Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 17:41:18

Przychodzi taki czas w życiu dziecka, kiedy zaczyna zadawać pytania, coraz to więcej pytań. Te pierwsze mogą być prostsze, ale z czasem stają się trudniejsze przez co mogą wywołać u nas - dorosłych - zakłopotanie. Nie wiemy jak na nie odpowiedzieć, szczególnie na te związane z dziedzinami, które bezpośrednio dotyczą świata dorosłych.

Czy Wasze dzieci zadały takie pytanie, że nie widzieliście jak odpowiedzieć? Jak zacząć i jak dostosować ową odpowiedź do wieku dziecka? Jeśli tak, to jakie to były pytania i... jakie Wasze odpowiedzi? :)

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 17:45:57

Jak się nie wie, jak odpowiedzieć to się mówi dziecku, że się tego nie wie i że możecie to razem sprawdzić

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 17:47:20

córka mojej szefowej zrobiła przy mnie pierwszy raz kupkę do nocusia na co ja mówie oo jaka piękna kupka na co Maja a kupka mamy też jest piękna??>>> Zamarłam;))

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 17:54:18

moja chrzesnica zadala mi nagle pytanie - Ciociu a czy Ty jestes szczesliwa? czy kochasz mojego wujka? :P Wzrok tesciowej bezcenny:) ale moja chrzesnica to bardzo rezolutna i madra dziewczynka i czesto takie pytania zadaje. Innym razem zapytala "ciociu a dlaczego wszyscy musimy umrzec"? ma lat 5...

przepraszam za brak polskich znakow

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 17:57:02

Było strasznie upalne lato, opiekowałam się trzylatką, wrócili już jej rodzice więc ja szłam do siebie i powiedziałam "koniecznie muszę się wykąpać", na co ona wypaliła: mogę iść z Tobą pod prysznic? Odpowiedziałam, że nie, że duże dziewczyny biorą prysznic same, na co ona: to dlaczego mama kąpie się z tatą? Przyznam, że chwilowo mnie zamurowało, ale wyjaśniłam, że jeśli ma się męża albo żonę to można się kąpać we dwoje, ja męża jeszcze nie mam, więc kąpię się sama:P Jej rodzice mieli niezły ubaw, kiedy im to opowiadałam.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 17:59:59

Cytat
ilayla
Jak się nie wie, jak odpowiedzieć to się mówi dziecku, że się tego nie wie i że możecie to razem sprawdzić

Ciekawe jakbyś sprawdziła czy robot jest silniejszy od burzy -.-'

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:04:54

Aha, jeszcze jakiś czas temu moja bratanica, choć już nie taka mała, bo ma 10 lat zapytała mnie po cichutku czy pocałowałam kiedyś jakiegoś chłopaka:) A jak odpowiedziałam, że tak, to dodała: "no ale wiesz, nie tak, że brata jak byłaś mała, albo tatę":D trochę mi było głupio opowiadać jej o pierwszym pocałunku, no ale lepiej żeby usłyszała takie rzeczy ode mnie niż jakieś niestworzone historie od koleżanek;)

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:07:40

Cytat
matra
Cytat
ilayla
Jak się nie wie, jak odpowiedzieć to się mówi dziecku, że się tego nie wie i że możecie to razem sprawdzić

Ciekawe jakbyś sprawdziła czy robot jest silniejszy od burzy -.-'
Wtedy piszesz do Pogromców Mitów ;)
A najlepiej niech dzieciak napisze, będzie strasznie zajarany ;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-05 18:09 przez ilayla.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:09:46

Cytat
ilayla
Cytat
matra
Cytat
ilayla
Jak się nie wie, jak odpowiedzieć to się mówi dziecku, że się tego nie wie i że możecie to razem sprawdzić

Ciekawe jakbyś sprawdziła czy robot jest silniejszy od burzy -.-'
Wtedy piszesz do Pogromców Mitów ;)

No ich to wtedy jeszcze nie było :D Ale dzieciak [kuzyn] dociekliwy był jak żadne inne dziecko, które poznałam..

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:19:30

Ja jak byłam mała zapytałam mamy kto to jest prostytutka, na co mama odpowiedziała że to jest taka pani co ma kilku mężów ;) zrozumiałam i nie dopytywałam już mamy o szczegóły. Niektóre sprawy jest łatwiej dziecku wytłumaczyć niż to nam się wydaje. ;) Mam chrześnicę, która też zadaje dużo, można powiedzieć, dziwnych pytań i zawsze staram się jej odpowiadać na nie cierpliwie i obrazować jej to na przykładach z jej otoczenia ;)

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:22:35

matra i co mu powiedziałaś? :D

Ja się dzieci boję, więc jak widzę jakieś w moim pobliżu to uciekam, nie mają szans się mnie o coś zapytać :D

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:25:57

Nie mam dzieci ale ja jak byłam mała zapytałam rodziców co to jest ta gazeta CKM...mama odpowiedziała, że taka gazetka dla facetów :D

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:31:08

ilayla, wiesz co, szczerze mówiąc nie pamiętam, bo on już ma 17 lat, a pytał jak miał kilka.. pewnie, że nie wiem, bo nigdy nie lubiłam dzieci i nie miałam do nich podejścia :D
Ale trzeba przyznać, że mądre dziecko z niego było - ogólnie im bardziej dociekliwe i ciekawskie dziecko, tym mądrzejsze będzie w przyszłości - o ile rodzice będą zaspokajać jego głód wiedzy..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dzisiaj zmarła moja Mama