Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

03 sie 2009 - 22:52:47

Dziewczyny potrzebuję dobrej rady,jak odstawić 15 miesięcznego malucha od piersi.Czy macie jakiś wypróbowany i skuteczny sposób?Jeżeli któraś z Was tego nie pochwala to proszę nie piszcie tego ,bo ja szukam dobrej rady a nie zbędnych komentarzy.
Czekam na rady:))

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

04 sie 2009 - 14:32:01

Ja odstawiałam ale mała miała 7mc, zainteresowałam ją innymi rzeczami, chrupkami, dobrą herbatką z butelki. Starałam się jej nie przytulać tak jak się karmi (blisko piersi) jeszcze długo szukała, ale przeszło w miarę spokojnie. Koleżanka jadła czosnek i podziałało ;)

<moderacja> reklama



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-03 10:40 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

04 sie 2009 - 14:34:37

od razu mowie ze ni ekrytykuje,al 15 miesiecy to juz chyba dosc pozno...mja w tym wieku to jzu rąbala obiadki i to sama lyżka czy widelcem,pprostu przestalam jej dawac i tyle zastapilam cycka butelka a wprowadzilam normalne dania i deserki owocowe

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

04 sie 2009 - 14:46:35

Cytat
leniszcze
od razu mowie ze ni ekrytykuje,al 15 miesiecy to juz chyba dosc pozno...mja w tym wieku to jzu rąbala obiadki i to sama lyżka czy widelcem,pprostu przestalam jej dawac i tyle zastapilam cycka butelka a wprowadzilam normalne dania i deserki owocowe
e tam dlugo..:) ja znam przypadek gdzie znajoma karmila 4 lata swoje dziecko, i ciezko tez bylo odstawic jej nawet posamrowanie cycka czosnkiem i cebula nie pomagalo az wkoncu wyjechala na pare dni i juz mala pozniej nie wolala od niej ( choc nie powiem przez pierwszy dzien nieobecnosci bylo darcie malej straszne)
Ja znow nie pomoge jak odstawic bo tez chetnie sie dowiem , ja mam 9 miesiecznego synka i jak narazie jeszcze nie mam w planach odstawienie go ale chetnie przeczytam jak to mozna skuecznie zrobic! Ps.
A dlaczgo chcesz odstawic?

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

04 sie 2009 - 22:16:03

Cytat
gosienka523
Cytat
leniszcze
od razu mowie ze ni ekrytykuje,al 15 miesiecy to juz chyba dosc pozno...mja w tym wieku to jzu rąbala obiadki i to sama lyżka czy widelcem,pprostu przestalam jej dawac i tyle zastapilam cycka butelka a wprowadzilam normalne dania i deserki owocowe
e tam dlugo..:) ja znam przypadek gdzie znajoma karmila 4 lata swoje dziecko, i ciezko tez bylo odstawic jej nawet posamrowanie cycka czosnkiem i cebula nie pomagalo az wkoncu wyjechala na pare dni i juz mala pozniej nie wolala od niej ( choc nie powiem przez pierwszy dzien nieobecnosci bylo darcie malej straszne)
Ja znow nie pomoge jak odstawic bo tez chetnie sie dowiem , ja mam 9 miesiecznego synka i jak narazie jeszcze nie mam w planach odstawienie go ale chetnie przeczytam jak to mozna skuecznie zrobic! Ps.
A dlaczgo chcesz odstawic?

Bo Oskar poza piersią praktycznie nie widzi innego pokarmu:( daję mu wszystko ale on tylko cyc i cyc.Nie ukrywam że to robi się dla mnie nie wygodne,w nocy budzi się co 2 godz:(( na wyjście muszę zakładać kryte bluzki bo chyba ma w sobie "magnesy"które go ciągną w tę stronę.Niedługo wyjężdzamy nad wodę może tam się uda oduczyć.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 07:27:00

WITAJCIE JESTEM MAMA 2 DZIECI CORECZKE KARMILAM NIECALY ROK , A SYNEK MA MA JUZ 20 MIESIECY I NIE CHCE PRZESTAC SSAC W NOCY SIE BUDZI 3 RAZY I PRZEZ SEN MOWI "cyca" w DZIEN TEZ SIADA MI OKAKIEM NA KOLANACH I CHCE A JAK NIE DAM TO PLACZE ...!!!!! JESTEM JUZ BAZSILNA WCZORAJ ZOSTAL Z MEZEM 2 GODZ I DO NIEGO Z USMIECHEM , ZARTEM "cyca"taKI MAŁY CWANIAK NIE WIEM JAK PRZESTAC ! a JAK UDALO MI SIE RAZ W DZIEN DO POLUDNIA NIE KARMIC TO MIAŁAM PIERS WIELKOSCI GŁOWY :))))) (KARMIE JEDNA PIERSIA I TYLKO W NIEJ NABIERA MI SIE POKARM ! DRUGA JAKCZASAMI MU PODLOZE SSIE TO SIE KRZYWI I NIE CHCE PODEJRZEWAM ZE ZASTÓJ I GORZKIE ) PIEPRZEM RAZ POSMAROWAŁAM SUTKA TO ZWYMIOTOWAL ! I I I MOZE WY ZNACIE JAKIES METODY??????????????pomózcie !!!!!!!!!!!!!

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 07:38:42

Kurde moje dzieciaczki i jedno i drugie same przestały w wieku niecałych10 mies. może spróbuj posmarować czymś gorzkim a butelki nie chce ,moja mała mleka nie chciała ale soczki jak najbardziej.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 07:47:43

Ja odstawiłam po 6 miesiącach, stopniowo, rezygnując po troszkę z kolejnych karmień raz na 3-4 dni. I tak doszłam do tego że pokarm się nie zbierał.
Musisz być konsekwentna, jak podejmujesz decyzję że odstawiasz to nie możesz już wrócić do karmienia piersią, bo dziecko wszytsko koduje i wie jak może cię nakłonić do podania jemu piersi.
Karmiłam tylko 6 miesięcy, dlatego że nie czułam się w roki karmiącej, ale też z myślą o tym że w tym wieku jest najłatwiej. Teraz córeczka ma 1,5 roku i nie wyobrażam sobie że miała by ssać moją pierś. Wydaje mi się że jest taka duża że to by było aż niesmaczne. Ale nie neguję matek że podają mleczko z piersi do ok 2 lat, to jest całkiem naturalne, ale potem to już troszkę przesada, nie obrażając nikogo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-02 07:48 przez Ha-nn-aH.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 07:48:12

wybierz się do poradni laktacyjnej, ja odstawiłam synka bez problemu, nie lubił az tak bardzo mleka (teraz tak samo) i zwyczajnie poszłam do ginekologa po tabletki wstrzymujące laktację, wiązałam piersi bandażem i tak parę tygodni. Dbaj tylko żeby nie zrobiły Ci się w piersiach zastoje bo to jest maskara... okropny ból. Ja miałam szczęście bo mój synek nie cierpiał z powodu odstawienia, jeśli Twój jest tak bardzo przywiązany do piersi to najlepiej poproś o radę specjalistę, lub skorzystaj z internetowej porady położnej, radcy laktacyjnego (ja wiele razy tak robiłam)

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 08:00:29

Cytat
roso
wybierz się do poradni laktacyjnej, ja odstawiłam synka bez problemu, nie lubił az tak bardzo mleka (teraz tak samo) i zwyczajnie poszłam do ginekologa po tabletki wstrzymujące laktację, wiązałam piersi bandażem i tak parę tygodni. Dbaj tylko żeby nie zrobiły Ci się w piersiach zastoje bo to jest maskara... okropny ból. Ja miałam szczęście bo mój synek nie cierpiał z powodu odstawienia, jeśli Twój jest tak bardzo przywiązany do piersi to najlepiej poproś o radę specjalistę, lub skorzystaj z internetowej porady położnej, radcy laktacyjnego (ja wiele razy tak robiłam)
a nie wies czy te tabletki mozna wykupic bez recepty ???????????? i i biore antykoncepcje dla kobiet karmiacych Azalie
I pewnie bym musiala zaprzestac karmic przez te tabletki wstrzymujace laktacje.A co z moja antykoncepcja pewnie zmienic na inne proszki bo azalia to dla kobiet karmiacych
. mAMA mi mówi jak bedzie sie zbieral bokarm zeby sciagac sobie ... a soczków jesc to synek nie bardzo chce zje kilka łyzeczekn kaszki i wie ze za 10 minut dostanie cyca ..KOSZMAR taki duzy i madry ajaki cwaniutki oto i on :)))))) niech sie wstydzi :)))))hahahaha

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 08:06:27

No ładny cwaniaczek :)
Sciągaj ale tylko tyle żebyś poczuła ulgę, resztę zostaw, bo im więcej ściągniesz tym więcej będzie produkować.
Jest nadzieja! Mówiłaś że raz nie karmiłaś do południa, czyli potrafi przetrzymać bez cycusia.
Zrezugnuj najpierw z popołudniowego karmienia. Za tydzień (twój synek jest duży więc więcej rozumie i trzeba naprawdę powoli go odstawiać), zrezygnuj z kolejnego. Jak już odstawisz w ciągu dnia, zrezygnuj z porannego karmienia, a na samym końcu z nocnego (chyba nie dajesz mu w nocy mleczka?), bo z tym będzie mu najciężej się pożegnać.
Pomyśl sobie że jak zgłodnieje, to zje kaszkę czy inną rzecz. Dziecko się nigdy samo nie zagłodzi na śmierć! W końcu się przełamie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-02 08:07 przez Ha-nn-aH.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 08:17:58

Cytat
Ha-nn-aH
No ładny cwaniaczek :)
Sciągaj ale tylko tyle żebyś poczuła ulgę, resztę zostaw, bo im więcej ściągniesz tym więcej będzie produkować.
Jest nadzieja! Mówiłaś że raz nie karmiłaś do południa, czyli potrafi przetrzymać bez cycusia.
Zrezugnuj najpierw z popołudniowego karmienia. Za tydzień (twój synek jest duży więc więcej rozumie i trzeba naprawdę powoli go odstawiać), zrezygnuj z kolejnego. Jak już odstawisz w ciągu dnia, zrezygnuj z porannego karmienia, a na samym końcu z nocnego (chyba nie dajesz mu w nocy mleczka?), bo z tym będzie mu najciężej się pożegnać.
Pomyśl sobie że jak zgłodnieje, to zje kaszkę czy inną rzecz. Dziecko się nigdy samo nie zagłodzi na śmierć! W końcu się przełamie.
w nocy go karmie o 1 0 4 i o 7 3 razy mam dosyc cerdecznie a jak nie dam mu to placze i cyca cyca przez sen ..A mój maz mówi oj daj mu zobacz jak placze szkoda dziecka i ja sie przełamuje i mu daje .. bede mu dawala tego cyca az do 7 roku zycia jak pojdzie do szkoly :)))) to moze w koncu zapomni :))) oczywiscie zart koncowy :))

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 08:29:10

te tabletki sa tylko na receptę, poza tym to lekarz ocenia ile musisz ich dziennie zażywac i jak długo. Stopniowo odstawiaj synka od piersi, zastępuj mu mleko z cyca tym modyfikowanym, w nocy jak jest zmęczony powinien dac sie nabrać. A mamy nie słuchaj, wierz mi nie słuchaj. Mój synek początkowo nie chciał jeść kaszki żadnej, ale dawałam mu mimo wszystko coraz więcej i więcej łyżeczką, az w końcu polubił i je ją bardzo chętnie. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem ginekologiem, on przepisze Ci tabletki, co do odstawienia to robi się to tak, że stopniowo dajesz piersi coraz mniej, potem w ogóle nie dajesz, odciagasz mleko jak najrzadziej, (tabletki wstrzymują produkcję wiec jest go coraz mniej), mocno też obwiązujesz sie w tym czasie bandażem, żeby mleko tak nie napływało i mało pijesz.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 08:31:29

ja mam ten sam problem moj tez ma 20 miesiecy i tez ciagnie i niechce przestac jak mu niedaje placze a w nocy to koszmar caly czas cyca probowalam wszystkiego najlepszy jak narazie choc moj ma zmiany i niewypala nam ten pomysl zostaw go zeswoim na noc niech mu daje butle a ty spijw innym pokoju i niech mu powie ze mamy nie ma umnie by chyba to wyszlo ale moj ma zmiany i tak jestem ja z nim na noc a jak mu niedaj cyca to nic niechce jesc twoj tez tak ma?

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 08:34:16

Napisz na jakimś forum dla mam, tam na pewno więcej dziewczyn ma takie doświadczenia i lepiej ci doradzą. Ale - nie ustępuj NIGDY szantażowi dziecka, bez względu w jakiej sprawie, bo będziesz mieć bardzo trudno z dziećmi. I naucz też tego męża. To że płącze nie znaczy że jest biedny ale że manipuluje twoimi uczuciami (zwłaszcza jeżeli to płacz gdy czegoś nie dostaje ;))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wstydliwy temat-wszy u dziecka!!!