Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

24 minut temu

sprawdzony stomatolog

28 minut temu

sklep detailingowy

52 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

stres, o zrobić ?

24 kwi 2016 - 16:04:38

Cześć Wam dziewczyny, liczę , że jakoś mi pomożecie, jestem mamą 3 dzieci, 2 ,5 i 7 letnich dziewczynek. Dodatkowo mam pracę, także mam wiele zadań i naprawdę czasem wysiadam.... od jakiegoś czasu bardzo i kiepsko się czuję tzn. jestem bardzo znerwicowana, wszystko mnie stresuję martwi, i powoduje, że " popadam w nerwicę ". Postanowiłam na razie pomóc sobie w jakiś naturalny ziołowy sposób , pomyślałam o herbatkach. Przeglądałam wiele stron i natrafiłam na <moderacja-spam> taką herbatkę melisową Czy któraś z Was ją stosuje ? Jeśli tak po jakim czasie są jakieś efekty? :))

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 15:13 przez moderator.

stres, o zrobić ?

24 kwi 2016 - 17:08:17

Melisa tak, ale napar, a nie syfiaste herbatki. I to tak doraźnie. Jeśli nie wyeliminuje źródła stresu, to niewiele Ci pomoże taka herbatka.

stres, o zrobić ?

24 kwi 2016 - 17:12:40

Pij też dziurawiec. I nie spodziewaj się jakichś spektakularnych efektów. Polecam również kąpiele z dodatkiem olejków eterycznych. Pozwól może dziewczynkom żeby się Tobą zajęły...np pozwól im uczesać sobie włosy, posmarować plecy balsamem i pomasować stopy. Będą zadowolone i ty też. Pozdrawiam

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

stres, o zrobić ?

25 kwi 2016 - 20:07:07

Naparów nie lubię, zdecydowanie wolę coś w tabletkach dlatego czasami biorę nervomix, melisa na mnie działa uspokajająco, nie tak że padam ale czuję, ze napięcie ze mnie schodzi :), mniej się wkurzam, podziwiam, ze dajesz radę przy 3 córach :), ja czasami przy jednym wychodzę z siebie i byle co mnie potrafi wyprowadzić z równowagi.

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

stres, o zrobić ?

27 kwi 2016 - 11:43:17

Powiem wam, że nic tak nie działa na mój stres jak ciepła herbata i książka. Od razu się wtedy uspokajam.

niezweryfikowana
Posty: 40
Ostrzeżenia: 2/5

stres, o zrobić ?

29 mar 2017 - 01:19:53

Ja ostatnio odkryłam klocki Lego Architecture i pomaga mi się ono odciąć od świata także polecam serdecznie ten sposób ;) A wpadłam na niego zupełnie przypadkiem :D Tutaj macie o tym cały wpis http://strefarelaksacyjna.pl/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-31 18:58 przez Aggatt.

stres, o zrobić ?

29 mar 2017 - 08:48:07

Mam podobnie,z tym ze mam tylko córke ale dochodzą mi tez inne zmartwienia i obowiązki. Polecam melise, naprawde działa uspokajająco jak i również rumianek. Ja piję do południa melisę a po południu rumianek. Magnez też jest bardzo ważny jeżeli chodzi o przemęczenie i stres ale radze zaopatrzyc sie w produkty które go posiadaja np. gorzka czekolada,ciemne kakao itd ponieważ osobiscie nie jestem za tym zeby polykac ta cała chemie czyli tabletki :) o dziurawcu tez słyszalam ale nigdy nie stosowałam. I jeszcze jedna rada wiem ze to trudne przy 3 dzeci ale koniecznie musisz sobie znalezc czas TYLKO dla siebie zeby porobić to co lubisz, np ksiązka, dobry film, ulubiona muzyka czy nawet zakupy :)

Jeszcze jezeli chodzi o melise to polecam kupic w aptece :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 08:52 przez daria20g.

stres, o zrobić ?

29 mar 2017 - 16:20:43

powinnaś sobie wygospodarować czas dla ciebie, a gdzie twój mąż ?
czy ty musisz tylko sama się dziećmi zajmować?

stres, o zrobić ?

29 mar 2017 - 16:32:24

zgadzam sie z @banach czas dla siebie rozładuje napiecie. Co do herbatek to zeby melisa zadziałała w Twoim przypadku to musiałabys wypic conajmniej 4 l :) kup sobie magnez z wit b to zniweluje skutki stresu ale trzeba go brac regularnie. Poza tym obowiazki domowe rozdziel na męza, dzieci tez w takim wieku ze powinny zaczac pomagac 5 latek i 7 latek sprzatanie po zabawie, naktywanie do stołu sprzatanie po jedzeniu itp.

polecam ten artykuł do przeczytania http://sekrety-zdrowia.org/magnez-objawy-niedoboru-jak-uzupelnic/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 16:34 przez agata74.

stres, o zrobić ?

29 mar 2017 - 18:28:03

Dziewczyny, radzicie czytanie książek czy picie herbatek. Nic nie pomoże jeśli się ma zbyt dużo obowiązków na głowie.
Znam to z własnego doświadczenia.
Człowiek nie wyrabia na zakręcie. Zająć się dziećmi, domem, praca. Radzę zwolnić trochę tempo i wygospodarować chwilę dla siebie na np. odprężającą kąpiel.
Kiedyś musiałam mieć wszystko na cacy. Spałam po 4 godziny na dobę. Praca 8 godzin potem sprzątanie, gotowanie, pranie, prasowanie i zajmowanie się dzieckiem w międzyczasie.
W nocy siedziałam nad książkami bo studiowałam jeszcze zaocznie. Efektem był ciągły stres a w konsekwencji problemy z sercem. Zwolniłam tempo, zorganizowałam swój czas inaczej. Gotuję co 2 dzień, sprzątam 2 razy w tygodniu i świat nie staną na głowie a ja mam więcej czasu na odpoczynek.
Czasem stawiamy sobie po prostu za wysoko poprzeczkę.

stres, o zrobić ?

14 cze 2017 - 20:42:02

Tak zdecydowanie trzeba wszystko pozmieniać w swoim życiu.Po prostu zwolnić tempo.

stres, o zrobić ?

14 cze 2017 - 20:54:06

tak, magnez z wit B6 ...i spiralka, żeby już więcej się nie męczyc :)

stres, o zrobić ?

15 cze 2017 - 14:51:59

Cytat
MickyMK
Powiem wam, że nic tak nie działa na mój stres jak ciepła herbata i książka. Od razu się wtedy uspokajam.

Przy 3-ce dzieci,prowadzeniu domu i pracy???
"Mahne sząse..."uff

Cytat
kukingaku
Dziewczyny, radzicie czytanie książek czy picie herbatek. Nic nie pomoże jeśli się ma zbyt dużo obowiązków na głowie.
Znam to z własnego doświadczenia.
Człowiek nie wyrabia na zakręcie. Zająć się dziećmi, domem, praca. Radzę zwolnić trochę tempo i wygospodarować chwilę dla siebie na np. odprężającą kąpiel.
Kiedyś musiałam mieć wszystko na cacy. Spałam po 4 godziny na dobę. Praca 8 godzin potem sprzątanie, gotowanie, pranie, prasowanie i zajmowanie się dzieckiem w międzyczasie.
W nocy siedziałam nad książkami bo studiowałam jeszcze zaocznie. Efektem był ciągły stres a w konsekwencji problemy z sercem. Zwolniłam tempo, zorganizowałam swój czas inaczej. Gotuję co 2 dzień, sprzątam 2 razy w tygodniu i świat nie staną na głowie a ja mam więcej czasu na odpoczynek.
Czasem stawiamy sobie po prostu za wysoko poprzeczkę.

Oczywiście,że tak.Tu należy pomyśleć o zmianie trybu życia i codziennych obowiązków,bo herbatki,kąpiele itp. niewiele pomogą.brawo



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-15 14:54 przez czarownicaao.

stres, o zrobić ?

08 wrz 2017 - 14:25:34

Już niby po wakacjach ale czasem taki weekendowy wypad działa regenerujaco na przemęczenie i stres. Moze ktoś może zostać z dziewczynkami a wy gdzies wyskoczycie z mężem, połazic po górach albo posiedziec w saunie :)

niezweryfikowana
Posty: 1
Ostrzeżenia: 1/5

stres, o zrobić ?

06 paź 2017 - 09:53:12

Doraźnie pomaga melisa :) moim zdaniem zioła się najlepiej sprawdzają jeżeli chodzi o stres ale trzeba pamiętać że jednorazowe wypicie herbatki z melisy nie da za dużo - trzeba pić systematycznie <moderacja>do poczytania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-11 16:36 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Świnka peppa