takich klimatów, ja bardzej szukam słowiańskich zwyczajów i staram sie te wiedze pogłebiac bo mnie ciekawi . A co do strojenia to tak jak napisałam wianek na drzwi wywieszam i nie tylko w Helloween w inne świeta też. Wiem że wianki na drzwi to tez bardziej zacgodni jak nie amerykanski zwyczaj ale to ozdabianie drzwi mnie akurat sie podoba. Takim samym swietem amerykańskim sa walentynki. Nie wiem jak w innych miastach ale w warszawie jest np.bal wszystkich świetych.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

wianki na halloween

29 paź 2017 - 23:24:08

Jak tam wianek ? Zrobiony ?
Czytałam kiedyś gdzieś o tym Balu Wszystkich Świętych, że to okazja do poznania życiorysów Świętych Kościoła i można się też przebierać.

wianki na halloween

30 paź 2017 - 00:03:31

Jedni obchodzą a inni nie, kto co lubi, podobają mi sie osobiście dekoracje np jak te wianki, wprowadzają w dobry humor, wszystko co wprowadza wesoły nastrój jest pozytywne, a że przy okazji dzieciom się to podoba to dlaczego nie obchodzić, inne rzeczy małpujemy to i halloween moemy, ja tam jestem otwarta na wszystko:)

wianki na halloween

30 paź 2017 - 08:31:38

domu nie stroję bo nie mam talentu. Jednak Wasze prace chętnie podziwiam bo są wyjątkowe, oryginalne i megaaaa kreatywne. Co do samego ,,święta'' to nie rozumiem wszechobecnej fali oburzenia że to nie nasze święto, że kościół się buntuje itd. Dzień kobiet i wiele innych świąt które obchodzimy też nie jest nasze a mimo to nikomu nie przeszkadzają. Nie doszukiwałabym się tutaj zbędnej ideologii, dzieciakom się podoba bo mają dodatkową frajdę, powód do zorganizowania zabawy, zbierania cukierków. Nie widzę powodu by im to odbierać. Aczkolwiek osobiście swojemud ziecku pozwoliłabym na dynie itp ale nie wampiry.
Sposobem na zbcie kasy też jest, wiadomo, jak walentynki, dzien dziecka, mamy, kobiet, babci,d zadka itd:)

wianki na halloween

30 paź 2017 - 11:27:30

Cytat
malmie
Jak tam wianek ? Zrobiony ?
Czytałam kiedyś gdzieś o tym Balu Wszystkich Świętych, że to okazja do poznania życiorysów Świętych Kościoła i można się też przebierać.
Tak wianek zrobiony :). Bale wszystkich świętych tez super sprawa wielu katolików nie zna swoich patronów, a kosciół musiał cos zrobić bo widział ze przebieranki halloween są atrakcyjniejsze. Wiele świat poganskich zatąpiły świeta koscielne np. boże narodzenie czy wielkanoc. Sama wojowałam jak chcieli wprowadzic w przedszkolu bal halloweenowy bo uważałam i nadal uważam ze dzieciaki w przedszkolach są zdecydowanie za małe na tego typu imprezy, a punktem kulminacyjnym było zapytanie włascicelki przedszkola czy wie skąd sie wywodzi halloween, jaki jest zamysł itp. odpowiedz "niestety nie wiem ale fajna to jest impreza" no i wtedy mi wszystko opadło, bo jak mozna coś swietowac nie znajac podstaw co się świetuje. Wieksza krzywdę robia teledyski lady gagi czy rhianny bo maja przekaz podprogowy, nawet doda ma swoja płytę diabeską bo się zaprzedała niz przebieranie sie i zbieranie cukierków.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

moje tegoroczne bombiszcza