Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

JADŁOSPIS ROCZNEGO DZIECKA

08 lut 2013 - 21:32:59

Drogie mamy :) Podpowie mi któraś czy dobrze karmie moją 13 miesięczną córcie :) ?
7-8 wstaje z rana nie chcę jeść kaszki ,daje jej kapnapke,jajko,parówke,wafla ryżowego(coś ztych rzeczy}
10-11 ok 250 kaszki neste bobowvity (różne na przemian owocowe,manne,owsninke) do kaszki dodaje jej jakiś owoc pół banana,jabłko,gruszke itp
14-obiadek,jest to gęsta zupka z warzywami i mięskiem albo danie ziemniaczki miesko i np szpinak
16- 150 soku
18-19 danonek mega
na wieczór jak ma ochote je np parówke kanapeczke
na noc ok 250 ml mleka zageszczonego kleikiem ale myśle zeby wprowadzić kaszke widziałam takie specjalne na kolacje
w ciągu dnia w miedzy czasie tez podjada a to misia lubisia ,biszkopty a to wafle ryzowe ,chrupki itp,zdaża się ,że troche czekolady
zapomniałam dodać ,że w ciagu dnia pije jeszcze herbatke dość sporo ,kupuje taką w puszkach dla dzieci



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-08 21:46 przez stylowagarderoba22.

JADŁOSPIS ROCZNEGO DZIECKA

08 lut 2013 - 21:38:49

chyba powinnaś o to zapytać pediatrę, a nie nas. danonki i parówki to sama chemia, ja bym tego roczniakowi nie dała, ale to moja zdanie. nawet ja rzadko kiedy zjem taką parówkę, a co dopiero malutkie dziecko. każdy robi jak uważa.

JADŁOSPIS ROCZNEGO DZIECKA

08 lut 2013 - 21:38:52

myślę,że ok,moje cały czas coś szamały,podjadały,no na okrągło hehe chociaż ja bym dodała deserki takie owocowe albo samemu zrobić albo ze słoiczków,jak kto woli;)

JADŁOSPIS ROCZNEGO DZIECKA

08 lut 2013 - 21:41:49

Cytat
ursusc360
chyba powinnaś o to zapytać pediatrę, a nie nas. danonki i parówki to sama chemia, ja bym tego roczniakowi nie dała, ale to moja zdanie. nawet ja rzadko kiedy zjem taką parówkę, a co dopiero malutkie dziecko. każdy robi jak uważa.
PARÓWKI KUPUJE CIELĘCE ZA 20 ZŁ KG U ZNAJOMEGO RZEŹNIKA TAKICH Z BIEDRONKI ZA 6 ZŁ KG TEŻ BYM NIE DAWAŁA :)

JADŁOSPIS ROCZNEGO DZIECKA

08 lut 2013 - 21:42:09

ojjj zaraz Cię tu zjadą...
I nie lepiej zapytać o zdanie pediatrę? Albo poczytać jakieś książki?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-08 21:42 przez Straszna_Ola_w.

JADŁOSPIS ROCZNEGO DZIECKA

08 lut 2013 - 21:42:15

:) ciężkie pytanie:) ja mojej małej dzień rozpoczynam od mleka modyfikowanego, na drugie śniadanko dostaje biszkopciki/jogurt/owoc potem obiadek dwudaniowy:) zupka i drugie:) ale w odstępach najpierw zupkę potem ma drzemkę a jak się obudzi dostaje resztę obiadku, po południu dostaje soczek, czasem pogryzie coś słodkiego typu kinderek zjada też budyń albo kisiel lub domowe ciasto:)dzień kończymy kaszką na mleku- tak by starczyło jej do rana:) myślę że nasz jadłospisy są podobne :)

hm a tak pozatym jestem mamą dwóch urwisów- 3latka i rocznej dziewczynki:) i jak słyszę że to nie zdrowe tamto chemia tego nie dawaj bo to szkodzi to mnie ....zalewa- ja wiem że chcemy jak najlepiej dla naszych dzieci, ale nie da się ich uchronić przed złem całego świata. A dziecko trzeba przyzwyczajać do wszystkiego- niestety chemia jest wokół nas i jej nie zwalczymy. A wydelikacanie moim zdaniem nie jest dobre- potem mamy alergie i stado niejadków.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-08 21:46 przez remis3113.

JADŁOSPIS ROCZNEGO DZIECKA

08 lut 2013 - 21:43:14

Cytat
mysia_84
myślę,że ok,moje cały czas coś szamały,podjadały,no na okrągło hehe chociaż ja bym dodała deserki takie owocowe albo samemu zrobić albo ze słoiczków,jak kto woli;)
Włanie nie chętnie zjada owoce wiec jej dodaje ten owoc do kaszki :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

JADŁOSPIS ROCZNEGO DZIECKA

08 lut 2013 - 21:43:16

Cytat
ursusc360
chyba powinnaś o to zapytać pediatrę, a nie nas. danonki i parówki to sama chemia, ja bym tego roczniakowi nie dała, ale to moja zdanie. nawet ja rzadko kiedy zjem taką parówkę, a co dopiero malutkie dziecko. każdy robi jak uważa.

jestem tego samego zdania. Ja nie dawałam parówek, danonków też nie - zamiast tego dawałam po prostu twaróg z owocami albo warzywami albo po prostu jogurt naturalny z owocami. Na noc też nigdy nie zagęszczałam mleka - głównie ze względu na higienę jamy ustnej przez noc.
Ja wiem, że zaraz zlecą się mamuśki typu "moje dziecko jadło wszystko i nic mu nie jest" - no ale ja mam bardziej racjonalne podejście do zywienia tak małej istotki :)


A czy oprócz tego mleka na noc dziecko coś jeszcze pije przez dzień? Bo wydaje mi się, że za mało płynów, chyba że po prostu tego nie wymieniłaś to ok :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Młode mamy SPOTKANIE ŚLĄSK