Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

01 cze 2014 - 23:17:22

Ozm - odpieluszkowe zapalenie mózgu.
"Chroba" młodych rodziców, którzy po narodzinach swojej pociechy zmieniają się nie do poznania, podejmując dziwne, często szokujące kroki, nie mając świadomości tego, ze krzywdzą tym nie tylko swoje dzieci ale i innych.

Przyklad:
1. Znam matkę, której nikt nie chce wpuszczać do domu, gdy przychodzi z synem. Powód? Kobieta wręcz rozkazuje by dać jej synkowi to co on chce. Nie ważne czy to kotlet z Twojego talerza, ważne dokumenty czy droga pamiątka po babci. Koleżance kazała zdjąć pierścionek zaręczynowy z palca, bo synek chciał się nim pobawić. Każdy słyszy "przecież to tylko dziecko, pobawi się i zostawi". Miała też pretensje o to że kot sąsiadki podrapał jej synka, bo ten chciał się tylko pobawić.
2. Czytałam kiedyś o kobiecie która przyszła z córką na wesele. Dziecko było wciskanie dosłownie wszędzie - do zdjęć, do każdego gościa na kolana, nawet młodym podczas pierwszego tańca. Bo dziecko takie słodkie i każdy musi się nim zachwycać.

Znacie takich rodziców, którzy nieco za bardzo "skaczą" nad swoimi pociechami? Których zachowania szokują, przerażają lub drażnią? Zapraszam do dyskusji

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

01 cze 2014 - 23:21:15

nie wiedziałam jak ta choroba się nazywa ale tak masz rację! odwala imściana

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

01 cze 2014 - 23:24:02

Znam. Obecnie mamusia boi się spać i ma kłopoty z policją, choć "synek" ma ok. 13 lat.

Dzisiaj byłam świadkiem zachowania dorosłych, gdy dziewczynka ok. 3-4 latka usiłowała coś na nich wymusić i darła się na podwórku. Wygrała :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-01 23:28 przez PaniGami.

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

01 cze 2014 - 23:28:47

A mi się chce wymiotować już na widok zdjęć niektórych dzieci na przykład na fb (żeby nie było uwielbiam dzieci!!! tylko nie właśnie tą chorobę ich rodziców)
naprawde tak ciezko pojąć, że Wasze dziecko jest najpiękniejsze i najsłodsze dla Was? bo dla Waszych koleżanek to ich dziecko już będzie "naj" więc naprawdę nie ma potrzeby licytowania się któa wrzuci więcej zdj na facebooka, 95% ludzi z fb nie obchodzi na tyle Wasze dziecko aby co 2 dni oglądać jego nowe zdj czy czytac co takiego dzis robicie. A inne mamusie dają słodkie komcie bo liczą na takie same przy swoich dzieciach. Naprawde kogo obchodzi bardzo Wasze dziecko pokazcie mu album rodzinny, porozmawiajcie przy kawie a nie tylko fb i fb.... zero prywatnosci, nie mowiac juz o tym ze zdjecie raz wrzucone do sieci nigdy nie znika z niej i nigdy nie wiecie do kogo trafi.

Tak więc opisałam internetowy syndrom tej choroby. I żeby było jasne nie mam nic do wrzucenia kilku zdjęć dziecka na rok ale nie na tydzień...

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

01 cze 2014 - 23:34:11

Ostatnio jedna z moich znajomych przyszła z dzieckiem na nasze koleżeńskie spotkanie, spoko tylko uważam że miejsce gdzie pije się i pali nie jest odpowiednim miejscem dla dziecka

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

01 cze 2014 - 23:39:27

carmelek91 zgadzam się. Znam taki przypadek, że mama będąc jeszcze w ciąży, założyła profil swojego nienarodzonego dziecka na facebooku, aktualnie dziecko ma już 3miesiące i codziennie dodawane są zdjęcia, komentarze dotyczące pierdnięcia, beknięcia czy też zesisiania. Wszystko pisane jest w pierwszej osobie - tak jakby to dziecko, samo o sobie opowiadało - "zjadłem obiadek", "zrobiłem kupkę", "zasnąłem" itp. itd.

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

01 cze 2014 - 23:39:38

Nie spotkalam sie z tak skrajnymi zachowaniami rodzicow.

Ale to moze dlatego, ze jedyne dzieci z jakimi przebywam to moi siostrzency, a moi znajomi nie maja jeszcze dzieci. Zobacze za kilka lat.

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

01 cze 2014 - 23:45:17

Jestem mamą 3 letniego dziecka i od zawsze starałam się zostawić syna pod opieką gdziekolwiek się wybierałam. Nigdy też nie zrozumiem tego dodawania miliona zdjęć na facebooku (a to pierwszy uśmiech, pierwsza zupka, ząbek, mina itd - to jest chore!). Mam znajome, które dodawały zdjęcia dzieci codziennie albo wypisywały jak to ich dzieci na szczepienie poszły i jaki to był płacz (matki, bo jej dziecko tak cierpiało :p). Moja przyjaciółka niedługo się hajta i chciała wesele bez dzieci (mnie wszystko jedno - ja swojego i tak babci zostawię ), ale jedna mamuśka z jej rodziny oburzyła się jak to jej synek na weselu furory nie będzie robił! :o

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

01 cze 2014 - 23:45:20

Myślę, że niektórzy ludzie po prostu są chamami, idiotami czy psycholami, niezależnie od tego, czy mają dzieci.
Poza tym określenie "odpieluszkowe zapalenie mózgu" bawiło mnie tylko przez pierwsze 20 razy jak je słyszałam.

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

02 cze 2014 - 14:28:44

U mnie też w rodzinie jest taka mamusia :D

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

02 cze 2014 - 14:34:57

Moja znajoma do tej pory nie pozwala swojemu 7 latkowi chodzic po schodach.zawsze za reke.ma zakaz biegania skakania itd.ale za to pije litr coli dziennie plus tabliczka czekolady.ma dostac i juz.dzieki troskliwej mamusi dziecko ma anemie.

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

02 cze 2014 - 14:38:53

Cytat
KasiaKE
Moja znajoma do tej pory nie pozwala swojemu 7 latkowi chodzic po schodach.zawsze za reke.ma zakaz biegania skakania itd.ale za to pije litr coli dziennie plus tabliczka czekolady.ma dostac i juz.dzieki troskliwej mamusi dziecko ma anemie.
hehe mój kuzyn jak był na wakacjach z żoną i roczną córką to podeszła do niego starsza kobieta i zapytała czy może zrobić zdjęcie i pokaże synowej bo ona nie pozwala raczkować po betonie ani nic tylko jak już to na rękach nosi. Ale 7 latek nie może po schodach chodzić? 1,5 roczna chrześniaczka śmiga sama i nie daje sobie pomóc

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

02 cze 2014 - 14:39:08

Sama jestem matka i szczerze mówiąc takie zachowania jak w poście autorki bardzo mnie drażnią.
To chore,ja rozumiem,że w niektórych przypadkach dzieciom należy się szczególne traktowanie ,ale bez przegięć:)


My z mężem byliśmy świadkami piekielnej mamusi i babci na plaży.Wybrało się toto z miesięcznym dzieckiem na plażę w sam środek tłumu.Rozłożyli kocyk,muszle i mamusia co chwile strzepywała piasek, z koca,zasłaniała muszlę.Największym szokiem było jak rodzice poszli się kapać ,a babcia opierniczała ludzi dookoła,że dosłownie maja się zamknąć ,bo tu dziecko śpi:o

2 rzecz,której nigdy nie rozumiem,to sadzanie na chama dziecka w autobusie,bo dziecko -to musi siedzieć.Już prędzej zrozumiem,że bardziej zmęczona jest młoda dziewczyna po 8 godzinach pracy w sklepie niż 2 letni brzdąc:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-02 14:40 przez aiden4.

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

02 cze 2014 - 14:40:04

Całe szczęście nie mam wśród swojego otoczenia zbyt wielu młodych rodziców, a takich świrujących na punkcie dzieciaka chyba wcale. To jest odstraszające z punktu widzenia osoby postronnej i niezmiernie krzywdzące dla dzieci.

Odpieluszkowe zapalenia mózgu

02 cze 2014 - 14:48:14

a ja nie znam takich ludzi

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kosmetyki