Obecnie rozmawiamy o:

grzyb na ścianie

gorący temat

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 6 7 8 -->

Moje hobby OGRÓD

11 cze 2017 - 15:39:35

Jak często kosisz i będziesz pilnować to nie musisz przesadzać, tylko na bieżąco likwiduj nowe przyrosty w ziemi, ja koszę raz na tydzień więc jakoś to jest. Natomiast korzenie rozrastają nawet na kilkanaście metrów na boki więc zawsze trzeba przemyśleć miejsce sadzenia:)

Moje hobby OGRÓD

11 cze 2017 - 15:45:29

Cytat
CzerwoneUsta
Jak często kosisz i będziesz pilnować to nie musisz przesadzać, tylko na bieżąco likwiduj nowe przyrosty w ziemi, ja koszę raz na tydzień więc jakoś to jest. Natomiast korzenie rozrastają nawet na kilkanaście metrów na boki więc zawsze trzeba przemyśleć miejsce sadzenia:)

Wiesz,chyba jednak muszę przerzucić.
Koszę często,ale wiem,co znaczy notoryczne usuwanie odrostów,bo swego czasu miałam posadzone śliwki,które mnie "do grobu zaganiały",bo wciąż się rozsiewały od korzeni.
Wolę chyba stworzyć sobie zagajniczek gdzieś na boku.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Moje hobby OGRÓD

11 cze 2017 - 21:46:07

Miałam tego sumaka, piękny, ale rozmnażał się straszliwie. Jeśli ktoś nie chce mieć tylko i wyłącznie "sumakowego" zagajnika to nie polecam. Nie mogliśmy sobie dać z nim rady, zachowywał się pasożyt ...

Moje hobby OGRÓD

11 cze 2017 - 22:36:52

my na fziałce w borach mamy sumaka i trzeba pilnowac bo tak jak różą dziką rozrasta sie. j wczoraj miałam przygodę http://forum.szafa.pl/7/8096566/pogaduszki-wieczorowa-pora,41.html#msg-8145622



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-11 22:38 przez agata74.

Moje hobby OGRÓD

12 cze 2017 - 00:34:02

Cytat
agata74
my na fziałce w borach mamy sumaka i trzeba pilnowac bo tak jak różą dziką rozrasta sie. j wczoraj miałam przygodę http://forum.szafa.pl/7/8096566/pogaduszki-wieczorowa-pora,41.html#msg-8145622
No no Agata, czytałam, miło że są jeszcze brawotacy ludzie

Moje hobby OGRÓD

12 cze 2017 - 15:28:16

Cytat
CzerwoneUsta
Cytat
agata74
my na fziałce w borach mamy sumaka i trzeba pilnowac bo tak jak różą dziką rozrasta sie. j wczoraj miałam przygodę http://forum.szafa.pl/7/8096566/pogaduszki-wieczorowa-pora,41.html#msg-8145622
No no Agata, czytałam, miło że są jeszcze brawotacy ludzie
dziekuję, wiesz ja mam specyficzny układ z matką ziemią i przyrodą ;) ja czerpię z niej energię do życia tzn. dzieki niej ładuję baterie życiowe i jak mogę to sie odwdzięczam w taki sposób lub ratując rośliny.

Moje hobby OGRÓD

12 cze 2017 - 16:38:20

Cytat
agata74

dziekuję, wiesz ja mam specyficzny układ z matką ziemią i przyrodą ;) ja czerpię z niej energię do życia tzn. dzieki niej ładuję baterie życiowe i jak mogę to sie odwdzięczam w taki sposób lub ratując rośliny.
To mamy dużo wspólnego, mam identycznie, jakbym czytała własne słowa:)

Moje hobby OGRÓD

06 lip 2017 - 13:01:19

Muszę się pochwalić wprawdzie tym,co mam w doniczce,ale...to też roślina.
Mam taki wyjątkowy kaktus-jak kwiat paproci ( :D:D:D ),
bo zakwita jednego dnia,a na drugi dzień już więdnie-tak na chwilkę.
Wygląda rewelacyjnie (taka "trąbka";).Same zobaczcie.
Wiecie coś na temat tego "cudu"?



Moje hobby OGRÓD

06 lip 2017 - 14:26:18

czarownicaao jak wroce do domu to sprawdze w mojej ksiedze kaktusów i napisze. Wiem jedno zeby kaktus zakwitł to trzeba nie lada wyczynu ja kiedys tez dastapiłam tego zaszczytu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-06 14:27 przez agata74.

Moje hobby OGRÓD

06 lip 2017 - 16:37:41

@agata74
Znalazłam.To jest Echinopsis tubiflora .
Nazwa botaniczna rodzaju, jak wszystkie nazwy utworzone od łacińskiego wyrazu echinus (jeż), oznacza roślinę bogato pokrytą cierniami. Echinopsisy pochodzą z Ameryki Południowej. Ich ciernie nie są specjalnie atrakcyjne, natomiast kwiaty zachwycają swoim wyglądem i delikatnie pachną. Rozwijają się przeważnie nocą. Rośliny mają kształt kulisty, dopiero z czasem stają się podobne do kolumn.Kaktusy te muszą zimować w miejscu chłodnym (8-10°C). co jest warunkiem kwitnienia.Po podlaniu pąk się otwiera i na tym w istocie niepozornym kaktusie pojawia się ogromny kwiat.Z jego korpusu, kulistego i małego, wyrastają ogromne, trąbkowate, białe kwiaty wielkości 20 cm. Kwiaty są lejkowate, w kolorze od białego przez różowy do fioletowego.Przekwitają po 24 godzinach.

Niestety u mnie już właśnie zwiędł!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-06 16:45 przez czarownicaao.

Moje hobby OGRÓD

06 lip 2017 - 18:33:06

Cytat
czarownicaao
Muszę się pochwalić wprawdzie tym,co mam w doniczce,ale...to też roślina.
Mam taki wyjątkowy kaktus-jak kwiat paproci ( :D:D:D ),
bo zakwita jednego dnia,a na drugi dzień już więdnie-tak na chwilkę.
Wygląda rewelacyjnie (taka "trąbka";).Same zobaczcie.
Wiecie coś na temat tego "cudu"?
o jak tez mam tego kaktusa on teraz ma juz około 30 parę lat , dokładnie 15 lat temu mi co trochę kwitł , ale teraz juz przestał ale za to nie jest juz pękaty tylko wydłuża się w górę.
Zebym nie skłamała około na oko ma metr.

podobno jak nie usuwasz dzieci z kaktusa to on nie będzie kwitł.
ten kaktus pięknie pachniał kielich był ogromny .
aby go zapłodnić trzeba było pędzelkiem delikatnie strącać do środka pręciki .
Ale to teraz staruszek grubo po 30 itd....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-06 18:41 przez banach.

Moje hobby OGRÓD

06 lip 2017 - 20:06:15

U mnie kwitł jak był kupiony lata wstecz, teraz ma jak pisze banach "dzieci", nic z nim nie robię, rośnie sobie na parapecie...pełno ich w sklepach i wszystkie z kwitnącymi pączkami, są różne odmiany:)przeważnie kwitną jak kupujesz, póżniej raczej przestają:)

Moje hobby OGRÓD

06 lip 2017 - 20:15:56

kaktusom zeby kwitły trzeba zapwenic odpowiednie warunki i tak np. zima zaprzestac podlewania oraz zapewnic chlodniejsze miejsce

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Moje hobby OGRÓD

06 lip 2017 - 20:40:25

Cytat
czarownicaao
... Mam taki wyjątkowy kaktus-jak kwiat paproci ( :D:D:D ),
bo zakwita jednego dnia,a na drugi dzień już więdnie-tak na chwilkę.
...
Tyle szukałam kwiatu paproci, a Czarownica na parapecie wyhodowała :D

Dziewczyny, a u mnie storczyk poszedł ostro, obecnie ma ok. 20 kwiatków, ale liczę na więcej.

Moje hobby OGRÓD

06 lip 2017 - 21:19:46

U mnie jest już jakieś 10 lat i co jakiś czas zakwita.Ja te starsze wyrzucam i zostawiam "dzieci"-rozsadzam.W ten sposób mam kwiaty często,ale...niestety bardzo krótko,bo kwitną tylko jakieś 24 godziny.
Nigdy nie zapładniałam i nic z nimi nie robiłam.
Aczkolwiek nie zmieniam miejsca,w którym stoi i jest w korytarzyku,gdzie wchodzi się do domu-tym sposobem myślę,że ma więcej chłodu (chociaż centralne też oczywiście tam jest,ale drzwi się otwiera,to wiadomo...).
Mam poza tą doniczką taką dużą i płaską i w niej mnóstwo takich.
Tylko kurde...wszystkie białe,a rzekomo są też inne kolory.

@malmie pokazuj storczyki.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki hosting wybrać?