Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Prezent na babyshower

07 kwi 2014 - 11:40:00

Ja bym się wstrzymywała od kupowania pieluch- nigdy nie wiadomo, czy dziecko nie będzie na AKURAT TE PIELCUHY uczulone. Mój brat był uczulony na pampersy i nie mógł ich nosić, więc wszystkie pieluchy, które mama dostała w prezencie, musieliśmy oddać.

Ja bym postawiła raczej na jakieś śpioszki, kocyk, coś takiego, bo przyda się na pewno, dziecko często się brudzi, często go trzeba przebierać :)

Też nie lubię amerykanizacji, ale akurat taki pomysł jest bardzo fajny:)

Prezent na babyshower

07 kwi 2014 - 11:43:46

tort pieluchowy ;)

Prezent na babyshower

07 kwi 2014 - 11:44:52

Żadnych ubranek, ani zabawek, najlepiej kosmetyki dla dziecka i dla mamy, jakieś herbatki od pierwszego dnia, pampersy, husteczki

Prezent na babyshower

07 kwi 2014 - 11:46:50

Ogólnie jest to fajne, ale nie jesli przyszła mama zaprasza, a jeśli np kolezanki mają taką potrzebę i to organizują. Chyba ze poprostu kolezanki mają taką potrzebę przyjsc i cos przynesc. Jakby moja bliska kolezanka z która mam dobry kontakt była w ciąży to napewno sama z siebie byc jej cos kupila i w czasie ciązy i juz po porodzie przyszłabym do maluszka przyniosła jakis prezent itp. ale tak to tak jak mowi któraś wyżej "żebranie o prezent"

zweryfikowana
Posty: 1.449
Ostrzeżenia: 1/5

Prezent na babyshower

07 kwi 2014 - 11:56:14

Nawet do głowy mi nie przyszło, żeby coś takiego organizować... U nas jest taka tradycja, że jak już dzidziuś się urodzi, to wtedy przychodzi się na oględziny na kawkę i ciasto i jakiś drobiazg się dzieciątku przynosi ubranka, grzechotki, czy inne zabawki. Jak maluszek nam się do świąt urodzi, to na pewno przyjdą w święta koleżanki, ale teraz nawet bym nie chciała żadnych gości, bo w każdej chwili mogę na porodówkę jechać ;)

Prezent na babyshower

07 kwi 2014 - 12:04:43

po porodzie każda matka chce mieć święty spokój i czas tylko dla siebie dziecka, sama wizyta rodziny to już jest dużo.....Takie przyjęcie to dobra okazja aby ostatni raz przyszła mama dobrze się bawiła i odstresowała, bo po porodzie czekają ją ciężkie tygodnie, zmęczenie i rozdrażnienie i połóg nie jest moim zdaniem najlepszym okres na wizyty koleżanek.....
A co do prezentu to najpraktyczniejsze pieluszki, ewentualnie coś co się przyda jak maluszek podrośnie np gryzaczki, grzechotki, mata edukacyjna- bo ubranka przed porodem na pewno każda mama już ma:)

Prezent na babyshower

07 kwi 2014 - 12:07:46

sama ejestem mama i mialam organiozowany babyshowe , tylko akurat zorganizowaly mi je przyjaciolki a nie ja sama... najbardziej bylam zadowolona z pamietnika dla maluszka cos takiego pamietnik syna dostałam pampersy , body .. pelno smoczko i butelek . moim zdaniem butelki i smoczki to najmniej trafiony prezent bo ja kupowalam zestaw butelek firmowych , tak samo smoczki kupilam lepsze .. buciki moj synek zalozyl moze raz.body sa najbardziej przydatne, pampersy , kocyki zawsze sie przydzadza... zetsaw kosmetykow pilegnacyjnych np oliwka , krem do pupy chusteczki nawilzajace ...dostalam tez karuzele fisher price na łóżeczzko z projektorem ...posciel do lozeczka tez jest dobrym pomyslem i jakies małe zabawki , grzechotki . ale misie odpadają

Prezent na babyshower

07 kwi 2014 - 12:11:35

Obejrzyj sobie myślę, że to jet super rzecz ;)Coś oryginalnego, mnie się bardzo podoba :)



Prezent na babyshower

07 kwi 2014 - 12:26:05

Kocyk, body, śpioszki, album na pierwsze fotki dziecka w którym mama zapisywać będzie najważniejsze momenty w jego życiu- sama dostałam taki od przyjaciółki i to na prawdę rewelacyjna sprawa. Smoczków czy butelek bym nie kupowała bo np u nas było tak że młody nie chciał wcale smoczka a butelke tylko jednego rodzaju tolerował, z kosmetykami też bym się wstrzymała bo każde dziecko reaguje inaczej na dany produkt i może go przypadkiem uczulać.

Prezent na babyshower

07 kwi 2014 - 12:43:52

Mieszkalam w Stanach i nie jeden baby shower mam juz za sobą. Ogólnie tam to jest najczęściej tak, że przyszła mama robi drobna listę tego, czego najbardziej potrzebuje, a osoby zaproszone kupują bądź składają się na pewne rzeczy z tej listy. Wiec może warto zapytać się przyszłej mamusi co będzie jej potrzebne ;)
Życzę miłej zabawy ;)

Prezent na babyshower

07 kwi 2014 - 13:05:27

Ja kupiłam taką książkę ALBUM MAŁEGO DZIECKA wpisuje się wszystkie podstawowe informacje, wszystkie pierwsze najważniejsze wydarzenia, wspomnienia, zdjęcia wkleja, odrysowuje ślady stóp i rąk itd wspaniała pamiątka w przyszłości :)

Prezent na babyshower

09 kwi 2014 - 11:19:14

Takie imprezy się robi tak w połowie ciąży, mam kuzynke w USA więc coś tam słyszałam. Teraz to nawet komunia to żebranie o prezent :P i to nie tak że ktoś sobie sam organizuje a koleżanki przyszłej mamy :) i chyba lepiej w trakcie ciąży niż po urodzeniu bo jest wtedy dużo obowiązków kobieta chce odpocząć itp

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

Prezent na babyshower

09 kwi 2014 - 11:29:18

niedługo to i 4 lipca i swięto dziękczynienia bedziemy obchodzić :)
co do prezentow najlepiej przyszlej mamy zapytac,no chyba ze to niespodzianka ,to wtedy cos dla dziecka moze w większym rozmiarze zeby nie bylo wszystko na 56 czy 62 cm

Prezent na babyshower

09 kwi 2014 - 11:37:40

Każda impreza to teraz "żebranie o prezenty". Ta tradycja jest wobec mnie świetnym pomysłem, o wiele lepszym niż większość naszych idiotycznych polskich (choćby np. imieniny z tyłka wzięte).

Babyshower jest wybawieniem dla przyszłych mam, bo dla każdej to nie problem ani majątek kupić po jednej rzeczy a jej się przydadzą. Jest to też fajny czas na podzielenie się doświadczeniami, zabawy itp.

Nie będę tutaj sypać prezentami, które się daje w Stanach (wózki, łóżeczka dla dzieci, pompy do mleka) bo wiadomo, że w Polsce to ubożej wygląda, ale zabawki, ubranka no i pampersy są mile widziane.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-09 11:39 przez ludziorka.

Prezent na babyshower

09 kwi 2014 - 11:48:16

Cytat
ludziorka
Każda impreza to teraz "żebranie o prezenty". Ta tradycja jest wobec mnie świetnym pomysłem, o wiele lepszym niż większość naszych idiotycznych polskich (choćby np. imieniny z tyłka wzięte).

Babyshower jest wybawieniem dla przyszłych mam, bo dla każdej to nie problem ani majątek kupić po jednej rzeczy a jej się przydadzą. Jest to też fajny czas na podzielenie się doświadczeniami, zabawy itp.

Nie będę tutaj sypać prezentami, które się daje w Stanach (wózki, łóżeczka dla dzieci, pompy do mleka) bo wiadomo, że w Polsce to ubożej wygląda, ale zabawki, ubranka no i pampersy są mile widziane.
tak samo myślę, poza tym po narodzinach mamy są zmęczone porodem i i zajmowaniem się maluszkiem i dla mnie to głupota zwlać sie na kawkę i ciacho. Wiem to z doświadczenia mojej bratowej, urodziła i później co chwilę ktoś wpadał w odzwiedziny z prezentami, miłe ale męczące, bo mały płacze, mama zmęczona. A tak to najlepiej dać, kosmetyki dla mamy i dla dziecka, herbatki, ciuszki itp, można się złożyć i kupić coś większego np krzesełko do karmienia

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Skandaliczne zachowanie matki! - filmik