Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
justangel
Cytat
basia114322
Teraz dzieciaki bardzo szybko lgną w sprawy płciowe.
Tacy 12 latkowie wiedzą więcej na temat seksu niż nie jeden dorosły człowiek...
Czasy się zmieniają.

Co nie oznacza, że są do seksu gotowi (fizycznie i psychicznie).
I co nie zmienia faktu, że zgodnie z Polskim prawem współżycie z osobą w takim wieku jest przestępstwem, tak więc (póki co) taka dziewczynka, jako ofiara przestępstwa powinna mieć możliwość usunięcia ciąży.
Poza tym Twoje wypowiedzi niestety wpisują się w nutę: "ofiara jest sama sobie winna", według której kobieta jest winna temu, że została zgwałcona. Bo miała za krótką spódniczkę, bo się upiła, bo zachowywała się wyzywająco, bo wie więcej niż niejeden dorosły...
Serio tak uważasz?

Nie, nie uważam tak.
Wiedz też, że niejedna pełnoletnia laska ma tyle oleju w głowie co 12 latka. I co ona też chce usunąć, bo sie "bachorem" bawić nie bedzie!
A te niektóre niepełnoletnie-nastolatki mamuśki są lepszymi rodzicami niż niejeden dorosły.
Serio ofiara jest sobie winna?

basia114322: Wybacz, ale nie uważam, by jakakolwiek 12 latka była gotowa do macierzyństwa.
Pozwól, że Cię o coś spytam: Ile masz lat i czy masz dzieci?
Obawiam się, że po prostu nie masz bladego pojęcia czym jest macierzyństwo, skoro próbujesz przeforsować teorię, że 12 latka może być materiałem na dobrą matkę:/
Bo tu w ogóle nie chodzi o ilość "oleju w głowie" o którym piszesz, ale o dojrzałość do bycia matką, której (sorry) ale nie ma żadne dziecko. 12 latka jest niedojrzała emocjonalnie i nawet jeśli ma trochę oleju w głowie to jest to za mało, by była gotowa do sprostania takiemu wyzwaniu jak macierzyństwo.
I nadal zadaję Ci pytanie: Gdyby Twoja 12 letnia córka zaszła w ciążę z dorosłym facetem, który ją zbałamucił, to kazałabyś jej urodzić i wychować to dziecko?
Albo inaczej: Czy gdybyś Ty, została wykorzystana przez pedofila w wieku 12 lat i zaszła w ciążę to chciałabyś w takim wieku zostać matką?

A jakbyś miała 12 letniego syna, który zrobił dziecko to co?
@justangel

Cytat
basia114322
A jakbyś miała 12 letniego syna, który zrobił dziecko to co?
@justangel

To inna sprawa.
Bo młody chłopak, ofiara pedofila w ciążę nie zajdzie, prawda? bo raczej przypadki, że dorosła (30 letnia na przykład) kobieta współżyje z 12 latkiem to taka skrajna rzadkość, że nie wiem czy jest co rozpatrywać.
A 12 latek współżyjący z 12 latką to bardziej głupota dwójki dzieci niż przestępstwo.
Nie wiem o której więc opcji rozmawiamy 1 czy 2?

Urodziła bym, żadne dziecko nie jest niczemu winne.
Bóg różne wyzwania nam stawia na swojej drodze.
A dla twojej informacji jestem szczęśliwą mamuśką.

To nie inna sprawa to też 12 letnie dziecko.
@justangel

Kilka słów jeszcze dodam odnośnie tego, że ta dziewczynka jest Romką.
Ok, ale co z tego, skoro mieszka i żyje na terenie Polski, gdzie obowiązuje polskie prawo? Jak każdy obywatel, również Romowie, powinni prawa przestrzegać, a my jako obywatele polscy powinniśmy takie zachowania potępiać, karać, a nie tłumaczyć wątpliwą tradycją.
Bo idąc dalej tokiem myślenia, że "oni tak mają" tłumaczyć można każde barbarzyńskie zwyczaje z wycinaniem łechtaczki włącznie.
Ostatnio oglądałam program o jakimś plemieniu w Afryce, w której najstarsza córka w wieku około 10-12 lat zostaje prostytutką. Taka "tradycja". Fajnie, co nie? Moim zdaniem wszystkie tego typu zwyczaje powinny być ścigane przez prawo i potępiane.

Cytat
basia114322
Urodziła bym, żadne dziecko nie jest niczemu winne.
Bóg różne wyzwania nam stawia na swojej drodze.
A dla twojej informacji jestem szczęśliwą mamuśką.

To nie inna sprawa to też 12 letnie dziecko.
@justangel

Nie dostrzegasz zasadniczej różnicy, a to zupełnie inne sprawy.
12 letni chłopak nie zostanie zgwałcony przez dorosłą kobietę i nie zajdzie z nią w ciążę.
A Ty swoim pytaniem i kręceniem wymigujesz się od odpowiedzi:
Czy kazałabyś urodzić dziecko 12 letniej córce, która padała ofiarą pedofila?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-22 15:44 przez justangel.

A ja jestem jak najbardziej
za wypowiedziami dziewczyn i właśnie @justangel .
Zwykła patologia-żadne "bohaterstwo".



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-22 15:41 przez czarownicaao.

Rozwala mnie argument, używany przez wszystkich z pro-life "dziecko nie jest niczemu winne". Tylko, że w takich przypadkach nikt z tych obrońców życia nie liczy się z życiem kobiety, która zaszła w ciążę na przykład z gwałtu. A kolejna rzecz w przypadkach takich jak 12 latka w ciąży: ważniejszy zarodek w brzuchu dziecka, niż to 12 letnie, zgwałcone dziecko.

Absolutnie jestem ZA aborcją w wyjątkowych przypadkach-w takim również!!!
Pedofili na krzesło elektryczne (żeby nie utrzymywano Ich z kasy podatników),a dzieci do klinik.kawka



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-22 15:56 przez czarownicaao.

mnie tylko przerazaja opinie to cyganie oni taka maja, dla mnie nie ma znaczenia czy cygan czy inny. 12 latek jest dzieckiem i po to są pewne instytucje ktore sie takimi sprawami powinny zająć i surowo egzekwowac te prawa. To tak jak by powiedziec a co mi tam mmuzułamnie orzezuja dziweczynki a niech sobie to robia nie moja sprawa. W dzisiejszym swiecie niema nikt prawa krzuwdzic drugiego człowieka i nie ma to znaczenia czy jest to cygan, muzułmanin czy inny człek.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Dziecko rodzi dziecko, a jakiś tam gościu wyłazi i bredzi, że to przykład dla kobiet. Dziecko rodząc dziecko nie wie dokładnie co się dzieje, ale na bank świadome decyzji - tak chcieliby niektórzy to widzieć. Dziecko rodzące mikre i nie w pełni fizycznie rozwinięte, a ten głosi pochwały dla lekarzy, że jak chcieć to się da, ot chyba taki sugestia do innych. Czy to rodzące dziecko spotkało gdzieś jakiegoś mądrego dorosłego ? To dziecko co rodziło to schowane było w piwnicy jakiej chyba. Teraz, po urodzinach, dwoje dzieci, a co z nimi się stanie to nie wiadomo ... ciekawe czy tego pedofila wsadzą.

Cytat
agata74
mnie tylko przerazaja opinie to cyganie oni taka maja...
Mam to samo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-22 17:02 przez malmie.

Cytat
agata74
mnie tylko przerazaja opinie to cyganie oni taka maja, dla mnie nie ma znaczenia czy cygan czy inny. 12 latek jest dzieckiem i po to są pewne instytucje ktore sie takimi sprawami powinny zająć i surowo egzekwowac te prawa. To tak jak by powiedziec a co mi tam mmuzułamnie orzezuja dziweczynki a niech sobie to robia nie moja sprawa. W dzisiejszym swiecie niema nikt prawa krzuwdzic drugiego człowieka i nie ma to znaczenia czy jest to cygan, muzułmanin czy inny człek.

Dokładnie o tym samym mówię.
Mam w nosie taką tradycję, skoro jest ona rodem ze średniowiecza i pozwala na barbarzyńskie praktyki.
Mieszkamy w Polsce, w ponoć cywilizowanym (jeszcze) kraju i każda osoba mieszkająca tutaj powinna być tak samo traktowana, bez względu na pochodzenie, wyznanie i "tradycję".
Nie wszystkie tradycje warto kontynuować.

Jedno słowo...PATOLOGIA.

Pracowałam kiedyś w szkole gdzie chodzili do niej dzieci Cygańskie. Mówicie o polskim prawie, niestety nasze prawo ich nie dotyczyło. Normalnie uczeń powinien skończyć podstawówkę, wtedy jeszcze 8 letnią ale nie Cygan, jemu wystarczyło 5 klas i żadna siła nie była w stanie jego zaciągnąć do szkoły. Wymuszanie na Cyganach żeby nie opuszczali szkoły kończyło się wybitymi szybami, nikt nie chciał z nimi zadzierać.
Rodzice polskich dzieci były zobligowane dopilnowania żeby dziecko skończyło przynajmniej podstawówkę. Cyganie to swobodny naród i jeśli 12-letnia cygańska dziewczynka rodzi dziecko to nic Polakom do tego. Chrońmy nasze dzieci, edukujmy i kochajmy a Cyganów zostawmy w spokoju.

Cytat
Suzan
Pracowałam kiedyś w szkole gdzie chodzili do niej dzieci Cygańskie. Mówicie o polskim prawie, niestety nasze prawo ich nie dotyczyło. Normalnie uczeń powinien skończyć podstawówkę, wtedy jeszcze 8 letnią ale nie Cygan, jemu wystarczyło 5 klas i żadna siła nie była w stanie jego zaciągnąć do szkoły. Wymuszanie na Cyganach żeby nie opuszczali szkoły kończyło się wybitymi szybami, nikt nie chciał z nimi zadzierać.
Rodzice polskich dzieci były zobligowane dopilnowania żeby dziecko skończyło przynajmniej podstawówkę. Cyganie to swobodny naród i jeśli 12-letnia cygańska dziewczynka rodzi dziecko to nic Polakom do tego. Chrońmy nasze dzieci, edukujmy i kochajmy a Cyganów zostawmy w spokoju.
no i tu jest przykład władz skolnych , gminnych które sie nie popisały .nie ma ludzi ponad prawem bo jesli tak jest to rodzi sie anarchia a to nie prowadzi do niczego dobrego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wszy - jak im zapobiegać?