Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wszy - jak im zapobiegać?

26 wrz 2016 - 16:13:20

musisz dziecku wytłumaczyć aby niczego od koleżanki nie brała , to nie będzie łatwe ale jeśli za każdym razem przed pójsciem do szkoły będziesz jej wspominała to może wejdzie jej to w krew.
spróbuj , napisz jej w pokoju na dużej tablicy jak masz .; jest taki zwyczaj nie pożyczaj ; i wytłumacz to dziecku

Wszy - jak im zapobiegać?

29 wrz 2016 - 14:53:34

Cytat
BigBet
Cytat
agata74

to kiepskich nauczycieli miałas :P
"Wszawica nie bierze się z brudu, jest chorobą zakaźną owłosionej skóry głowy powodowaną przez wszy. Pasożyty przenoszą się z jednego człowieka na drugiego drogą bezpośrednich kontaktów lub przez wspólne używanie grzebieni, szczotek do włosów, spinek, gumek, a także czapek i szalików."

Może masz rację, ale moja córka zaraziła się wszami w szkole od koleżanki, z którą miała nakazane siedzieć w jednej ławce. Koleżanka należała właśnie do tych bardziej zaniedbanych pod względem higieny dzieci. Problem więcej nie wystąpił(oczywiście po wyleczeniu), gdy poprosiłam wychowawczynię o przesadzenie córy do innej ławki.
a ja znam osobę która miała aż 8 razy i dziecko zadbane z czystymi włosami a jednak było podatne i łapało te owady. Znam też sytuację kiedy to Katarzyny Figury dzieci chodziły do przedszkola prywatnego, mega wypasionego i tam tez panowała wszawica a dodam że to przedszkole było elitarne sami prawnicy, lekarze i celebryci.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pierwszy ząbek :)