Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Chora sytuacja, nowa szkola

05 mar 2018 - 14:32:32

Dzien dobry. Niedawno dowiedzialam się ze mój syn ma problemy z nauka, czesto nie odrabia zadan domowych i ogolnie jest z nim dużo problemow… Samo to mnie martwi ale jeszcze bardziej zdenerwowalo mnie to ze od września NIKT z nauczycieli mi o tym nie powiedzial... Wywiadowki w szkole są rzadko. Na jednej nie moglam być to pawda, ale bylam pewna ze jeśli z moim synem beda jakiekolwiek problemy lub opusci się on w nauce to ktos mnie o tym powiadomi… Powiedzialam o tym od razu na co uslyszalam ze przy takiej ilosci uczniow oni nie są w stanie dzwonic czy pisac do rodzicow. Chcialabym przeniesc mojego syna do innej szkoly (od września klasa VII) bo tutaj nie dość ze poziom nauczania jest dość slaby uczniowie robia co chca to jeszcze nauczycie i dyrekcja nie chca rozmawiac z rodzicami… Macie jakieś propozycje szkol (Krakow najlepiej centrum) gdzie pod tymi wzgledami jest inaczej?

Chora sytuacja, nowa szkola

05 mar 2018 - 17:14:56

"Wywiadowki w szkole są rzadko" nie ma takiej mozliwosci wywiadowki są co 2 miesiąc naprzemiennie z tzw. dniami otwartymi, wiec przynajmniej raz w miesiacu jest mozliwosc spotkania sie z nauczycielami. Poza tym jest tez cos takiego jak indywidualne spotkanie z nauczycielem tylko trzeba sie wczesniej umówic.
"czesto nie odrabia zadan domowych i ogolnie jest z nim dużo problemow… " ale to twoe zadanie jako rodzica kontrolowac jego naukę to nie sredniowiecze gdzie nie ma dostepu do dzienników elektronicznych. wychowawca klasy jest od tego by informowac o postepach w nauce, dyrekcja nie jest od tego. Przeniesienie dziecka nic nie da jak dziecko nie bedzie miało kontroli rodzicelskiej i nie mówie tu o trzymaniu na krótkiej smyczy ale o normalnych rozmowach i kontrolowaniu ocen oraz nieobecnosci np. w dzienniku elektronicznym. jesli podchodzisz do tematu roszczeniowo ze to szkoła jest od tego by wychowywac i nauczac to sie nie dziw ze nie chca rozmawiac, bo rodzice bardzo chetnie wszystkie swoje porazki zrzucaja na szkołe, bo rodzicom nie chce sie zajmowac własnymi dziecmi bo sa zmeczeni po pracy. Ale to ty masz dziecko i Ty masz problem a nie szkoła, szkoła może i powinna cie wspomoc ale tylko wtedy kiedy Ty sama z siebie cos dasz.A Jak Ty dopiero teraz sie obudziłaś że cos jest nie tak z dzieckiem to tylko świadczy źle o Tobie.

Chora sytuacja, nowa szkola

05 mar 2018 - 19:54:01

Dziwne,że jeszcze nie zainteresował się tą sprawą sąd rodzinny.

Chora sytuacja, nowa szkola

05 mar 2018 - 20:55:55

A LIBRUS? nie funkcjonuje w Krakowie? Przecież teraz dzieci nie mają możliwości ani zipnąc. Zaglądasz i wiesz jakie nieobecności, oceny...

Chora sytuacja, nowa szkola

21 sie 2020 - 13:37:17

Cytat
agata74
"Wywiadowki w szkole są rzadko" nie ma takiej mozliwosci wywiadowki są co 2 miesiąc naprzemiennie z tzw. dniami otwartymi, wiec przynajmniej raz w miesiacu jest mozliwosc spotkania sie z nauczycielami. Poza tym jest tez cos takiego jak indywidualne spotkanie z nauczycielem tylko trzeba sie wczesniej umówic.
"czesto nie odrabia zadan domowych i ogolnie jest z nim dużo problemow… " ale to twoe zadanie jako rodzica kontrolowac jego naukę to nie sredniowiecze gdzie nie ma dostepu do dzienników elektronicznych. wychowawca klasy jest od tego by informowac o postepach w nauce, dyrekcja nie jest od tego. Przeniesienie dziecka nic nie da jak dziecko nie bedzie miało kontroli rodzicelskiej i nie mówie tu o trzymaniu na krótkiej smyczy ale o normalnych rozmowach i kontrolowaniu ocen oraz nieobecnosci np. w dzienniku elektronicznym. jesli podchodzisz do tematu roszczeniowo ze to szkoła jest od tego by wychowywac i nauczac to sie nie dziw ze nie chca rozmawiac, bo rodzice bardzo chetnie wszystkie swoje porazki zrzucaja na szkołe, bo rodzicom nie chce sie zajmowac własnymi dziecmi bo sa zmeczeni po pracy. Ale to ty masz dziecko i Ty masz problem a nie szkoła, szkoła może i powinna cie wspomoc ale tylko wtedy kiedy Ty sama z siebie cos dasz.A Jak Ty dopiero teraz sie obudziłaś że cos jest nie tak z dzieckiem to tylko świadczy źle o Tobie.

Zgadzam się z każdym słowem, przeniesienie do innej szkoły nic nie da.

Chora sytuacja, nowa szkola

23 maj 2022 - 12:21:42

Po co chodzić na wywiadówki - wystarczy zalogować się do dziennika i cała statystyka ucznia jest jak na dłoni - oceny, nieobecności, spóźnienia itd. Można to zrobić w każdej chwili bez problemu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Książki dla dzieci - jakie wybrać?