Obecnie rozmawiamy o:

Montaż Klimatyzacji

gorący temat

Dobry psycholog

43 minut temu

Druk ścienny

51 minut temu

Nowy samochód

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 17:41:18

Przychodzi taki czas w życiu dziecka, kiedy zaczyna zadawać pytania, coraz to więcej pytań. Te pierwsze mogą być prostsze, ale z czasem stają się trudniejsze przez co mogą wywołać u nas - dorosłych - zakłopotanie. Nie wiemy jak na nie odpowiedzieć, szczególnie na te związane z dziedzinami, które bezpośrednio dotyczą świata dorosłych.

Czy Wasze dzieci zadały takie pytanie, że nie widzieliście jak odpowiedzieć? Jak zacząć i jak dostosować ową odpowiedź do wieku dziecka? Jeśli tak, to jakie to były pytania i... jakie Wasze odpowiedzi? :)

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 17:45:57

Jak się nie wie, jak odpowiedzieć to się mówi dziecku, że się tego nie wie i że możecie to razem sprawdzić

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 17:47:20

córka mojej szefowej zrobiła przy mnie pierwszy raz kupkę do nocusia na co ja mówie oo jaka piękna kupka na co Maja a kupka mamy też jest piękna??>>> Zamarłam;))

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 17:54:18

moja chrzesnica zadala mi nagle pytanie - Ciociu a czy Ty jestes szczesliwa? czy kochasz mojego wujka? :P Wzrok tesciowej bezcenny:) ale moja chrzesnica to bardzo rezolutna i madra dziewczynka i czesto takie pytania zadaje. Innym razem zapytala "ciociu a dlaczego wszyscy musimy umrzec"? ma lat 5...

przepraszam za brak polskich znakow

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 17:57:02

Było strasznie upalne lato, opiekowałam się trzylatką, wrócili już jej rodzice więc ja szłam do siebie i powiedziałam "koniecznie muszę się wykąpać", na co ona wypaliła: mogę iść z Tobą pod prysznic? Odpowiedziałam, że nie, że duże dziewczyny biorą prysznic same, na co ona: to dlaczego mama kąpie się z tatą? Przyznam, że chwilowo mnie zamurowało, ale wyjaśniłam, że jeśli ma się męża albo żonę to można się kąpać we dwoje, ja męża jeszcze nie mam, więc kąpię się sama:P Jej rodzice mieli niezły ubaw, kiedy im to opowiadałam.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 17:59:59

Cytat
ilayla
Jak się nie wie, jak odpowiedzieć to się mówi dziecku, że się tego nie wie i że możecie to razem sprawdzić

Ciekawe jakbyś sprawdziła czy robot jest silniejszy od burzy -.-'

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:04:54

Aha, jeszcze jakiś czas temu moja bratanica, choć już nie taka mała, bo ma 10 lat zapytała mnie po cichutku czy pocałowałam kiedyś jakiegoś chłopaka:) A jak odpowiedziałam, że tak, to dodała: "no ale wiesz, nie tak, że brata jak byłaś mała, albo tatę":D trochę mi było głupio opowiadać jej o pierwszym pocałunku, no ale lepiej żeby usłyszała takie rzeczy ode mnie niż jakieś niestworzone historie od koleżanek;)

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:07:40

Cytat
matra
Cytat
ilayla
Jak się nie wie, jak odpowiedzieć to się mówi dziecku, że się tego nie wie i że możecie to razem sprawdzić

Ciekawe jakbyś sprawdziła czy robot jest silniejszy od burzy -.-'
Wtedy piszesz do Pogromców Mitów ;)
A najlepiej niech dzieciak napisze, będzie strasznie zajarany ;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-05 18:09 przez ilayla.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:09:46

Cytat
ilayla
Cytat
matra
Cytat
ilayla
Jak się nie wie, jak odpowiedzieć to się mówi dziecku, że się tego nie wie i że możecie to razem sprawdzić

Ciekawe jakbyś sprawdziła czy robot jest silniejszy od burzy -.-'
Wtedy piszesz do Pogromców Mitów ;)

No ich to wtedy jeszcze nie było :D Ale dzieciak [kuzyn] dociekliwy był jak żadne inne dziecko, które poznałam..

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:19:30

Ja jak byłam mała zapytałam mamy kto to jest prostytutka, na co mama odpowiedziała że to jest taka pani co ma kilku mężów ;) zrozumiałam i nie dopytywałam już mamy o szczegóły. Niektóre sprawy jest łatwiej dziecku wytłumaczyć niż to nam się wydaje. ;) Mam chrześnicę, która też zadaje dużo, można powiedzieć, dziwnych pytań i zawsze staram się jej odpowiadać na nie cierpliwie i obrazować jej to na przykładach z jej otoczenia ;)

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:22:35

matra i co mu powiedziałaś? :D

Ja się dzieci boję, więc jak widzę jakieś w moim pobliżu to uciekam, nie mają szans się mnie o coś zapytać :D

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:25:57

Nie mam dzieci ale ja jak byłam mała zapytałam rodziców co to jest ta gazeta CKM...mama odpowiedziała, że taka gazetka dla facetów :D

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Trudne pytana dzieci

05 kwi 2013 - 18:31:08

ilayla, wiesz co, szczerze mówiąc nie pamiętam, bo on już ma 17 lat, a pytał jak miał kilka.. pewnie, że nie wiem, bo nigdy nie lubiłam dzieci i nie miałam do nich podejścia :D
Ale trzeba przyznać, że mądre dziecko z niego było - ogólnie im bardziej dociekliwe i ciekawskie dziecko, tym mądrzejsze będzie w przyszłości - o ile rodzice będą zaspokajać jego głód wiedzy..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dzisiaj zmarła moja Mama