Obecnie rozmawiamy o:

Druk ścienny

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:13:45

Witam od niedawna "bawię się" aparatem. Robię zdjęcia siostrze według jej pomysłów. Chciałabym, żebyście w miarę możliwości oceniły czy one się do czegoś nadają, bo nie wiem czy to ma sens. Nie chcę pytać koleżanek, bo wiadomo co powiedzą żeby przykrości nie zrobić. Dla jasności nie uważam się za jakiegoś wielkiego fotografa czy coś, nie mam też takich aspiracji tylko zwyczajnie w świecie szukam sobie zajęcia na zabicie wakacyjnego czasu. Z góry dziękuję za kulturalne wypowiedzi. A i jeśli zdjęcia się nie wyświetlają to załaduję je jeszcze raZ
P.S mam zgodę siostry na ew. publikację



niezweryfikowana
Posty: 3.416
Ostrzeżenia: 1/5

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:15:30

Nie są złe :) przeciętne najładniejsze ostatnie i drugie

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:15:54

zdjecia ladne i siostra tez;) mysle, ze sie nadadzą

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:16:22

nie podobają mi się tak jaskrawe kolory a no i siostra ma zawsze te samą minę :) ale jest ok :)

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:19:26

ładne :)

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:19:39

popracuj nad kadrowaniem ;) staraj się nie ucinać np ręki tak jak na 1 zdj ;)
ale ogólnie fajne ;)

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:20:25

ładne zdjęcia ...najlepsze nr.1

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:20:39

Co do min to racja, ale z tym na pewno da się coś zrobić:)Nie mamy doświadczenia ani ona w pozowaniu ani ja w fotografowaniu. Uczę się i mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:21:17

hmm brakuje mi gry światła, cieni - brak tych rzeczy spłaszczają oraz. Nie są te zdjęcia złe ale nie wprowadzają nic ciekawego. Zapoznaj się z podstawami kompozycji obrazu - wtedy od razu łatwiej będzie ci podejść do tego tematu i fotografie staną się ciekawsze. Wiem bo kończę w tym roku szkołę fotograficzną. Nie chcę Cię obrazić, ale naprowadzić na co powinnaś zwrócić uwagę robiąc zdjęcia. Odpowiedni kadr, gra światła i już obraz staje się ciekawszy i poprawny technicznie.

zweryfikowana
Posty: 290
Ostrzeżenia: 1/5

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:21:41

wprawa czyni mistrza, im więcej zdjęc będziesz robić tym zaczną wychodzić lepsze :)

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:23:05

Nie podoba mi się kadr wcale, ucięty łokieć, pół ręki na zdjęciu, brak dłoni, bez pomysłu. Kolory też mi się nie podobają, przerabiałaś jakoś te zdjęcia?
I to wciskanie korali na głowę na pierwszym zdjęciu, bardzo zniekształca twarz.

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:29:08

mi się nie podobają, może dlatego, że masz cienki program do obróbki no i modelka zdecydowanie nie ma twarzy do pozowania...
Jeżeli robisz portret to do ramion... nie ucinaj nigdy sylwetki w pasie !! Nie uciena się też rąk czy nóg.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-03 13:30 przez ilek.

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:29:10

Poczytam o tym wszystkim i będę dalej ćwiczyć, dzięki.
Może i nie ma twarzy do pozowania, ale jak już wspomniałam nie mam jakiś wielkich aspiracji, siostra także. Nie mam nikogo innego pod ręką na co dzień.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-03 13:31 przez annboleyn.

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:31:54

Cytat
skasna
Nie podoba mi się kadr wcale, ucięty łokieć, pół ręki na zdjęciu, brak dłoni, bez pomysłu. Kolory też mi się nie podobają..

jak wyżej.
przede wszystkim kadrowanie, siostra na zmiane raz jest bardziej po prawej, raz jest bardziej po lewej - zamiast w centrum :)
+ mina siostry i jej zamknięte oczy.
+ tło na ostatnim zdjęciu jakieś rozmyte.

Jakim sprzętem robisz te zdjęcia? bo jakość też nienajlepsza

ZDJĘCIA

03 lip 2013 - 13:33:24

Cytat
annboleyn
Poczytam o tym wszystkim i będę dalej ćwiczyć, dzięki.
Może i nie ma twarzy do pozowania, ale jak już wspomniałam nie mam jakiś wielkich aspiracji, siostra także. Nie mam nikogo innego pod ręką na co dzień.

Dobrze, rozumiem, ale jeżeli chcesz żeby zdjęcia się podobały to przede wszystkim modelka powinna mieć to coś ;) pozowałam ładnych parę lat i dużo się nauczyłam. powodzenia :)))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie polecacie drukarki?