Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jaka maszyna do szycia?

19 paź 2014 - 12:23:48

Cześć! :)

Od pewnego czasu bardzo napaliłam się na szycie na maszynie. Ale tutaj pada pytanie... jaką kupić na początek? w mojej miejscowości dostępna jest taka jak w linku poniżej ale nie wiem czy jest to dobra maszyna bo kompletnie się na tym nie znam... HELP! ;)


http://www.electronic-star.pl/Maszyna-do-szycia-Clatronic-NM-600-16-program-w_i95183.htm

jaka maszyna do szycia?

19 paź 2014 - 12:35:48

W sklepach ,a zwłaszcza w marketach jest wiele maszyn do szycia.Sama szyłam na takiej kupionej w markecie ,która samym nawlekaniem nici mnie zadziwiła.Ja mam wersję maszyny Łucznik 340 i jestem zadowolona.Jest dość prosta w nawlekaniu [tak jak kiedyś te stare maszyny]naprawdę polecam.

jaka maszyna do szycia?

19 paź 2014 - 12:41:21

Dziękuje Agnieszka :) chociaż mam obawy do maszyn z marketów bo czytałam, że najczęściej jest to bubel- jeśli to maszyna typu no name. Ale Łuczniki zawsze cieszyły się dobrą opinią.

A mooże jakaś krawcowa/ specjalistka wypowiedziałłaby się na temat maszyny którą podałam w linku? Byłabym wdzięczna
:)

jaka maszyna do szycia?

19 paź 2014 - 12:54:41

Jeśli mogę jeszcze dodać ;na co dzień szyję na profesjonalnych maszynach na szwalni ,dlatego zaproponowałam ci tego Łucznika z doświadczenia .Ale posłuchaj też innych .Życzę powodzenia w zakupie .Pozdrawiam.pogaduszki

jaka maszyna do szycia?

19 paź 2014 - 13:01:20

jak chcesz kupić maszynę która starczy na dłużej to kup droższą a nie taka za 300zł najlepsze maszyny to są te stare łuczniki i singery na metalowych częściach i obudowach szyja wszystko skórę, skaj, grube koce itp. zakup maszyny zalezy od tego co chcesz szyć z lepszych firm to są maszyny janome, ja mam starego 40 letniego łucznika i dodatkowo nowsza maszyne elne bo mi zależało na ściegach ozdobnych .
teraz wszystkie maszyny są na obudowach plastikowych jedynie srodek jest metalowy wiec wytrzymałość też jest mniejsza. Kazda dobra krawcowa ci powie ze maszyna np. z lidla to jest tzw. zabawka .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-19 13:03 przez agata74.

jaka maszyna do szycia?

19 paź 2014 - 13:03:50

Właśnie na razie się napaliłam, ale może być tak że się rozmyślę, więc nie chce wydawać na to jakiejś ogromnej puli pieniędzy. A jeśli mi się spodoba, przekonam się do szycia i stwierdzę, że rzeczywiście chciałabym to robić to kupię wtedy porządną i drogą.

jaka maszyna do szycia?

08 gru 2014 - 20:28:53

Witaj Wtrące swoje trzy grosze :D, kilka lat temu kupiłam nową maszyne bo moja stara (łucznik metalowy z 2 programami)jest u rodziców i musiałam coś kupić... i wierzę Ci, że masz łeb jak sklep. Słyszałam różne opinie i wierzę Ci że ciężko się zdecydować.
Miałam do dyspozycji ok 350zł i w końcu sentymentalnie stanęło na Łuczniku, model, 2004 Kornelia.
Ja szyję od ...yyy bardzo dawna. Podpowiem Ci, że nie kuś się na mnogość programów bo znając życie będziesz używać ściegu prostego i zygzaka do obrzucania żeby się nie pruło. Jarałam się że mam jakiś overlok i mam nawet podwójną igłe , ale też tego nie używam a szyje naprawde sporo.


http://hands-on-activities.blogspot.com/2014/11/bitwa-o-przestrzen.html

Pamiętaj, maszyny domowe są do szycia lekkiego. Mój metalowy łucznik dawał radę nawet z skórą ekologiczną czyli dermą, szyłam na nim płaszcze i plecaki ...wydaje mi się że szycie takich rzeczy na Kornelce :D skończyło by się fatalnie.

Ta maszyna którą wybrałaś wygląda ok, ale zupełnie nie znam tej firmy, Dobre maszyny są firmy Brother ale są trochę droższe. Jak czytałam o łucznikach to pisali, że mają plastikowe etc podzespoły jednak szyje na tej maszynie 4 lata i jakoś nic się nie dzieje, banalnie prosto nawleka się nitkę, trochę dziwnie schowana żarówka, tzn swieci ok ale jak sie spaliła trzeba było odkręcać przód ale śrubokręt był w zestawie.
Moja maszyna ma ściągany rękaw , po to że jak skracasz spodnie to ułatwia to szycie.
Do maszyn dołączane są stopki, podstawowa + b. ważne do wszywania zamka. To Ci zupełnie wystarczy na start.

Posłuchaj jeśli chodzi o zakup, ja zrobiłam tak, poczytałam opinie (które jeszcze bardziej zniechęciły mnie do zakupu) pochodziłam po sklepach i supermarketach tez pooglądałam co jak dany model wygląda, (w supermarketach masz wystawione), spisałam ceny i porównałam je sobie ( w supermarketach wcale nie jest tanio!!!) Byłam nawet w sklepie który sprzedaje tylko maszyny i babeczka pokazała mi jak szyje, pozwoliła do niej usiąść. Jak juz wiedziałam co chcę zamawiałam w dużym sklepie na allegro, cena była niska, i masz prawo do oddania towaru w ciagu 10 dni.
Nie wiem co mogłabym Ci jeszcze napisać...jak chcesz jeszcze o coś zapytać wal śmiało POzdrawiam

jaka maszyna do szycia?

11 maj 2019 - 10:05:57

Mam Redstar R12. Kiedyś dość drogie, teraz można kupić taką za niecałe 400 zł.

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 1/5

jaka maszyna do szycia?

19 cze 2019 - 10:15:12

Ja mam Łucznika i sprawdza się doskonale:)

jaka maszyna do szycia?

24 lut 2021 - 22:30:19

Ja też od pewnego czasu interesuję się szyciem. Jest to bardzo rozwijające i uspokajające zajęcie. Niedawno zdecydowałam się na zakup nowej maszyny Coverlock Minerva CS1000 pro w sklepie https://www.dlaszwalni.pl . Urządzenie jest wyposażone w m.in. LEDowe oświetlenie, automatyczne nawlekanie dolnego chwytacza oraz regulację transportu różnicowego Jestem bardzo z niej zadowolona.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezent