Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Słyszałyście o głośnej sprawie sprzed kilku dni? 12 latka z Kielc urodziła dziecko. Nie do końca była świadoma co się z nią dzieje. Publicysta i dziennikarz- Terlikowski okrzyknął ją w sieci wzorem dla każdej z kobiet, bohaterką, która świadomie podjęła decyzję o nie zabijaniu własnego dziecka. Myślicie że w tym wieku to dobra decyzja? i w pełni świadoma? co teraz będzie z tym dzieckiem? przecież tatuś, 29 latek będzie oskarżony o pedofilię i pójdzie siedzieć..

Przede wszystkim uważam, że dziecko w takim wieku nie powinno współżyć, a dorosły facet, który współżyje z dzieckiem to przestępca, który powinien na długie lata trafić do więzienia.
Co do ciąży w tak młodym wieku (a przynajmniej w naszej kulturze), uważam, że najlepszym rozwiązaniem dla takiej młodej dziewczynki byłyby zabieg na jak najwcześniejszym etapie. Najlepiej by było, gdyby taka ciąża została szybko wykryta, gwałciciel-pedofil poszedł do paki, a rodzice dziewczynki poszli z nią na zabieg i na terapię do psychologa. W takim przypadku można by to zrobić w taki sposób, że nie miałaby traumy na przyszłość.
I co najważniejsze: ta dziewczynka nie podjęła sama decyzji, ona nie była świadoma co się z nią dzieje, więc co tu mówić o jakimkolwiek decydowaniu. Przykładem to ona jest, ale tego co się będzie działo w naszym kraju jeśli zostaną przegłosowane ustawy antyaborcyjne. Chcecie więcej takich matek: głosujcie na PIS.
Z dzieckiem nie wiadomo co będzie, najprawdopodobniej opiekować się nim będą rodzice tej dziewczynki.
Co do Terlikowskiego: moim zdaniem to chory psychicznie fanatyk religijny i nie wiem jakim cudem tacy ludzie mają prawo bytu w przestrzeni publicznej w dzisiejszych czasach. Gość wypowiada się jakby uciekł ze średniowiecza i najlepiej by było aby tam go wysłać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-22 13:43 przez justangel.

mam takie samo zdanie jak justangel

Świadomie zadecydowała... Bujdy!
To jeszcze dziecko!
Zgadzam się z wyżej dziewczynami co do współżycia.

Ale zabieg, moim zdaniem nie.

Trochę nie na temat, ale jakby ktoś chciał poczytać co mówią autorytety na temat projektów ustaw to proszę bardzo. Poniżej link do wywiadu z profesorem Dębskim, który zajmuje się leczeniem niepłodności oraz wielu chorób ciężarnych, prowadzi bardzo trudne ciąże i leczy wady płodu. To jeden z największych specjalistów w naszym kraju, jeśli nie na świecie. I jeśli taki ktoś mówi zdecydowane "Nie" dla zmian, to ja się pod tym podpisuję.

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20721842,zakaz-aborcji-prof-debski-to-co-lezy-w-sejmie-to-proba.html

Cytat
basia114322
Świadomie zadecydowała... Bujdy!
To jeszcze dziecko!
Zgadzam się z wyżej dziewczynami co do współżycia.

Ale zabieg, moim zdaniem nie.

A gdyby Twoja 12 letnia córka została wykorzystana przez pedofila to kazałabyś jej urodzić?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-22 14:24 przez justangel.

Ona nie została zgwałcona...
@justangel

co za pierdoły, od kiedy 12 latka to kobieta?
a po za tym to są Romowie oni bardzo wcześnie zawierają związki małżeńskie a dzieci rodzą dzieci .
Dla mnie to patologia i tyle.

Mnie zastanawia o czym myślał ten facet który zrobił dziecko - dziecku. 12 letnia dziewczynka też widać nie dostała nauk od rodziców, chociaż jak dłużej pomyśleć to 12 latkowie raczej nie powinni jeszcze o tym myśleć. Przeraża mnie to, a świadomość ludzi na temat sexu, pedofilii i ciąży jest taka znikoma że szok. Głowa boli od tego... No i że to dziecko donosiło ciążę, to już jest przesada... ja się pytam kto na to pozwolił...Tragedia. Mam nadzieje że u mnie w rodzinie takie coś nigdy nie nastąpi. Żal dziewczyny... na starcie zmarnowała sobie dzieciństwo....

Cytat
basia114322
Ona nie została zgwałcona...
@justangel


Wiesz, według pedofili te dzieci "same chcą", bo się nie broniły, bo pozwalały na seks, bo nie płakały, każde tłumaczenie jest dobre. A prawda jest taka, że 12 latka to dziecko (!!!) i jeśli współżyło z dorosłym facetem, to jest ofiarą przestępstwa na tle seksualnym i powinna mieć prawo do usunięcia tej ciąży.
Gwałt to nie tylko sytuacja kiedy ktoś ci przyłoży nóż do gardła i odbędzie stosunek wbrew tobie. To również wiele innych sytuacji jak chociażby taka, gdzie ofiara nie ma świadomości co się z nią dzieje (jest pod wpływem środków odurzających, jest chora psychicznie lub właśnie jest ofiarą molestowania)


I tak, tak: obiło mi się o uszy, że to Romowie, ale nie ma tej informacji nigdzie potwierdzonej. Fakt, oni trochę wcześniej zaczynają te sprawy, ale mimo wszystko 12 lat to chyba na ich standard nawet za wcześnie.

Cytat
czokoszok1992
Mnie zastanawia o czym myślał ten facet który zrobił dziecko - dziecku. 12 letnia dziewczynka też widać nie dostała nauk od rodziców, chociaż jak dłużej pomyśleć to 12 latkowie raczej nie powinni jeszcze o tym myśleć. Przeraża mnie to, a świadomość ludzi na temat sexu, pedofilii i ciąży jest taka znikoma że szok. Głowa boli od tego... No i że to dziecko donosiło ciążę, to już jest przesada... ja się pytam kto na to pozwolił...Tragedia. Mam nadzieje że u mnie w rodzinie takie coś nigdy nie nastąpi. Żal dziewczyny... na starcie zmarnowała sobie dzieciństwo....
ale ty słyszałaś wyrażnie mówili że to cygany!

Cytat
banach
Cytat
czokoszok1992
Mnie zastanawia o czym myślał ten facet który zrobił dziecko - dziecku. 12 letnia dziewczynka też widać nie dostała nauk od rodziców, chociaż jak dłużej pomyśleć to 12 latkowie raczej nie powinni jeszcze o tym myśleć. Przeraża mnie to, a świadomość ludzi na temat sexu, pedofilii i ciąży jest taka znikoma że szok. Głowa boli od tego... No i że to dziecko donosiło ciążę, to już jest przesada... ja się pytam kto na to pozwolił...Tragedia. Mam nadzieje że u mnie w rodzinie takie coś nigdy nie nastąpi. Żal dziewczyny... na starcie zmarnowała sobie dzieciństwo....
ale ty słyszałaś wyrażnie mówili że to cygany!
no ok cygany zgadzam sie u nich jest "inaczej" ale czy to znaczy ze 12 letnie dziecko w ciąży mam uważać za "spoko luz nie mam żalu". Chyba nie... to nigdy nie bedzie ok :(

Cytat
basia114322
Ona nie została zgwałcona...
@justangel

Wcięło mi część wypowiedzi...
Tak więc nadal podtrzymuję pytanie:
Gdybyś miała 12 letnią córkę, która została by przez dorosłego byka (księdza, nauczyciela czy faceta z internetu) zbałamucona i poszła z nim do łóżka pod wpływem jego obietnic, gróźb, szantażu, tłumaczeń że to normalne *(*czy cokolwiek innego, bo przecież pedofile mają sposoby na bałamucenie dzieci) to czy kazałabyś córce rodzić takie dziecko?

Teraz dzieciaki bardzo szybko lgną w sprawy płciowe.
Tacy 12 latkowie wiedzą więcej na temat seksu niż nie jeden dorosły człowiek...
Czasy się zmieniają.

Cytat
basia114322
Teraz dzieciaki bardzo szybko lgną w sprawy płciowe.
Tacy 12 latkowie wiedzą więcej na temat seksu niż nie jeden dorosły człowiek...
Czasy się zmieniają.

Co nie oznacza, że są do seksu gotowi (fizycznie i psychicznie).
I co nie zmienia faktu, że zgodnie z Polskim prawem współżycie z osobą w takim wieku jest przestępstwem, tak więc (póki co) taka dziewczynka, jako ofiara przestępstwa powinna mieć możliwość usunięcia ciąży.
Poza tym Twoje wypowiedzi niestety wpisują się w nutę: "ofiara jest sama sobie winna", według której kobieta jest winna temu, że została zgwałcona. Bo miała za krótką spódniczkę, bo się upiła, bo zachowywała się wyzywająco, bo wie więcej niż niejeden dorosły...
Serio tak uważasz?
Serio ofiara jest sobie winna?

Cytat
czokoszok1992
Cytat
banach
Cytat
czokoszok1992
Mnie zastanawia o czym myślał ten facet który zrobił dziecko - dziecku. 12 letnia dziewczynka też widać nie dostała nauk od rodziców, chociaż jak dłużej pomyśleć to 12 latkowie raczej nie powinni jeszcze o tym myśleć. Przeraża mnie to, a świadomość ludzi na temat sexu, pedofilii i ciąży jest taka znikoma że szok. Głowa boli od tego... No i że to dziecko donosiło ciążę, to już jest przesada... ja się pytam kto na to pozwolił...Tragedia. Mam nadzieje że u mnie w rodzinie takie coś nigdy nie nastąpi. Żal dziewczyny... na starcie zmarnowała sobie dzieciństwo....
ale ty słyszałaś wyrażnie mówili że to cygany!
no ok cygany zgadzam sie u nich jest "inaczej" ale czy to znaczy ze 12 letnie dziecko w ciąży mam uważać za "spoko luz nie mam żalu". Chyba nie... to nigdy nie bedzie ok :(
no tak oni mają takie pochrzanione (ambicje)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wszy - jak im zapobiegać?