Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 27
Ostrzeżenia: 5/5

Cześć! Czy są na forum miłośnicy ogrodów i ekologicznej żywności? Ja mam ogród całkiem spory, ale jest to raczej ogród ozdobny. Zastanawiam się jednak nad postawieniem jakiejś mini szklarni. Dużo się teraz słyszy o żywności ekologicznej. Co sądzicie o takie żywności? Czy warto posiać np. tego typu pomidory http://florexpol.eu/231-pomidory lub inne warzywa? Ciężka jest taka uprawa? Może ktoś ma doświadczenie z ogrodami użytkowymi.

Niestety nie mam możliwości uprawiania ogródka ze względu na małe mieszkanie w bloku, ale gdybym miała taką możliwość to z pewnością miałabym miejsce na moje zjadliwe roślinki ;) takie wyhodowane przez siebie warzywa i owoce są nie tylko o wiele zdrowsze, bo bez chemii, ale i smaczniejsze. Moim zdaniem naprawdę warto zainwestować trochę pracy w taki ogródek.

pamietaj o jednym nie ma nasion ekologicznych wszedzie są modyfikowane genetycznie niestety o tym sie nie mowi a szkoda. Samo uprawianie swoich warzywek to mega frajda ja sama mam na balkonie pomidory i zioła :)

Reklamujesz pomidory? słabe...
ja mam tunel, sieję tam pomidory, ogórki, paprykę itd..

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
agata74
pamietaj o jednym nie ma nasion ekologicznych wszedzie są modyfikowane genetycznie niestety o tym sie nie mowi a szkoda. Samo uprawianie swoich warzywek to mega frajda ja sama mam na balkonie pomidory i zioła :)
nie zgodze sie. Miałam gospodarstwo, spore, nasion nie kupowaliśmy, bo mieliśmy własne. Sąsiedzi tak samo. Jak się chciało onowić nasiona, to się robiło wymianę z sąsiadem. teraz też da się takie nasiona kupić. poza tym zależy co masz na myśli pisząc o modyfikacjach genetycznych. szczepienie jabłoni czy tworzenie gatunku pomidorów przez dobór to też modyfikacja genetyczna, tyle że całkowicie nieszkodliwa. Pierwsze arbuzy były wielkości jabłka. Człowiek zbierał nasiona z większych owoców i z pokolenia na pokolenie roślina się zmieniała. Więc pod tym względem - tak, mamy wszystko modyfikowane, nikt nie sadzi dzikich roślin



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-21 18:00 przez roksolana83.

Ja mam ogród, ale są w nim wyłącznie trawy, krzewy, drzewa i kwiaty. Bardzo chcę to zmienić i zasadzić marchew oraz inne warzywa. Podjęłam już nawet odpowiednie kroki. Dziś firma pielegnacjadrzew.com.pl pielęgnacja drzew w parkach ma zrobić porządek z drzewami, a jutro zajmę się wycinką krzewów. Zrobi się trochę miejsca na moją wymarzoną mini uprawę :)

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 1/5

A mi się ostatnio udało trafić na świetne są te lilie drzewiaste. Prezentują się uroczo. Mam bzika na punkcie swojego ogrodu i tak zawsze przeszukuję sieć pod tym względem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-24 15:39 przez helenka1212.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Projektowanie wnętrz