Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

stres, o zrobić ?

19 paź 2017 - 10:16:06

Prawda jest taka ze jak sie ma na glowie dzieci, dom pracę i niewiadomo co jeszcze to ciezko o odpoczynek. zmotywuj meża zeby Ci troche pomogł i odciązyl, zajmujesz sie dziećmi i pracujesz niech on tez sie wykaze bo pewnie sie rpzywyczail ze ma wszystko w domu zrobione i po pracy już nic nie musi, niestety to czeste bo takie mieli wychowanie ze prace domowe sa dla kobiety no i my musimy to zmieniać :)

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 4/5

stres, o zrobić ?

17 lis 2017 - 10:49:14

Dla mnie ziołowe środki są ok, te z melisą są bezpieczne, moja mama czasami sięga po nie, ona się zawsze wszystkim przejmuje, jak tylko jakieś problemy mamy to ona martwi się chyba 100razy bardziej naszymi niż my sami, wiem że te tabletki jej pomagają, są bezpieczne i jak ona się po nich lepiej czuje to czemu nie, lekarz mówi że spokojnie może ich używać



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-29 10:17 przez moderator.

stres, o zrobić ?

17 lis 2017 - 11:23:30

Cytat
dragonfruit
Dla mnie ziołowe środki są ok, te z melisą są bezpieczne, moja mama czasami sięga po nervomix control, ona się zawsze wszystkim przejmuje, jak tylko jakieś problemy mamy to ona martwi się chyba 100razy bardziej naszymi niż my sami, wiem że te tabletki jej pomagają, są bezpieczne i jak ona się po nich lepiej czuje to czemu nie, lekarz mówi że spokojnie może ich używać
to porozmawiaj z mama by zaczeła nad tym pracowac . Bo co jej daje takie zmartwianie? niczego pozytywnego to nie wnosi i jak człowiek sobie to uswiadomi i przemysli i zacznie to kontrolowac to jest po problemie tylko to wymaga czasu i checi zmiany.

niezweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 4/5

stres, o zrobić ?

22 lis 2018 - 10:25:27

Co polecacie na sen? Nie chcę mocnych środków brać ale ostatnio bardzo źle śpię, budzę się często w nocy i nie mogę zasnąć :(

stres, o zrobić ?

09 sty 2019 - 09:09:10

A zwracasz uwagę na to, co jesz każdego dnia?

stres, o zrobić ?

11 lut 2019 - 08:30:17

Stres jest częścią naszego życia i niestety, nie jesteśmy w stanie go uniknąć ;/ Musimy po prostu nauczyć się nad nim zapanować. Polecam artykuł na farmacjapraktyczna.pl pod tytułem "jak zapanować nad stresem". Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Poznanie stresogennych czynników i ich redukcja mogą być kluczem do codziennego spokoju :)  Ja również myślę, że można się wspomagać ziołowymi środkami - na pewno nie zaszkodzą.

stres, o zrobić ?

11 lut 2019 - 11:19:15

Na stres, na sen i na złe samopoczucie... z całego serca polecam jogę. To brzmi tak absurdalnie jak - masz depresję, to idź pobiegać. Ale naprawdę podczas dobrych zajęć jogi i medytacji można wiele rzeczy odpuścić, skupić się na swoim ciele i wnętrzu, odpocząć, rozluźnić mięśnie. Mam dość stresującą pracę i godzina jogi po całym dniu przywraca mnie do równowagi jak nic innego :)

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

stres, o zrobić ?

17 kwi 2019 - 06:58:28

Joga pomaga ale czasami nie ma czasu aby na nia chodzic.Sama obecnie mam wiele na głowie ale niekoniecznie jest to związane z macierzyństwem, ale z budowa domu Praktycznie codziennie po południu nie mogę sie odprężyć ale muszę pilnować budowy, załatwiać wiele rzeczy. Można zwariować. I tak od roku i nie zanosi sie na to aby się skończyło w najbliższym czasie.Dochodzi równiez dbanie o mieszkanie, dzieci i praca.... Zastanawiałam sie nad psychoterapią ostatnio na stres. I nie piszę tutaj aby sie nabijać ale naprawdę z tego co się orientowałam to w wielu gabinetach psychologicznych prowadzone są takie terapie na stres.

stres, o zrobić ?

22 kwi 2019 - 17:28:53

Mi najbardziej pomaga medytacja.

stres, o zrobić ?

26 kwi 2020 - 01:20:38

Picie dużo wody, rozmawianie z osobą zaufaną o problemach, słuchanie muzyki, chillowanie, odpowiednia ilość snu.

stres, o zrobić ?

15 maj 2020 - 12:40:00

Skup sie na rzeczach ktore cie uspokajają i nie mysl przesadnie o sytuacjach stresujacych cie - bedziesz musiala i tak przez nie przejsc, a chyba zrobic to na spokojniej.

stres, o zrobić ?

21 sie 2020 - 13:35:36

Za dużo obowiązków na głowie, praca zawodowa i efektywne wychowywanie 3 dzieci się wzajemnie wyklucza.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bóg wychowa mi dziecko