Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziecko - ile "kosztuje"?

09 gru 2013 - 12:04:53

Tak jak ktoś pisał,dziecko to "studnia bez dna" :)
Mam 5 letnią córkę i 6-miesięcznego synka i kwoty jakie wydajemy są kolosalne,przede wszystkim na ubranka. Mała od września pójdzie do zerówki,a wtedy to dopiero się zacznie.
Aktualnie najwięcej wydajemy na rzeczy dla małego: oryginalne Pampersy,mleko,obiadki deserki,chusteczki nawilżające,kosmetyki-gdzieś około 600-700zł. Córka je to co my,jedynie kupujemy dla niej więcej soków czy jogurtów.
Ze wszystkim na dwoje dzieci myślę,że 1500 na pewno,może więcej,szczególnie wtedy gdy trzeba kupić ubrania na zimę/lato.

Tak naprawdę nigdy tego nie liczyłam,bo chyba bym się za głowę złapała :D
Wiadomo,do tego jeszcze jakieś zabawki i oczywiście wyprawka dla maluszka,ale to już zależy od pojemności kieszeni,bo na wózek na przykład można wydać 400zł jak i 4000zł. My od rodziny nie dostaliśmy nic,wszystko kupowaliśmy od podstaw.

Cytat
j_ulka
Cytat
sowica1
dziecko nie kosztuje, dziecko jest bezcenne!!!!!

hehe i odżywia się powietrzem, a mieszka na chmurce ...


Hehe:) To prawda,że dziecko jest bezcenne,ale trzeba mu dać jeść i w co ubrać:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-09 12:06 przez Amelia_25.

Dziecko - ile "kosztuje"?

09 gru 2013 - 12:10:28

Ja mam roczną córkę. Miesięczne wychodzi ok 600 zł (z wliczonymi szczepieniami, lekami i potrzebnymi pierdołami) przy ścisłym pilnowaniu wydatków. Dziecko jest jak studnia a wiadomo, że mamy mają miękkie serce i chciałyby dla niego jak najlepiej :) najwięcej jednak idzie na jedzenie i pieluchy, bo młoda ma szlachetną skórę. Ubrania, wózek, łóżeczko i inne takie jak bujak odkupowałam albo prosiłam na urodziny, udało się na tym zaoszczędzić.
Musiałam kiedyś zrobić zestawienie i wyszło mi ok. 800 zł. Złapałam się za głowę ale na niektórych rzeczach nie można zaoszczędzić. Najbardziej po kieszeni dają jednak płatne szczepienia i jedzenie przeznaczone dla maluchów:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-09 12:13 przez pseudouczuciowa.

Dziecko - ile "kosztuje"?

09 gru 2013 - 12:23:38

Tak jak dziewczyny pisały , tego nie da się dokładnie policzyć . Zresztą nigdy nawet nie próbowałam bo pewnie bym się przeraziła :) Moja córeczka ma 1,5 mies. Jeżeli chodzi o ubranka bardzo dużo dostałam od rodziny , jeżeli coś kupuję to w lumpeksach bo można znaleźć ładne nowe i tanie ubranka a wiadomo nie warto w takiego malucha inwestować w nowe bo zaraz wyrośnie :) Pampersy , nie jestem w stanie powiedzieć ile idzie miesięcznie bo to zależy od dnia , ja zazwyczaj kupuję Bell , żałuję ,że nie mam u siebie w mieście Biedronki bo Dada jednak jest najtańsza . Do tego dochodzi mleko 2 opakowania na tydzień. Mała je Bebiko to koszt od 14 do 19 zł zależy od sklepu . W tym tygodniu czeka nas szczepienie a to w naszym wypadku koszt 800 zł . Do tego chusteczki nawilżające , kosmetyki , środki higieny . Także moim zdaniem nie da się tego wyliczyć :)

Dziecko - ile "kosztuje"?

14 gru 2013 - 23:36:39

Cytat
j_ulka
Cytat
sowica1
dziecko nie kosztuje, dziecko jest bezcenne!!!!!

hehe i odżywia się powietrzem, a mieszka na chmurce ...

Nie załapałaś o co biega j_ulka ;)

Na dziecko się nie wylicza że tyle i tyle - może tak.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Świąteczny relaks czy presja ?