Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 13:50:16

co sądzicie o tym żeby po porodzie siedzieć z dzieckiem w domu do 3 roku życia ?mała mojej znajomej ma roczek i ona mówi że właśnie dopóki nie pójdzie do przedszkola to będzie z nią cały czas w domu, pracowała ale właściwie już nie ma przedłużonej umowy więc jest na bezrobociu, pracuje tylko mąż i kokosów tez nie zarabia, finansowo jest cięzko. Jak najbardziej jest możliwość zostawienia małej z dziadkami, ale ona twierdzi, że dziecko do 3 roku życia powinno być cały czas z rodzicami, nie pojmuje tego trochę, mam znajome które wracają po pół roku do pracy z obawy o utratę posady a ona chce siedzieć 3 lata w domu? Mówię jej, że po tak długim pobycie dziecka z rodzicami cięzko małej będzie zostać nagle z obcymi ludźmi w przedszkolu, to ona twierdzi że do 3 r. życia nie ma potrzeby socjalizacji, a potem to przychodzi naturalnie i na pewno nie będzie z tym problemu, co o tym sadzicie?

zweryfikowana
Posty: 932
Ostrzeżenia: 1/5

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 13:57:04

Sądzę że Twoja znajoma ma rację , niema nic ważniejszego niż dziecko , nie wolno tracić tego najfajniejszego czasu kiedy dziecko się rozwija , najwięcej się uczy !
Ja poszłam do pracy kiedy moja córeczęka miała 2,5 roku teraz ma 3,5 i mam wyrzuty że za mało czasu z nią spędzam , czasami mam ochotę rzucić pracę i z nią być .

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 13:57:16

Zależy od rodzica. Kiedyś pracowałam jako niania i byłam z dzieckiem od 3 miesiąca jego życia do 3 lat. Matka z ojcem prowadzili firmę dwuosobową i tylko z tego się utrzymywali. Nie było szans, żeby ona siedziała z dzieckiem w domu. Teraz ja będę matką i co będzie okaże się po porodzie. Teraz nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 14:01:44

Ja siedzę z małym w domu.Ma już 2 lata i 3 miesiące.Miałam praktyki w żłobku i wiem jedno,nikt go nie nauczy tego co rodzice.Chodzi o pierwsze kroki,samodzielne jedzenie czy naukę korzystania z nocnika.W żłobku czesto te dzieci są zostawiane same sobie,opiekunek jest za mało,żeby zajmowały sie jednym dzieckiem przez wiekszosć czasu.Nie przeszkadza to w usamodzielnieniu sie dziecka w przedszkolu.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 14:03:37

problem z zostawieniem w przedszkolu na pewno będzie. Osobiście szkoda by mi było oddać do żłobka półroczne dziecko, ale jak będzie miała rok, to pójdzie - najpierw po kilka godzin dziennie, po miesiacu na cały dzień. To, czy matka chce być z dzieckiem w domu krócej czy dłużej zależy od jej ambicji. Myślę, że chodzi o to, by zachować zdrową równowagę. dla mnie idealna wersja to 1,5 roku z mamą, a później żłobek, ale nie mogę sobie na to pozwolić. Ale 3 lat psychicznie bym nie wytrzymała. Lubię spędzać czas z dzieckiem, ale potrzebuję też rozwoju. A dziecko w dobrym żłobku poszkodowane nie będzie

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 14:06:47

Cytat
To, czy matka chce być z dzieckiem w domu krócej czy dłużej zależy od jej ambicji.


to jest największa bzdura jaką w życiu słyszałam... sory

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 14:07:57

ja także po porodzie, zostałam wręcz zmuszona do siedzenia w domu, ponieważ mój szef mi ciągle powtarzała że mam sobie wybrać macierzyński, i wychowawczy, bo mi się należy. Sam mi wszytko przedłużał, a potem nie było dla mnie już miejsca w firmie (oraz wiele innych jeszcze wyszło spraw).
Nie żałuje tego czasu. Nic nie zastąpi tego co się czuje jak się jest z dzieckiem w domu, jak się widzi jego pierwsze kroki, słyszy pierwsze słowa, itp. Więź matki z dzieckiem jest wyjątkowa, i bardzo ważna w pierwszych latach życia.
Jednak nie zgodzę się z tym że małe dziecko nie potrzebuje socjalizacji z innymi dziećmi/ludźmi. Małe dzieci powinny od jak najmniejszych lat być kontaktowane z rówieśnikami, dziadkami, koleżankami mamy, czy znajomymi rodziców.
Mój synek od 2,5 roku życia poszedł do przedszkola, i wiem że to było bardzo dobre posunięcie.

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 14:11:12

jej wybór ;) ma rację czas spędzony z dzieckiem jest najważniejszy, jeżeli wystarcza jej to co zarabia mąż i mogą z tego żyć to niech siedzi. jej sprawa że powrót do pracy może okazać się trudniejszy niż myślała. Uważam że to wybór indywidualny.
jej wybór ;) ma rację czas spędzony z dzieckiem jest najważniejszy, jeżeli wystarcza jej to co zarabia mąż i mogą z tego żyć to niech siedzi. jej sprawa że powrót do pracy może okazać się trudniejszy niż myślała. Uważam że to wybór indywidualny.

ale
dodusia82 ma racje, dziecko potrzebuje towarzystwa rówieśników żeby uczyć się życia w grupie a nie tylko z mamą,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-28 14:13 przez j_ulka.

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 14:13:41

To zależy od indywidualnego podejścia do sprawy.

Na pewno matki chcą być z dziećmi jak najdłużej i dobrze, jak mają taką finansową sytuację, że moga sobie na to pozwolić.
A są też takie, które chcą wyrwać się z domu do pracy albo po prostu musza pracować, żeby mieć z czego żyć.

Czy któraś z tych matek jest dziwna albo złą matką? No pewnie, że nie. Same podejmujemy takie decyzje :)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 14:15:22

Cytat
Camelia1989
Cytat
To, czy matka chce być z dzieckiem w domu krócej czy dłużej zależy od jej ambicji.


to jest największa bzdura jaką w życiu słyszałam... sory
czemu bzdura - jeśli masz ulubioną pracę i wiesz, że jeśli za długo posiedzisz w domu, to wypadniesz z rynku, to wracasz do pracy wcześniej. I tu decyduje to, czy kobieta chce się rozwijać, czy daruje sobie karierę. Gdzie tu bzdura? Właśnie dlatego większość moich koleżanek wraca do pracy dość szybko. Gdyby nie ambicje, to każda mama chciałaby zostać z dzieckiem jak najdłużej.

zweryfikowana
Posty: 2.093
Ostrzeżenia: 1/5

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 14:17:21

ja nie wytrzymałabym 3 lata jako kura domowa
góra roczny macierzyński

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 14:17:35

Moja mama poszła do pracy jak ja miałam 3 miesiące. Nie miała innego wyjścia, mną zajeli się dziadkowie, a mama miała dla mnie czas wieczorami i w weekendy. Nie uważam abym z tego powodu była jakoś poszkodowana. Na chwilę obecną mamy ze sobą bardzo dobry kontakt.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-28 14:18 przez modeliing.

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 14:18:42

z mężem mamy elastyczny czas pracy i podzieliliśmy się opieka do pracy wróciłam prawie pół roku od porodu. Lubie to co robię nie i nie czuje ze nie poświęcałam czasu dziecku bo kiedy mnie nie było był tata.

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 14:21:08

Cytat
bubuna201
z mężem mamy elastyczny czas pracy i podzieliliśmy się opieka do pracy wróciłam prawie pół roku od porodu. Lubie to co robię nie i nie czuje ze nie poświęcałam czasu dziecku bo kiedy mnie nie było był tata.

heh u mnie (w przyszłości) też tak będzie, mąż ma firmę i pracuje w domu, ja niestety pracuję poza domem po naście godzin.

kiedy do pracy po porodzie?

28 sty 2014 - 14:25:29

Ja siedziałam z córką 2,5 roku, po tym czasie wysłałam ją do przedszkola i poszłam do pracy. Teraz siedzę z synkiem i pewnie zrobię tak samo. Też nie mam pracy bo pracodawca przedłużył mi umowę tylko do dnia porodu, ale mój mąż zarabia wystarczająco żebyśmy sobie poradzili, a i ja nie siedzę bezczynnie bo dorabiam korepetycjami i gram na ślubach.

Za nic nie chciałabym stracić tego cennego czasu z dzieckiem, nie wyobrażam sobie, by omijały mnie takie cudowne chwile jakie miały miejsce z małą, bo byłabym w pracy. Z synkiem też tego nie widzę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

rozwód