Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 6 ... 6 7 8 -->

Moje hobby OGRÓD

08 lip 2017 - 20:51:21

a ja szukam kogos kto ma te kwiatki i mógłby sie podzielić odnóżką a chodzi mi o anginkę, aloes, pnącze nie wiem jak sie nazwywa ma takie serduszkowe liście oraz piniążka

Moje hobby OGRÓD

08 lip 2017 - 22:50:03

Po wrzuceniu zdjęć w przeglądarkę wywaliło mi jakby 2 typy.
Pasuje akacja lub orzesznik gorzki.
Oba są drzewami i oba mają taki sam,parasolowaty układ liści.
Fakt,akacji jest 1300 gatunków,a więc nie jestem w stanie dojść,co to dokładnie jest.Większość akacji ma liście (choć różne kształty),które składają się z pręcika głównego,a na nim nieparzysta liczba listków,jedne są z połyskiem,inne nie i mają bardzo podobny sposób wypuszczania pędów.
Myślę,że jest to ta sama "rodzina",jeśli chodzi o gatunek,co akacja
(no...może być).Tym bardziej,że również korzenie (było przesadzane) wyglądają bardzo podobnie do akacji.
Orzesznik wypuszcza pędy nieco inaczej i chyba jest trochę za mało..."bambusowaty".Takie parkowe drzewo.
Jakoś dziwnie to coś kojarzy mi się bardziej z egzotyczną rośliną.
(kupione w kwiaciarni,w doniczce...)
Postanowiłam ponakłuwać drewienko/korę na moim drzewku-może puści pędy i się rozrośnie?!A jedną z trzech szczepek,które posiadam w doniczce wrzucę do ogrodu i też zobaczę,jaka będzie reakcja.

@agata74
Wrzucisz fotki kwiatków?





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-08 22:59 przez czarownicaao.

Moje hobby OGRÓD

08 lip 2017 - 23:36:44

Dostałaś w pracy i nie wiesz co? Drzewa i krzewy zewnętrzne nie będą ci rosły w domu, przechodzą zimą czas spoczynku i zrzucają liście, w domu szlag by trafił odrazu w pierwszym sezonie...skoro ci rośnie w domu kilka lat to będzie raczej pokojowy, kurcze wiedza szk podst, weż zapytaj tych osób które ci to dały i po kłopocie, dla mnie to wygląda na fikus i odmian też jest pełno więc tu bez realu nikt ci nie wskaże poprawnej nazwy, skoro sama szukasz w roślinach zewnętrznych coś co w domu rosło to pozostało życzyć powodzenia...ja zadzwoniłabym do osoby która dała i po sprawie:)

@agata74 ta pierwsza to chyba geranium, kiedyś widziałam to jak jeżdziłam do znajomych (musiałam sprawdzić co to jest w necie) ale teraz wyjechali i niestety nie ma możliwości zdobycia , aloes mi padł zimą (sadzonka była słaba), myślałam że mam "piniążka" ale pomyłka, licie wydawały się podobne więc myślałam że to mój fikus ale jednak nie, a co to za pnącze, liści sercowatych nie kojażę, zewnętrzne to czy wewnętrzne?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Moje hobby OGRÓD

09 lip 2017 - 09:02:20

hmm wiecie co, a mi to drzewko przypomina liście laurowe - przyprawę :D Może to liście laurowe ??? Czytałam, gdzieś, że można kupić sadzonki to strzelam, że może to właśnie drzewko przyprawa ;)

Moje hobby OGRÓD

09 lip 2017 - 11:38:17

@CzerwoneUsta
"Dostałaś w pracy i nie wiesz co? Drzewa i krzewy zewnętrzne nie będą ci rosły w domu, przechodzą zimą czas spoczynku i zrzucają liście, w domu szlag by trafił odrazu w pierwszym sezonie...skoro ci rośnie w domu kilka lat to będzie raczej pokojowy, kurcze wiedza szk podst, weż zapytaj tych osób które ci to dały i po kłopocie, dla mnie to wygląda na fikus i odmian też jest pełno więc tu bez realu nikt ci nie wskaże poprawnej nazwy, skoro sama szukasz w roślinach zewnętrznych coś co w domu rosło to pozostało życzyć powodzenia...ja zadzwoniłabym do osoby która dała i po sprawie:) "

Owszem,nie wiem.Dostałam cudne,w doniczce,z kokardami i nikt mi nie oznajmiał,co to jest i jakie ma wymagania.
Raczej przy darowaniu prezentów nie stosuje się wykładów odnośnie gatunków,
a "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby".
Zewnętrzne w domu będzie rosło tym bardziej-ciepło,bez mrozów,bez przeciągów... Raczej odwrotnie "mahne sząse".
Nie szukam tylko w roślinach zewnętrznych,bo przeglądarka wywaliła mi te 2 typy na podstawie obrazu.Nie wiem,więc grzecznie pytam.
Może i "wiedza na poziomie szkoły podstawowej",ale jak ktoś ma większą,to niech pomoże.
Zadzwonić?Nie wiem,czy ta osoba pamięta,że w ogóle podarowała mi jakiś prezent ileś lat wstecz.:D Zresztą i praca kompletnie inna i w innym miejscu.
Nie było pytania.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-09 12:00 przez czarownicaao.

Moje hobby OGRÓD

09 lip 2017 - 12:11:02

No nie wiem, ja jak dostaję coś "żywego" to pytam co to jest i z czym to się je:)jednak przeważnie są nalepki lub etykiety na rośinach żeby wiedzieć jak uprawiać:)jeżeli komuś coś daruję to pamiętam nawet po latach co dałam i często pytam jak rośnie...nie ma co się stresić a pytać trzeba, jest tyle odmian roślin że na podstawie takiego zdjęcia to można przez lata porównywać do wszystkiego i dopiero po latach można coś ustalić albo i nie, dlatego napisałam że lepiej spytać osoby która dała, ale jak ty uważasz że "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby" to nie pomogę, może jak kiedyś ci zakwitnie to dowiesz się co to jest, ja pamiętam zawsze co komu daję, no chyba że ktoś daruje komuś coś z niewiadomego pochodzenia to wtedy już może nie znać szczegółów, mimo szczerych chęci nie mogę stwierdzićna 100% co to jest:)

Moje hobby OGRÓD

09 lip 2017 - 12:52:49

@czarownicaao oto fotki roślinek które szukam @usa tak anginka to geranium inaczej jak sie potrze jej liscie to takki cyrtynowy zapach daje

Cytat
malmie
hmm wiecie co, a mi to drzewko przypomina liście laurowe - przyprawę :D Może to liście laurowe ??? Czytałam, gdzieś, że można kupić sadzonki to strzelam, że może to właśnie drzewko przyprawa ;)
too nie liscie laaurowe laur nie rosnie tak wiem bo mam w domu :D lisie owszem podobne tyle ze to nie to



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-09 12:54 przez agata74.

Moje hobby OGRÓD

09 lip 2017 - 13:02:48

@agata74
Drugi mam oczywiście-ma całe zielone liście,ale cieniowane chyba też znajdę.
Trzeci miałam,ale mi padł-dziwnie żółkł.

Moje hobby OGRÓD

09 lip 2017 - 13:17:18

@czarownicaao wyjełam swoje ksiązki ogrodnicze i mi pasuje twoja roslina na
leea coccinea, a i marzy mi się drzewko oliwkowe



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-09 13:17 przez agata74.

Moje hobby OGRÓD

09 lip 2017 - 14:45:18

@agata74 no właśnie, cytrynowy zapach, znajomi nawet dodawali do herbaty:)przed wyjazdem porozdawali rośliny rodzinie i nie wiem kto zabrał:)a te liście już jednak widziałam, w jakimś biurze, cała ściana była zarośnięta aż do sufitu i to z jednej niedużej doniczki, właśnie zielone z plamkami białymi, ale ja jeszcze takiej nie mam:)
A co ty tak za "zielone" się wziełaś, ja to na etapie tworzenia ale umiarkowanego, narazie doświadczalnie:) oliwkowego też nie mam jeszcze, kiedyś sobie sprawię... oliwnik wąskolistny mam z jasnymi liśćmi, rośnie na dworze, kilka metrów wysokości, kwitnie żółto ale nie owocuje, odrostów nie ma i nasion przy braku owocowania również brak,http://chwilezachwycone.blogspot.com/2015/06/oliwnik-waskolistny-rosyjska-oliwka.html taki jak w linku:)

Moje hobby OGRÓD

09 lip 2017 - 22:42:12

@usta lubie kwiaty wiec powiekszam swoja kolekcję ;)

Moje hobby OGRÓD

09 lip 2017 - 23:00:09

@agata74
Agatko...kocham Cię po prostu!
Nawet kwitnie i owocuje-myślę,że absolutnie się nie mylisz.
Wyglada identycznie.
Dziękuję za poświęcony czas i Twoją pomoc.
Jesteś wielka!!!serce

Moje hobby OGRÓD

09 lip 2017 - 23:11:28

Cytat
czarownicaao
@agata74
Agatko...kocham Cię po prostu!
Nawet kwitnie i owocuje-myślę,że absolutnie się nie mylisz.
Wyglada identycznie.
Dziękuję za poświęcony czas i Twoją pomoc.
Jesteś wielka!!!serce
ciesze sie że na coś sie przydałam :D

Moje hobby OGRÓD

09 lip 2017 - 23:30:08

Cytat
agata74
Cytat
czarownicaao
@agata74
Agatko...kocham Cię po prostu!
Nawet kwitnie i owocuje-myślę,że absolutnie się nie mylisz.
Wyglada identycznie.
Dziękuję za poświęcony czas i Twoją pomoc.
Jesteś wielka!!!serce
ciesze sie że na coś sie przydałam :D

Na Ciebie zawsze można liczyć.:*



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-09 23:31 przez czarownicaao.

Moje hobby OGRÓD

10 lip 2017 - 08:47:19

moje ogórki rosna jak szalone a pomidorki dojrzewają



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

panorama zdjęć