Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

modlitwa

06 sty 2013 - 16:57:12

Cytat
wiosenna7
Pacierzy nie odmawiam ale się modlę(własnymi słowami).


dokladnie. Jakos swoimi słowami czuję cos mówię. a Klepanie tego czego nauczylam sie w dziecinstwie nie porusza mnie w ogole.

modlitwa

06 sty 2013 - 16:57:33

Cytat
magodzianka
Moim zdaniem trochę przesadzacie z tym 'nie mam do kogo', 'Bóg nie istnieje'.
Wystarczy napisać, że jesteście niewierzące. Dla mnie np. przykro jest czytać takie rzeczy, no ale cóż... Wpływać na Was nie mam zamiaru. Jednak warto czasem się pohamować z takimi tekstami. Można to wyrazić inaczej.

dokladnie
Cytat
xsoleilx18
a ja mam wyrzuty sumienia ostatnio że się tak zaniedbałam w modlitwie:(

znam ten bol:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-06 16:58 przez martynek1990.

modlitwa

06 sty 2013 - 17:00:08

Cytat
magodzianka
Moim zdaniem trochę przesadzacie z tym 'nie mam do kogo', 'Bóg nie istnieje'.
Wystarczy napisać, że jesteście niewierzące. Dla mnie np. przykro jest czytać takie rzeczy, no ale cóż... Wpływać na Was nie mam zamiaru. Jednak warto czasem się pohamować z takimi tekstami. Można to wyrazić inaczej.



i co miałyby innego powiedzieć? "Bóg jest, ale ja w niego nie wierzę"?

modlitwa

06 sty 2013 - 17:01:59

Cytat
Thewhip
Cytat
magodzianka
Moim zdaniem trochę przesadzacie z tym 'nie mam do kogo', 'Bóg nie istnieje'.
Wystarczy napisać, że jesteście niewierzące. Dla mnie np. przykro jest czytać takie rzeczy, no ale cóż... Wpływać na Was nie mam zamiaru. Jednak warto czasem się pohamować z takimi tekstami. Można to wyrazić inaczej.



i co miałyby innego powiedzieć? "Bóg jest, ale ja w niego nie wierzę"?
Wystarczy samo 'jestem niewierząca, więc się nie modlę', 'jestem ateistką'. To wszystko wyjaśnia. Nie trzeba prawić swoich racji, czy istnieje czy nie. Żadna z tych, które twierdzą, że się modlą, nikomu nie wciskają słów 'modlę się, bo Bóg istnieje i już!'.
Bez przesady.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-06 17:02 przez magodzianka.

niezweryfikowana
Posty: 190
Ostrzeżenia: 3/5

modlitwa

06 sty 2013 - 17:02:51

ja ani wieczorem, ani rano, ani w niedziele i świeta

modlitwa

06 sty 2013 - 17:03:02

Cytat
magodzianka
Moim zdaniem trochę przesadzacie z tym 'nie mam do kogo', 'Bóg nie istnieje'.
Wystarczy napisać, że jesteście niewierzące. Dla mnie np. przykro jest czytać takie rzeczy, no ale cóż... Wpływać na Was nie mam zamiaru. Jednak warto czasem się pohamować z takimi tekstami. Można to wyrazić inaczej.

A właściwie czemu mają się hamować ? A wypowiedź lekko nie na temat, nie takie było pytanie :)

Osobiście nie odmawiam pacierza, czasem kiedy czuje taką potrzebę to się modlę, ale swoimi słowami

modlitwa

06 sty 2013 - 17:04:41

Cytat
mzap88
jak przystało na ateistkę, niczego sobie nie odmawiam

modlitwa

06 sty 2013 - 17:05:18

Wieczorem zawsze,a później dziękuję i proszę... Rano nie,bo mam taki wkurw jak wstaje i czarne myśli,że nie myśle racjonalnie.

modlitwa

06 sty 2013 - 17:08:04

Cytat
Asztarte
Cytat
monika_psujek
Cytat
Asztarte
Autorko, trochę zbyt ogólne pytanie zadałaś. O jaką modlitwę Ci chodzi?O jakie wyznanie?Pamiętaj, że po świecie chodzą ludzie o różnych wyznaniach. Nie tylko katolicy (bo zakładam, że o to pytasz).

Moje wierzenia nie wymagają ode mnie klepania formułek dwa razy dziennie codzienne.
skoro Twoje wyznanie tego nie wymaga tzn.że nie o Twoją religie chodziło :P to nie jest ogólne pytanie-chodzi konkretnie o pacierz-czyli modlitwę, którą katolicy odmawiają rano i wieczorem:)
To, że nie wymaga, nie znaczy, że ludzie tego nie robią. ;)
a jakiego jesteś wyznania? jeśli mogę spytać...mam koleżankę, która pomimo iż w jej wierze nie ma Wielkanocy ani Bożego Narodzenia to obchodzą te święta tak samo jak katolicy,a dlaczego? bo to taka ładna tradycja:P he he

modlitwa

06 sty 2013 - 17:09:25

Cytat
Not_normal
Bo mam 17 lat, ta godzina raz w tygodniu nie boli, wiec z rodzicami nie będę sie o to kłócić.

I co z tego, że masz 17 lat? Jak skończysz 18 to przestaniesz nagle, bo już będziesz mogła?

zweryfikowana
Posty: 254
Ostrzeżenia: 1/5

modlitwa

06 sty 2013 - 17:12:49

przypuszczam, ze jest nie wiele takich osob ktore odmawiaja modlitwe rano i wieczorem, wiecej jest takich osob ktore robia to sporadycznie.

modlitwa

06 sty 2013 - 17:14:59

Cytat
xhoooneyx
Cytat
magodzianka
Moim zdaniem trochę przesadzacie z tym 'nie mam do kogo', 'Bóg nie istnieje'.
Wystarczy napisać, że jesteście niewierzące. Dla mnie np. przykro jest czytać takie rzeczy, no ale cóż... Wpływać na Was nie mam zamiaru. Jednak warto czasem się pohamować z takimi tekstami. Można to wyrazić inaczej.

A właściwie czemu mają się hamować ? A wypowiedź lekko nie na temat, nie takie było pytanie :)

Osobiście nie odmawiam pacierza, czasem kiedy czuje taką potrzebę to się modlę, ale swoimi słowami
Bo to nie na miejscu..? Słuchaj, ja nie krytykuję ich za to, że są niewierzące, że nie mają racji pisząc, że Bóg nie istnieje. Tak samo ja im nie wciskam, że istnieje i że powinny się nawrócić. Takie sypanie tekstami 'Bóg nie istnieje' jest dla mnie naprawdę żenujące.
Skoro nie istnieje, to po co o tym pisać? Po co się wypowiadać? Zresztą nie takie postawiono pytanie w temacie wątku.
Gdyby wątek założyła osoba, która napisałaby 'kto oprócz mnie uważa, że Bóg nie istnieje i dlaczego?' to bym się w ogóle nie wypowiadała. Dlaczego? Bo do tej grupy nie należę i moje zdanie jest tam zupełnie zbędne. Za takie samo uważam posty osób, które są ateistami. Po co pisać, że się nie modli, skoro i tak w nic nie wierzy? Żeby się wyróżnić? Zwrócić na siebie uwagę?

modlitwa

06 sty 2013 - 17:21:07

Cytat
madziak8909
Ja wieczorem, ale to bardziej taka rozmowa niż recytowanie formułek :)

jak wyzej:)

modlitwa

06 sty 2013 - 17:22:47

Cytat
tanioamodnie
nie odmawiam wcale

modlitwa

06 sty 2013 - 17:25:45

ja już przestałam wierzyć w cokolwiek

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Włamanie przez domowe WiFI