Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 11:41:47

Zwracam się głownie do dziewczyn, które oczekują, bądź są już mamusiami. Kiedy zaczął się u was przejawiać instynkt macierzyński? Mam 21 lat i sama nie wiem jak mam rozumieć to co się ze mną dzieje. Z jednej strony chciałabym mieć już dziecko, często opiekuję się moim dwuletnim siostrzeńcem, kocham go bardzo, uwielbiam się z nim bawić, przygotowywać mu posiłki, kąpać, ubierać, chociaż czasem zajdzie mi za skórę, to i tak jest dla mnie małym aniołkiem. Kiedy przeglądam jego ciuszki z których wyrósł to wyobrażam sobie jak ubieram w nie swoje maleństwo... Natomiast z drugiej strony, czuję że nie jestem jeszcze gotowa na dziecko. Jestem świadoma tego, że aby myśleć o dziecku trzeba najpierw pomyśleć o tym, żeby zapewnić mu środki do życia, a ja mieszkam z rodzicami i nie stać mnie na chwilę obecną na samodzielne zamieszkanie. Poza tym nie mam obecnie faceta, z resztą ciężko jest znaleźć takiego, który nadawałby się na ojca. Sama mam niezbyt dobre relacje z tatą, więc bardzo uważnie wybieram sobie facetów (w moim życiu pojawił się tylko jeden normalny z którym byłam 4 lata).

Myślicie, że "włączył" się u mnie instynkt macierzyński? Kiedy wy zdałyście sobie sprawę z tego,że chcecie i jesteście gotowe na dziecko?

Jeśli wątek jest w złym dziale, to proszę o przeniesienie.

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 11:44:03

ja oczekuję na dziecko:) ale jakoś nie czuję żadnego instynktu na razie

poza tym nie wiem czy to co u ciebie jest to instynkt macierzyński czy po prostu rozczulanie sie nad maleńkimi ubrankami :) bo ja jak widze małe buciki to piszczę z zachwytu , ale jak juz mówiłam instynktu na razie nie czuję :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-08 11:45 przez myszkins.

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 11:52:56

Może i masz rację z tymi ciuszkami, ale ja jak widzę kobietę w ciąży, to po prostu zazdroszczę jej,że nosi pod sercem swoje dziecko. Może wydam się wam wariatką, ale wydaje mi się, że chyba każda kobieta przez to przechodzi u jednych przejawia się to bardziej a u innych mniej:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-08 11:53 przez nela1992x.

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 11:54:56

Ja co prawda nie jestem matką, ani nawet w ciąży nie jestem, ale też tak miałam, że wydawało mi się, że chcę mieć dziecko w wieku 21-22 lat. Ale później mi przeszło. Obecnie mam 24 i jeśli byśmy wpadli to bym nie rozpaczała, ale chcę jeszcze zrobić mnóstwo rzeczy zanim uwiążę się na 10 lat w domu. Zatem już bez wielkich emocji i rozczulania planuję ciążę najprędzej za 3 lata ;)

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 11:59:18

Ja parę lat temu też tak miałam, ale mi przeszło. I do tej pory nie wróciło (mam 30-tkę) i chyba już nie wróci.

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 11:59:37

Ja chyba mam tak samo jak Ty;) Moja młodsza siostra właśnie urodziła córeczkę i też mogłabym z nią siedzieć całymi dniami.
Skończę w tym roku 23 lata i coraz częściej się zastanawiam nad tym kiedy zacząć planować. Taki instynkt to ja chyba mam od zawsze. Uwielbiam dzieci.
Mieć swoje to co innego...to przychodzi chyba w tym momencie, kiedy zobaczysz swoje maleństwo po raz pierwszy;)

Ty piszesz, że nie masz stałego partnera. Nie możesz też patrzeć tylko na to czy będzie dobrym ojcem. To samo przyjdzie. Wy musicie się kochać.

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 12:00:38

Cytat
Beatka833
Ja parę lat temu też tak miałam, ale mi przeszło. I do tej pory nie wróciło (mam 30-tkę) i chyba już nie wróci.

Nie chcesz mieć w przyszłości dzieci? jeśli wolno zapytać oczywiście

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 12:02:55

ja mam mała 9 mies coreczke,nie planowałam tej ciazy ale duzo wczesniej gadałam o bobaskach ze to ze tamto:),nie wiem czy to był instynkt ?,jak sie okazało ze jestem w ciazy popłakałam sie i nie byłam taka zadowolona ,raczej przestraszona(mialam 26 lat jak zaszłam)

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 12:04:44

Myślę że to w jakimś sensie instynkt. obawy sa zawsze - ja też je mam;)
Ważne, że potrafisz myśleć o tym, że kiedyś chcesz mieć dziecko i się nim opiekować a nie tak jak niektóre boisz się, że zajdziesz w ciąże bo stracisz figurę, bo będziesz musiała się ciągle zajmować marudnym dzieckiem itp;)

ja już od kilku lat miałam coś takiego, że np jak widziałam dziecko w reklamie to od razu mnie brało na płacz :D Potem widzac niemowlaka siostry siedziałam koło niego i patrzyłam jak śpi i tez chciało mi się płakać;)

teraz jestem w ciąży i jak sobie pomyślę, że niedługo będę miała swojego maluszka to też się łezka w oku kręci;) A najważniejsze jest to, że mam przy sobie cudownego mężczyznę którego nie zamieniłabym za nic i dlatego cieszę się, że będę miała dziecko z odpowiednim facetem;)

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 12:07:44

Cytat
nela1992x


Myślicie, że "włączył" się u mnie instynkt macierzyński? Kiedy wy zdałyście sobie sprawę z tego,że chcecie i jesteście gotowe na dziecko?

Jeśli wątek jest w złym dziale, to proszę o przeniesienie.

Gotowa? jakieś 28 lat :)
wcześniej nawet nie rozczulałam się nad ubrankami i nie zaglądałam kobietom do wózków (zresztą teraz też robię to sporadycznie raczej ;P)
Niańczyć dzieci lubi też niejedna nastolatka i dziewczynka, ale to nie znaczy, że jest gotowa.
Jak dla mnie, kluczowa sprawa to znaleźć odpowiedniego tatę. Dziecko można sobie zrobić z każdym, ale wychować wspólnie to już inna sprawa.

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 12:09:13

Czy ja wiem.. Mam podobne objawy do Twoich,uwielbiam zajmować się dziećmi, moją roczną bratanicą :) Jak trzymam ją na rękach czy przebieram to mało się nie rozpłynę :D Jak widzę dziecięce ubranka czy zabawki to od razu uśmiech na twarzy,ale jak dla mnie to raczej nie są objawy instynktu macierzyńskiego.. Mam dopiero 18 czy tam 19 lat,więc trochę wcześnie :P Oczywiście gdybym zaszła w ciążę teraz to bym się cieszyła,ale wolałabym jeszcze parę lat (3-4) poczekać,co nie zmienia sprawy,że dzieci uwielbiam ;)

niezweryfikowana
Posty: 205
Ostrzeżenia: 1/5

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 12:12:45

ja mam 24 lata i moje Kochanie wierci mi ciagle dziure w brzuchu o dziecko.. Nawet imiona mamy wybrane- czasem sobie wyobrazam jakbym wykonczyla pokoj dzieciecy, jaki wozek bym kupila ale zaraz potem schodze na ziemie i mowie, ze jednak nie, to jeszcze nie ten czas. Dzieci sa urocze, slodkie ale mam 3 letniego brata i jest wrecz upiornym dzieckiem:O Moze dlatego ze tata z zona nie poswiecaja mu zbyt wiele uwagi, i rosnie taki szkudnik zlosliwy:P

Nie wiem, z jednej strony naciski mojego faceta a z drugiej strony brak mojego przekonania. Poza tym, sam fakt ze okropnie boje sie tego jak moje cialo bardzo sie zmieni, i nacisku na wage ze strony siostr faceta (ten rodzaj kobiet co to uwazaja ze rozmiar 36 to juz nadwaga, ciuszki za kilkaset zlotych) ktorych niestety nie potrafie puscic obok uszu swiadczy o tym ze u mnie to nie jest odpowiedni czas..

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 12:12:51

jestem w 7 miesiacu ciazy , to moja pierwsza ciaza , mam 33 lata instynktu nie mialam nigdy , raczej nawet nigdy nad tym sie nie zastanawialam poprostu zawsze mialam inne plany i skupialam sie na tym zeby miec dobre wyksztalcenie , dobra prace i miec mozliwosci na to zeby robic i miec to co sie chce. Jakies pytania o dzieci generalnie po mnie splywaly bo mialam inne cele. Wiedzialam ze kiedys pewnie sie to zdazy ale "moze w przyszlym roku '. I tak po kolejnych wakacjach sie zdziwilam jak zobaczylam dwie kreski na tescie ;-)Ani to planowane ani wpadka. Poprostu zdazylo sie i jest i jest fajnie. Zyciowo moment idealny, wszystko ustawione. Czy instynkt mi wzrosl .... chyba nie :-)Owszem fajnie jest powybierac te wszystkie lozeczka wozki ubranka itd tym bardziej ze bedzie dziewczynkac ale chyba daleko mi do szalenstwa choc mam mozliwosc wyboru z najwyzszej polki .

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 12:13:09

Rozczulanie na ubrankami, i to ze uwielbiasz zajmowac sie swoim siostrzencem oznacza ze kochasz dzieci:) no ale jak sama przyznalas nie jestes jeszcze gotowa i to jest odpowiedz:) jesli wlacza Ci sie instynkt macierzynski to wtedy nie ma juz zadnego zawachania i nawet przez mysl Ci nie przejdzie ze nie jestes gotowa. Mam 22 lata, Ja mialam tak ze kiedy zaczelismy z narzeczonym planowac slub,urzadzalismy mieszkanie to wtedy pomyslalam kurcze do szczescia brakuje juz tylko malenstwa, no i jak sie zawzielismy tak juz dzis zaczyna sie 22 tydzien i juz sie nie moge doczekac:) a instynkt mam taki ze mogla bym w tej chwili wychowac,wybawic kazde malenstwo hehe;) jezeli i ty poczujesz stabilizacje to wtedy bedziesz wiedziala co to jest instynkt, no chyba ze Ci sie odwidzi,bo i tak czasem bywa...

Instynkt macierzyński

08 mar 2013 - 12:15:15

Mojemu Lubemu niedawni urodził się Chrześniak (syn jego najlepszego kumpla), inny kolega też ma dziecko w drodze, to któregoś dnia mi pół nocy truł, że on chce mieć dziecko ze mną ;) że nawet mogę mu go tylko urodzić i oddać :P Potem spóźniał mi się okres i TŻ był wniebowzięty... Potem szczezre, że jeśli ma się obok taką osobę to aż chce się mieć dzieciaczka :) ale na razie jestem za młoda (22) i chcę skonczyć studia

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NY-Zakaz wejścia z wózkiem??