Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 71
Ostrzeżenia: 1/5

Ciąża a umowa zlecenie.

22 cze 2014 - 12:16:54

Witam.
Sama mam niewielka wiedze na ten temat dlatego moze ktoras z Was bedzie potrafila mi pomoc.

Od stycznia 2013 roku do listopada 2013 bylam na stazu. Po ukonczeniu pracodawca zaproponowal przedluzenie na 3 kolejne miesiace ze wzgledu na to, ze zobowiazal sie do tego przyjmujac stazyste. Oczywiscie byla to tylko umowa zlecenie z zapewnionym ubezpieczeniem zdrowotnym. W lutym ksiegowa przestala odprowadzac skladki ze wzgledu na to, ze nie musza tego robic w przypadku studentow ( nikt mnie o tym nie poinformowal dowiedzialam sie o braku ubezpieczenia idac do lekarza). Od jakiegos tygodnia posiadam ubezpieczenie z pracy. Chcialabym sie dowiedziec czy w przypadku umowy zlecenie (bo caly czas na przedluzenie taka otrzymuje) zawartej na pol roku cos mi przysluguje? konkretnie chodzi mi o zwolnienie lekarskie ? nie ukrywam ze bardzo zle znosze ciaze ciagle zle sie czuje odpoczynek jak powiedzial lekarz jest wskazany, ale nie chcialabym tez zostac bez zadnych srodkow do zycia... Dodam rowniez, ze pracuje jak osoby posiadajace umowe o prace tzn. dziennie 8 godzin za stala pensje (najnizsza krajowa) +prowizja ( nie zawsze).

Ciąża a umowa zlecenie.

22 cze 2014 - 12:23:56

To czy przysługuje Ci zwolnienie zależy od tego czy pracodawca odprowadza składki na ubezpieczenie chorobowe. Chorobowe to nie to samo co zdrowotne. Wnioskując z tego co napisałaś zapewne takiego ubezpieczenia nie masz więc zwolnienie Ci nie przysługuje. Z kolei jeśli pracujesz codziennie po 8 godzin, pod kierownictwem szefa to jest to ewidentnie stosunek pracy i powinnaś mieć umowę o pracę. Twój pracodawca nagina prawo.

zweryfikowana
Posty: 71
Ostrzeżenia: 1/5

Ciąża a umowa zlecenie.

22 cze 2014 - 12:34:47

Do lutego odprowadzali mi wszystkie skladki lacznie z chorobowym, a teraz to watpie. O umowie o prace nawet nie ma mowy. Moj pracodawca ma ustalona liczbe stanowisk na umowe o prace i wszystkie sa juz zajete wiec nie mam na co liczyc. Za 2 miesiace zwolni sie jedno miejsce ktore zajmie kobieta starsza ode mnie bo jak to powiedzieli " ona ma 43 lata i jej sie bardziej przyda a ty jestes jeszcze mloda". szkoda...

Ciąża a umowa zlecenie.

22 cze 2014 - 14:35:40

A Twój pracodawca w ogóle wie że jesteś w ciąży? Jeśli nie wiążesz jakiejś dłuższej współpracy z tą firmą to możesz spróbować wystąpić do sądu pracy z pozwem o ustalenie istnienia stosunku pracy. Pozew taki jest bezpłatny a przynajmniej gdyby udało Ci się wygrać po pierwsze mogłabyś pójść na zwolnienie a po drugie byłabyś przynajmniej przez jakiś czas zabezpieczona finansowo. Poczytaj sobie na ten temat np tu.http://www.infor.pl/prawo/praca/pracownik-przed-sadem/294538,Kiedy-zleceniobiorca-moze-wniesc-pozew-o-ustalenie-stosunku-pracy.html

zweryfikowana
Posty: 71
Ostrzeżenia: 1/5

Ciąża a umowa zlecenie.

22 cze 2014 - 15:10:25

Nic jeszcze nie wie.
Dziekuje za przydatne informacje :)

Ciąża a umowa zlecenie.

16 sie 2014 - 19:42:16

Chorobowe w przypadku ciąży bądź macierzyńskie przysługuje TYLKO Z UMOWY O PRACĘ.
Musi być minimum miesiąc przepracowane na takiej umowie.

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 6/5

Ciąża a umowa zlecenie.

20 paź 2014 - 15:23:46

niestety umowa zlecenie nie daje ci zabezpieczenia ani świadczeń

Ciąża a umowa zlecenie.

19 lip 2015 - 14:16:23

jeśli Twój pracodawca odprowadzał składki na chorobowe to masz szanse na chorobowe. Pamiętasz co zaznaczałaś w kwestionariuszu?

Ciąża a umowa zlecenie.

19 lip 2015 - 14:48:21

no to ja szczerze współczuje,pewnie jak sie szef dowie to z pracy nici...osobiscie nie znam nikogo,kto by korzystał z chorobowego na umowie smieciowej...po prostu wolne niepłatne i tyle...eh polsko

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ubezpieczenie grupowe a ciąża ?