Obecnie rozmawiamy o:

Nietypowa uroda

24 minut temu

Meble

dzisiaj o 13:22

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pytanie do mam. Ciąża czy nie ?

30 mar 2013 - 03:21:08

więc tak nie chce żebyście mnie zjechały na starcie nie mam żadnych upławów i tym podobnych jeśli tylko będę mogła zrobię test co jest oczywiste , jednak chciałam zapytać jak wcześnie tutejsze mamy zorientowały się ,że są w ciąży czy np były takie które miały wzmożony apetyt bądź dość wcześnie zauważyły oznaki tycia mam dość skomplikowaną sytuację mianowicie po 4 latach przestałam brać tabletki myśląc że póki co nie ma sensu w nie inwestować po czym spotkałam się ze swoim byłym chłopakiem (po 5 latach) teraz już się zabezpieczamy jednak pierwszy raz był dosyć niespodziewany , przyzwyczajona do tabsów nie policzyłam dni płodnych i dziś miałam dostać okres i nic, więc chciałam się was poradzić jak duże są szanse na zajście w ciążę po tak długim czasie brania tabletek ( odstawiłam w lutym czyli to byłyby moje pierwsze dni płodne bez) może któraś konsultowała się w tej sprawie już u ginekologa mnie nie stać na to żeby iść się prywatnie tylko zapytać jaka jest szansa na zajście a z nfztu nie mam u siebie możliwości za około dwa tygodnie będę mogła wszystko z pewnością zweryfikować ale wiecie w takich sytuacjach często szuka się natychmiastowych rozwiązań ... mam nadzieję , że podzielicie się swoimi doświadczeniami bez krytycznych komentarzy . Z góry dziękuję za wszelki odzew .

pytanie do mam. Ciąża czy nie ?

30 mar 2013 - 03:31:34

Ja jak robilam przerwe w tabletkach to zanim mi sie organizm uregulowal to minelo 3 miesiace. Przez 3 miesiace nie mialam okresu, dopiero po tym czasie dostalam. I to nie jest odosobniony przypadek ;) Czesto zanim sie dostanie okres po odstawieniu tabletek mija troche czasu, wiec się nie stresuj, moze tak tez jest w Twoim przypadku. Niekoniecznie dostaniesz go "normalnie", niekoniecznie musialas miec wtedy dni plodne. Najlepiej isc po test ;) Jesli dalej bedziiesz zaniepokojona to do ginekologa.

Kiedys czytalam tez ze po odstawieniu organizm troche wariuje i wzrasta szansa na ciążę mnogą przez kilka cykli po odstawieniu, ale nie mam pojęcia na ile to jest prawda - wiadomo, w internecie mozna znaleźć wszystko.

pytanie do mam. Ciąża czy nie ?

30 mar 2013 - 03:39:42

Nie jestem mamą, ale rozmawiałam o tym jakiś czas temu z ginekologiem (dopiero chcę zacząć brać tabletki anty) . Po odstawieniu tabsów zazwyczaj od razu występuje krwawienie spowodowane odstawieniem, dopiero następne to coś, co można nazwać normalną miesiączką. Gin powiedział mi też, że czasem po odstawieniu niektórym kobietom okres reguluje się dopiero po jakimś czasie, więc może się spóźniać.
Z drugiej strony podkreślił, że często organizm reaguje wzmożoną płodnością po odstawieniu tabsów, więc lepiej się zabezpieczać od razu. Podobno też kobiety, które zachodzą w ciążę po przerwaniu brania hormonów, często rodzą bliźniaki.
No, ale to wszystko zależy od rodzaju hormonów itd. Nie panikuj, czekaj na lekarza. Mi ostatnio okres spóźnił się dwa tygodnie bez powodu. Sama się nakręcałam, chociaż zabezpieczaliśmy się za każdym razem. Rozumiem Twoją sytuację. Trzymaj się ciepło i nie panikuj.:)

pytanie do mam. Ciąża czy nie ?

30 mar 2013 - 13:44:20

Matko wielkie dzięki za odpowiedzi może trochę mnie to uspokoi, test mogę zrobić dopiero za 2 tygodnie i boję się właśnie że teraz sama się nakręcam i przez to nie dostaję tego okresu, chyba sobie zaparzę jakąś melisę :D

pytanie do mam. Ciąża czy nie ?

30 mar 2013 - 13:49:39

właśnie jestem w podobnej sytuacji. odstawiłam miesiąc temu plastry Evra i powinnam tydzień temu dostać okres ale wciąz nie mam ;/ uprawiając sex za każdym razem się zabezpieczaliśmy, ale wiadomo nerwy mimo tego są.. dzięki dziewczyny, trochę mnie uspokoiłyście! :)

pytanie do mam. Ciąża czy nie ?

30 mar 2013 - 13:54:54

ja odstawialam kilka razy w zyciu juz i roznie to bywalo raz mialam plamienia przez miesiac po odstawieniu non stop raz mialam spozniona miesiaczke o 2 tygodnie :/ sprawa indywidualna ale masz male szanse na zajscie w ciaze po tak krotkim czasie od odstawienia poniewaz z reguly organizm musie sie "wyplukac" z hormonow.Choc oczywiscie nie jest to niemozliwe :D

pytanie do mam. Ciąża czy nie ?

30 mar 2013 - 14:03:18

możliwe że po odstawieniu zajdziesz szybko w ciążę. Równie to bywa, nawet po długim czasie zażywania tabletek.
Ja pierwsze co zauważyłam to cycki mi się powiększyły. Dość szybko.

pytanie do mam. Ciąża czy nie ?

09 gru 2013 - 12:17:00

Cytat
ovario89
dziś miałam dostać okres i nic...z nfztu nie mam u siebie możliwości za około dwa tygodnie będę mogła wszystko z pewnością zweryfikować ale wiecie w takich sytuacjach często szuka się natychmiastowych rozwiązań ... mam nadzieję , że podzielicie się swoimi doświadczeniami bez krytycznych komentarzy . Z góry dziękuję za wszelki odzew .
Kochana, ile minęło od tego zdarzenia bez zabezpieczenia? Więcej niż 6 dni? Masz jakieś objawy, których dotychczas nie miałaś? To idź do drogerii, kup test, zrób go i będziesz mniej-więcej już coś wiedzieć. Nie musisz lecieć do gina, aby potwierdził ciążę. Z resztą jeśli to wczesny etap to i tak nic nie zweryfikuje i wyśle Cię na badanie krwi, USG potwierdzające w 100% może wykonać 21 dni od zapłodnienia, wtedy już bije serce dziecka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wredna mama