Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Proste zabawy z przedszkolakiem

31 lip 2015 - 17:25:04

Dziewczyny nie widzę takiego tematu, a szukam pomysłów na zabawy, które zadbają o kreatywność, ale i małą motorykę. Jak się bawicie z maluchami?

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Proste zabawy z przedszkolakiem

10 sie 2015 - 15:09:28

Najlepiej tworzyć coś wspólnie. U nas na tapecie są prace plastyczne różnego typu. To chyba najlepiej kształtuje. Poza tym jak dziecko widzi że rodzicowi cos sprawia przyjemność to inaczej podchodzi do wielu sytuacji. To bardzo ważne, zczasem maluch nauczy się z tej kreatywności korzystac i rozbudzi w sobie swoja.

Proste zabawy z przedszkolakiem

10 sie 2015 - 19:48:22

Jeżeli chodzi o małą motorykę to wspólne malowanie farbami, kredkami, lepienie z plasteliny, wycinanie nożyczkami, tzw.wydzieranki, to wszystko mocno ćwiczy małe paluszki i kształtuje wyobraźnię. Są też specjalne farby do malowania palcami, super zabawa a i ćwiczenia małych rączek przy okazji ;)

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Proste zabawy z przedszkolakiem

13 sie 2015 - 10:09:57

Tylko kupcie artykuły dobrej jakości, bo dziecko szybko się zniechęci, jeśli kredki będą blade, a plastelina twarda i mało plastyczna.

Proste zabawy z przedszkolakiem

16 sie 2015 - 21:27:55

Czarna a co polecasz? Bo u nas najbardziej sprawdza się chyba Bambino. Najlżej się lepi z plasteliny a kredki te grube w drewnianej oprawie i farby mają ładne, mocne kolory.

Proste zabawy z przedszkolakiem

16 sie 2015 - 22:02:40

Ja synkowi rysowałam wszelkiego rodzaju zadania, które uwielbiał rozwiązywać, np. ołówkiem "jeździł" po konturach obrazka, szukał wśród podobnych obrazków dwóch takich samych, kolorował robione przeze mnie obrazki wg odpowiedniego klucza. Rysowałam mu szlaczki, kształty, literki, a on powtarzał. Wyklejaliśmy obrazki plasteliną, kulkami z bibuły, kaszą, ryżem, guzikami, lepiliśmy z masy solnej, plasteliny i modeliny. Synek wycinał "labirynty", figury geometryczne, spirale, z których potem wylepiał obrazki. Korzystaliśmy ze wszystkiego, co tylko było w domu - stare czasopisma, kolorowy papier, folia, makaron, płatki kosmetyczne, itp. Dużą pomocą dla dzieciaków w różnym wieku jest system edukacyjny PUS - jeśli obserwujesz, że dziecko ma z czymś troszkę problemów, warto rozważyć zakup (mojemu synkowi bardzo pomógł). Pozdrawiam ciepło :)

Proste zabawy z przedszkolakiem

20 sie 2015 - 20:25:12

Fajne te Wasze pomysły. Na pewno po nie sięgniemy. :)
A farby jakie polecacie? Też Bambino czy inne? Plastelinę kupiliśmy i kredki w Biedronce. Nawet bierzemy udział w fajnym konkursie, nie wiem czy widziałyście go?

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Proste zabawy z przedszkolakiem

24 sie 2015 - 12:29:45

Widziałam i również bierzemy udział. Część wyprawki kupiłam z ulubionymi bohaterami, a część z logo unicef, 7% od sprzedaży idzie na unicef. Praca konkursowa już prawie skończona ;)

Proste zabawy z przedszkolakiem

30 sie 2015 - 14:29:22

No jeszcze kilka dni na wysłanie jest. :) Cała wyprawka skompletowana czy jeszcze walczycie? :)

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Proste zabawy z przedszkolakiem

14 wrz 2015 - 22:45:48

Wczoraj kupiłam ostatnie rzeczy na świetlice, bo dopiero dali nam listy wyprawkowe i jeszcze rzutem na taśmę wysłaliśmy pracę na konkurs (do jutra można przesyłać). Teraz już mam wszystko + trochę na zapas w domu ;)

Proste zabawy z przedszkolakiem

19 wrz 2015 - 13:04:42

Nie ma takiej ilości materiałów, której by nasze dzieci nie dały rady zużyć. Taki wiek. :D Ale widziałam, że akcja trwa nadal, bo wciąż gdzieś mi przemykają produkty z logo unicef z Bambino.

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 1/5

Proste zabawy z przedszkolakiem

23 wrz 2015 - 16:48:03

Zerknij tuzłycolor=#FF0000]<moderacja-spam>[/color] my na razie uzywamy takich zabawek i dzieciakom sie podoba :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-23 17:43 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ile miałyscie lat jak zaszlyscie w ciaze?