Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 ... 6 7 8 -->

Moje hobby OGRÓD

17 maj 2017 - 11:53:50

@czarownicaao glicynia jest piekna też mi się marzy. Co do morwy powinna odbic a mam pytanko czy kora jest naruszona? jesli są miejsca gdzie obryzł pies kore to trzeba by posmaraowas mascia jest taka masc do drzew jak sie obcina gałęzie to miejsca te smarje sie nia to cos w rodzaju opatrunku, plastra tyle ze masć



Moje hobby OGRÓD

26 maj 2017 - 23:55:08

Moja "zeżarta" morwa właśnie wypuściła pędziki z gałązki.
Będzie żyła.tak

Zakupiłam sobie też katalpę i sosnę himalajską.super



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-26 23:55 przez czarownicaao.

Moje hobby OGRÓD

27 maj 2017 - 22:38:23

Będzie napewno, rozrośnie się i jeszcze rozmnoży:) o katalpę musisz zadbać w pierwszym roku i najlepiej zimą, oczywiście jeżeli posadzisz ją w zacisznym miejscu to i sama przetrwa, sosnę himalajską też mam 2szt i już mają po 1,5m z długimi około 20cm igłami, nie przypominają zwykłej sosny i są dosyć ciekawe.

Moje hobby OGRÓD

27 maj 2017 - 23:41:34

Cytat
CzerwoneUsta
Będzie napewno, rozrośnie się i jeszcze rozmnoży:) o katalpę musisz zadbać w pierwszym roku i najlepiej zimą, oczywiście jeżeli posadzisz ją w zacisznym miejscu to i sama przetrwa, sosnę himalajską też mam 2szt i już mają po 1,5m z długimi około 20cm igłami, nie przypominają zwykłej sosny i są dosyć ciekawe.

Tę morwę oczywiście podlewam i opiekuję się bardziej niż dzieckiem.
Dobrze,że żyje.Może przetrwa?
Oj...miejsce dla katalpy to nie takie do końca zaciszne... Będę musiała na nią uważać.Ale widziałam,że bardzo duża rośnie,nie można jej przesadzać,a więc wybrałam miejsce,gdzie będzie miała luz.
Sosna himalajska jest oryginalna.Chorowałam na nią strasznie i w końcu znalazłam.Od razu zakupiłam.
Kiedyś widziałam taką w cudzym ogrodzie i od tamtej poru zachorowałam.
A w ciągu jakiego czasu taka sosna osiąga 1,5 metra?Szybko rośnie?

Moje hobby OGRÓD

28 maj 2017 - 10:40:16

U mnie zanim osiągnęły taki wzrost czekałam kilka dobrych lat, kupiłam małe sadzonki więc zanim się zaklimatyzowały i ruszyły w górę to sporo czasu minęło. Rosną nie tylko wzwyż ale i wszerz więc to proces powolny...ale warto czekać:)

Moje hobby OGRÓD

28 maj 2017 - 13:58:38

z iglaków kosodrzewina jest tez fajna rosnie powoli i ma swoj urok a moje warzywka kiełkuja



Moje hobby OGRÓD

28 maj 2017 - 22:20:27

@CzerwoneUsta
Moje sadzonki mają tak koło 30 cm.Może i ja doczekam się ich ozdoby?
Będę czekać wobec tego.

@agata74
Słodkie te Twoje maleństwa Agatko i cieszą serce.
Nie mów,że masz ogródek na balkonie?!
Ja swój (tradycyjny) co dzień podlewam,bo strasznie sucho.

Moje hobby OGRÓD

28 maj 2017 - 23:59:09

Cytat
agata74
z iglaków kosodrzewina jest tez fajna rosnie powoli i ma swoj urok a moje warzywka kiełkuja
Rzodkiewka i sałata:)fajnie poschodziło, poziomki to już jadłaś, wcześniej myślałam że masz truskawki pnące ale owoce jakieś małe, czy jednak truskawki? A kosodrzewinę też mam:D

Moje hobby OGRÓD

29 maj 2017 - 10:27:19

@czarownicaao balkon mały ale skrzynka na sadzonki się zmieściła ;)
@czerwoneusta ja mam poziomki bo truskawki kiedys miałam i mi padły więc wolę poziomki i już jadłam nawet smaczne ale to nie to samo co leśne pełne aromatu

Moje hobby OGRÓD

29 maj 2017 - 10:51:16

Cytat
agata74
@czarownicaao balkon mały ale skrzynka na sadzonki się zmieściła ;)

Niesamowita dziewczyna z Ciebie.brawo

Moje hobby OGRÓD

29 maj 2017 - 11:03:32

Cytat
czarownicaao
Cytat
agata74
@czarownicaao balkon mały ale skrzynka na sadzonki się zmieściła ;)

Niesamowita dziewczyna z Ciebie.brawo
oj tam oj tam ;) balkon ma 130cm na 2m z małym kawałkiem, jedyny mankament o to że musze trzymac rowery tak by było wiecej miejsca ale cóż tak to jest ja sie nie ma piwnic

Moje hobby OGRÓD

10 cze 2017 - 11:18:32

@AngelSanctuary
Nie mam czegoś takiego.Drzewka podrzucam drobnymi trocinami,
a warzywa...rosną z roku na rok ot tak.
Oczywiście codzienne podlewanie jak najbardziej
(wodą pompowaną ze studni,bo po co z kranu).
Jakoś nie mam odwagi stosować nawozów.W owocach i warzywach w ogóle,
a w drzewkach czasem dokupuję coś tam,żeby je podlać.
Tylko mam na myśli drzewka bez owoców.
Te owocowe też rosną same z siebie.
Nie znam się na nawozach.

DO WSZYSTKICH:

Chciałam Wam pokazać,że moja nieszczęsna morwa czarna
(zjedzona przez psa) żyje!
Mało,że żyje pęd z korzeniem,to odgryzioną część (czubek) włożyłam do wody.Stał długo,wypuścił listki,ale nie pojawił się korzeń,a więc wrzuciłam go razem z poprzednim (tym z korzeniem) do ziemi i...też żyje.
Wygląda na to,że trzeba taki pęd wrzucić bez korzenia do ziemi i normalnie się przyjmuje.
Teraz pochwalę się fotkami.Ta gałązka z mniejszymi listkami to czubek bez korzeni.(fotka nr 1,2)

A to jest moja morwa biała-kupiona w tym samym czasie,co czarna i razem sadzone.(fotka nr 3)

A na fotce nr 4,5 i 6 pokazałam krzewik,bo chcę Was zapytać,co to za drzewko?!
Wykopałam od sąsiadki,która mówi,że bardzo się rozsiewa,rośnie do 3 metrów.
Co to jest i czy to prawda?





Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-10 12:43 przez czarownicaao.

Moje hobby OGRÓD

10 cze 2017 - 13:32:16

Sumak octowiec. U mnie to plaga teraz, rozrasta się z korzenia i zarasta najbliższy teren, koszę kosiarką bo młodych pędów na całym trawniku pełno, a drzewo fajne, dużo owadów przyciąga to jest minus i jest trujące. Ale posadzić gdzie dalej od domu to naprawdę cieszy oczy, przeważnie sadzą na polankach, rośnie wtedy taki zagajnik sumakowy.

Moje hobby OGRÓD

11 cze 2017 - 09:07:44

3 fotka to sumak i sie rozsiewa podobno jest trujący ale ma fajne kwiaty takie stożki w kolorze bordowym

Moje hobby OGRÓD

11 cze 2017 - 14:28:40

@CzerwoneUsta
@agata74
O jasny gwint z tym sumakiem...
No muszę przenieść gdzieś dalej,bo mam przy samym domu.
Zaraz mi "zachaszczy" cały trawnik.
Strasznie Wam dziękuję dziewczyny za info-będę sadziła dalej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wędkarstwo spiningowe