Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Samochód.

13 sty 2013 - 21:18:55

Ja jeździłam starym garbusem xd mam taki "fetysz" na stare samochody ;d obecnie jeżdżę hondą civic z 2005 r ale to tylko przejściowo, bo niedługo mam plan odłożyć trochę kasy i kupić forda mustanga z 65 rokuserce

Samochód.

13 sty 2013 - 21:29:40

Cytat
Zywieczdroj
Cytat
trushiit
Cytat
Zywieczdroj
Dokładnie każdy mi tu piszę żebym sobie jakiegoś grata kupiła bo i tak zaraz je porysuje , i Bóg wie co jeszcze.
To,że nie mam doświadczenia nie oznacza ,że będę jezdzić jak szalona.
Mój brat jak zdał prawo jazdy, kupił sobie samochód za 45 tyś i do tej pory nim jezdzi ( 4 lata ) a samochód wygląda naprawdę b.dobrze.

Każda ma swój gust i potrafię to uszanować.
I każdy kupuje to na co kogo stać.
Ktoś nie wyda na takie auto 20 tyś, inny bez problemu.
Gdybym mogła to kupiłabym nawet za 80 tyś z rocznika 2012, ale niestety zadowolę się starszym.


Samochód poniżej 20 tysięcy = grat? Ojej, powiało snobizmem.

Przeczytaj cały wątek , i jakie samochody mi dziewczyny polecały i dopiero się wypowiedz.
Nigdzie nie napisałam że poniżej 20 tyś to grat ale skoro mnie stać nie zamierzam jezdzić polonezem bo nie szkoda go porysować.

LOL! Poloneza porównujesz do 20 tyś?! Za taką cenę można kupić samochód z 2000 i w gorę rocznika, nie poloneza z '90...

Samochód.

13 sty 2013 - 21:37:45

mnie jakos nie przypadł do gustu !
polecam Seaty ! bo taki posiadam !
i oczywiscie nie polecam ładowac kupe kasy w 1 samochód , tak jak juz ktos tutaj wspomniał , jest do douczenia i przyzwyczajenia sie do jazdy i nie ebdzie az tak szkoda jak sie porysuje czy gdzies stuknie :/

zweryfikowana
Posty: 280
Ostrzeżenia: 1/5

Samochód.

13 sty 2013 - 21:45:21

Mi osobiscie sie nie podoba... ja tez mam audi a4 i jestem bardzo zadowolona autka dobre dobry silnik ;;)

Samochód.

13 sty 2013 - 21:49:34

bardzo mi się też podobają te volkswageny, najbardziej kremowy cabrio

Samochód.

13 sty 2013 - 21:51:00

suuuper!!!

Samochód.

13 sty 2013 - 21:52:48

koszmarny, parodnia starego poczciwego garbusa. wolalabym jezdzic starym garbusem, niz tym nowy. albo w ogole rowerem.

poza tym, mam nadzieje, ze nie patrzysz na wyglad, ale na silnik, ekonomicznosc, spalanie, dostępnosc części itp?

zweryfikowana
Posty: 1.415
Ostrzeżenia: 1/5

Samochód.

13 sty 2013 - 21:55:29

Ja mam seata cordobe i nie zamieniłabym na nic innego.. jest bardzo sprawnym samochodemi nie psuje się za często mimo swojego wieku. Śmigam nim już 2 lata ; )



Samochód.

13 sty 2013 - 21:57:55

Cytat
Zywieczdroj
Cytat
Amerykanka_
Cytat
love_or_hate
Szukasz koloru czy mocy, rodzaju paliwa, wypadkowości... Wiesz auta bezwypadkowe lubią być pospawane z 2:) widzę że nazwy nie znałaś by wpisać, to na oglądanie autka zabierz tatę, faceta kogokolwiek kto się zna.

tak kolor najwzniejszy.... :D

a tak po za tym to tak jak wyzej kolezanka radzi...

Przecież dopiero co zdałam prawko, i nie znam się na tym wszystkim.
Chłopak będzie mi pomagał.
Ja miałam wybrać model i kolor.
Chciałam coś małego, kobiecego i zdecydowałam się na czerń.
Więc nie rozumiem tej ironii z kolorem.

no własnie, powinnas sie zainteresowac towarem, który chcesz kupic, a nie tylko kolor i model^^ potem trzeba bedzie kolo zmienic i bedziesz z placzem dzwonila do chlopaka, albo po pomoc drogową^^
Cytat
love_or_hate
jak wyjeździłaś 90 godzin to ładne musisz mieć umiejętności. Tylko mi nie pisz że po to by dobrze jeździć ale po to by go w ogóle zdać!

jezu...90 godzin? cos Ty robiła na tym kursie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 22:00 przez nurhia.

Samochód.

13 sty 2013 - 22:13:30

Cytat
nurhia
Cytat
Zywieczdroj
Cytat
Amerykanka_
Cytat
love_or_hate
Szukasz koloru czy mocy, rodzaju paliwa, wypadkowości... Wiesz auta bezwypadkowe lubią być pospawane z 2:) widzę że nazwy nie znałaś by wpisać, to na oglądanie autka zabierz tatę, faceta kogokolwiek kto się zna.

tak kolor najwzniejszy.... :D

a tak po za tym to tak jak wyzej kolezanka radzi...

Przecież dopiero co zdałam prawko, i nie znam się na tym wszystkim.
Chłopak będzie mi pomagał.
Ja miałam wybrać model i kolor.
Chciałam coś małego, kobiecego i zdecydowałam się na czerń.
Więc nie rozumiem tej ironii z kolorem.

no własnie, powinnas sie zainteresowac towarem, który chcesz kupic, a nie tylko kolor i model^^ potem trzeba bedzie kolo zmienic i bedziesz z placzem dzwonila do chlopaka, albo po pomoc drogową^^
Cytat
love_or_hate
jak wyjeździłaś 90 godzin to ładne musisz mieć umiejętności. Tylko mi nie pisz że po to by dobrze jeździć ale po to by go w ogóle zdać!

jezu...90 godzin? cos Ty robiła na tym kursie?

Czytać ze zrozumieniem i cały wątek!


Przerwałam naukę na 2 lata i wróciłam , więc postanowiłam wykupić dużo więcej godzin bo chciałam być przygotowana.
reszte godzin spędziłam w samochodzie chłopaka na nauce.
I o dziwo podeszłam po tej przerwie i zdałam.


A co do poloneza to również czytanie ze zrozumieniem się kłania.
chodziło mi o to ,że jeśli jestem świeżym kierowcą nie muszę od razu kupować poloneza bo szkoda innego "niszczyć". I tyle w tym temacie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 22:20 przez Zywieczdroj.

Samochód.

13 sty 2013 - 22:19:10

Nie ogarniam toku myślenia niektórych z Was dziewczyny. Najpierw najeżdżacie jaki to ten samochód nie jest brzydki, okropny, straszny a później piszecie autorce, że macie nadzieję, że nie patrzy na wygląd samochodu a jego silnik, przebieg itd. Taka mała hipokryzja z Waszej strony, nie sądzicie?
Mnie osobiście to autko się podoba, gama kolorystyczna też ciekawa, najbardziej przypadł mi do gustu chyba taki pastelowy żółty:) Autko typowo kobiece, do najtańszych nie należy ale to VW więc płacimy tu też za jakość. Jednym się podoba, innym nie, nic w tym dziwnego, tak ten świat od wieków funkcjonuje.
Sama zdałam prawko za pierwszym razem we wrześniu. Myślę, że jeżdżę dobrze jak na młodego kierowcę ale wiadomo, że doświadczenie mam jeszcze żadne, na to potrzeba co najmniej kilku dobrych lat. Początkowo też były wielkie plany o kupnie samochodu itd. Ale z racji, że samochód to skarbonka a ja na takie wydatki nieprzygotowana to plany odłożyłam w przyszłość. Zresztą po co mi teraz własne auto jak i tak korzystam z komunikacji miejskiej a tyle co muszę jeździć autem to i od mamy pożyczę. Oczywiście jeżdżę mega ostrożnie bo rodzice 'zatłukli' by mnie za choćby ryskę;D W ogóle sama to praktycznie nie jeżdżę, przeważnie mama mi towarzyszy bo zawsze jakoś pewniej się czuje człowiek:) A więc na razie poruszam się seatem cordobą a w przyszłości pomyślę o czymś własnym:) Mam nadzieję, że nabiorę na tyle wprawy by móc pozwolić sobie na coś na lata a nie 'do zdarcia':)
Autorko, skoro stać Cię na taki wydatek a zakup auta nie będzie zachcianką a przemyślaną decyzją, oczywiście po sprawdzeniu całego stanu technicznego, to kupuj, przecież to Twoja decyzja. I wybacz ale troszkę nie rozumiem po co ten wątek, skoro jesteś od początku zdecydowana na to auto i nie przyjmujesz żadnych sprzeciwów:) W każdym razie życzę udanego zakupu i powodzenia:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 22:25 przez Peggy__Brown.

Samochód.

13 sty 2013 - 22:19:20

dośc długo miałam faze na to autko. Nie polecam, kolezanka miała. szybko się przekonałam, że to nic ciekawego. Polecam dla kobiety audi a3 albo toyotke yaris:)

Samochód.

13 sty 2013 - 22:54:45

Cytat
Zywieczdroj
Cytat
nurhia
Cytat
Zywieczdroj
Cytat
Amerykanka_
Cytat
love_or_hate
Szukasz koloru czy mocy, rodzaju paliwa, wypadkowości... Wiesz auta bezwypadkowe lubią być pospawane z 2:) widzę że nazwy nie znałaś by wpisać, to na oglądanie autka zabierz tatę, faceta kogokolwiek kto się zna.

tak kolor najwzniejszy.... :D

a tak po za tym to tak jak wyzej kolezanka radzi...

Przecież dopiero co zdałam prawko, i nie znam się na tym wszystkim.
Chłopak będzie mi pomagał.
Ja miałam wybrać model i kolor.
Chciałam coś małego, kobiecego i zdecydowałam się na czerń.
Więc nie rozumiem tej ironii z kolorem.

no własnie, powinnas sie zainteresowac towarem, który chcesz kupic, a nie tylko kolor i model^^ potem trzeba bedzie kolo zmienic i bedziesz z placzem dzwonila do chlopaka, albo po pomoc drogową^^
Cytat
love_or_hate
jak wyjeździłaś 90 godzin to ładne musisz mieć umiejętności. Tylko mi nie pisz że po to by dobrze jeździć ale po to by go w ogóle zdać!

jezu...90 godzin? cos Ty robiła na tym kursie?

Czytać ze zrozumieniem i cały wątek!


Przerwałam naukę na 2 lata i wróciłam , więc postanowiłam wykupić dużo więcej godzin bo chciałam być przygotowana.
reszte godzin spędziłam w samochodzie chłopaka na nauce.
I o dziwo podeszłam po tej przerwie i zdałam.


A co do poloneza to również czytanie ze zrozumieniem się kłania.
chodziło mi o to ,że jeśli jestem świeżym kierowcą nie muszę od razu kupować poloneza bo szkoda innego "niszczyć". I tyle w tym temacie.

Wybacz, ale po tylu wyjeżdżonych godzinach to już głupio byłoby nie zdać. Zobaczymy jak będziesz płakać, jak zarysujesz, uderzysz w coś. Tyle ode mnie.

Samochód.

13 sty 2013 - 23:08:40

Cytat
misia1603
wstydziłabym się takim jeździć;d

no tak, przecież lepiej popylać autobusem lub tramwajem, bo mieć własne auto to wstyd...

P.S. Piszecie, że na początek potrzebny jest jak najtańszy samochód, bo osoba niedoświadczona potencjalnie może spowodować wypadek. Idąc tym tokiem myślenia wszyscy powinni jeździć samochodami do 2tys., żeby im nie było szkoda, bo przecież może w nich wjechać osoba, która ledwo dostała prawko. To chyba jak ktoś ma droższy samochód, to go to jeszcze bardziej mobilizuje do tego, żeby nic nie nawyrabiać, a nie, że 'jak tanie, to rysuj!' ;/ Chyba nikt by się nie chciał znaleźć po tej stronie wypadku, że ma auto za np. 200tys., a uderza ktoś w niego, bo i tak mu nie szkoda jego grata.

No i te najazdy, że auto fe, ble, paskudne, bo lepsze byłoby auto marki x, model x. Wam się nie podoba ten samochód, a dajecie swoje propozycje? Jak wam się nie podoba, to chociaż nie narzucajcie swoich modeli, które z kolei nie podobają się autorce.

Autorko, dokonaj takiego wyboru, którego nie będziesz żałowała i szerokiej drogi! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 23:12 przez malwchkon.

Samochód.

13 sty 2013 - 23:18:33

No " garbus" nie jest zły...ale nie uważam, żeby był idealny, jak na pierwsze autko:) Nie wiem, jak wysoka jesteś , ale ja mam 162 i kierowanie nim nie sprawiało mi wielkiej radości , ponieważ budowa tego auta jest bardzo "ograniczona"...dla niskich osób. Kierując nim ledwo "co" widziałam przez przednią szybę ... ale jest bardzo zwinnym autkiem i na pewno wyróżnia się w tłumie;)

Ps. Niebieski też jest ładniutki;) .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Hand Made biżu - Sutasz. H/N ?