Obecnie rozmawiamy o:

Urlop w górach

gorący temat

zabawki dla chłopców

27 minut temu

Domek w górach

godzinę temu

Rewelacyjne okna

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomoc dla znajomej

03 lut 2013 - 02:12:41

Witam wszystkich,potrzebuję pomocy dla znajomej,jest ona samotną matką wychowującą 4 dzieci,obecnie mieszka w Trzeboszowicach-to jest na opolszczyźnie. Bardzo pragnie przeprowadzić się do Poznania lub jego okolic. Czy ktoś wie może o tanim mieszkaniu do wynajęcia dla niej,może to być też mieszkanie z osobą starszą lub chorą w zamian za opiekę,lub dozorstwo. Jest to osoba spokojna ,mało konfliktowa,nie pijąca alkoholu....powodem jej przeprowdzki jest to że w jej okolicy nie ma pracy,a po drugie jej cała rodzina twierdzi że powinna być nadal z mężem który notabene pije i po za alkoholem reszta mało co go obchodzi. Ksenia pragnie dać dziecciom spokój,ciszę i ciepło domowe,a w warunkach których mieszka jest to bardzo trudne.....bardzo proszę o pomoc w jej imieniu....

pomoc dla znajomej

03 lut 2013 - 03:39:22

Nie możesz poszukać na gumtree?

pomoc dla znajomej

03 lut 2013 - 12:11:38

szukałyśmy ale wszędzie są oferty mieszkań za 1000 zł. lub więcej plus czynsze i inne opłaty co w sumie daje minimum 1500 lub więcej opłat miesięcznie....dla samotnej matki są to olbrzyme kwoty.....dzieci są w wieku szkolnym

pomoc dla znajomej

03 lut 2013 - 12:13:37

agencje nieruchomości mają takie oferty najczesciej, nie wiem dlaczego:)

pomoc dla znajomej

03 lut 2013 - 17:02:47

Cytat
unilaf
agencje nieruchomości mają takie oferty najczesciej, nie wiem dlaczego:)

Bo chcą prowizję?

pomoc dla znajomej

03 lut 2013 - 17:05:25

A ile jest takich osób potrzebujących pomocy? Każdemu tak mamy ułatwiać życie?

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:09:16

tu nie chodzi o ułatwianie życia,moja prośba jest skierowana do tych co chcą pomóc i nikogo do tej pomocy nie zmuszam.....czasami warto zapytać bo różnie to bywa,i to nie jest tak że napisałam prośbę i nic więcej nie robię,bo nadal szukamy dla nich mieszkania i pracy na różnych stronach i w gazetach......
ja też nie wiem dlaczego tak jest,ale te ich prowizje są moim zdaniem zbyt wysokie.....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-04 10:12 przez walkerowa1.

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:13:36

dom samotnej matki na chyba 3 miesiące dopóki nie znajdzie pracy,bo niech się nie łudzi ze alimenty za szybko dostanie,a na opolszczyźnie jest dużo ofert pracy tak przy okazji-wiem po sobie
zadna starsza osoba chcaca spokoju nie przygarnie babki z 4 dzieci bo to za duzy problem
zostaje życzyć powodzenia i dużo wytrwałości



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-04 10:14 przez mysia_84.

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:16:03

dziewczyny,ale wredne jesteście... to tak samo mogę powiedzieć,że nie pomogę jakiemuś choremu dziecku, bo przecież inne też są chore i czemu akurat temu mam ułatwiać życie ;/ ja się pod koniec tygodnia wyprowadzam do Poznania to jak znajdę coś to dam znać:)

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:23:33

dziękuję ślicznie za samą chęć pomocy....jest to bardzo miłe i budujące.....ja sama jestem matką 4-ki dzieci i wiem że nie jest łatwo,a najbardziej boli gdy ludzie osądzają nie znając całej prawdy .....a często tak jest że osoba która przeszła dużo w swoim życiu nie ma ochoty o tym mówić bo nie chce się użalać nad sobą.....a są tacy którzy jak słyszą że 4-ka dzieci to wydają opinię że to pewnie puszczalska albo coś w tym stylu.....to wredne.....

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:26:24

Cytat
bonethugs
A ile jest takich osób potrzebujących pomocy? Każdemu tak mamy ułatwiać życie?

Nie, nikomu masz nie ułatwiać życia. Więc nawet jeśli wiesz o takim mieszkaniu to nie pomagaj, żeby inni nie mieli lepiej, i dalej borykali się z problemami. Masz rację, albo niech żyją dalej w patologii, albo nich sami sobie czegoś poszukają, bo poprosić o pomoc to wstyd.

Co do postu autorki, nie pomogę niestety bo jestem z podkarpackiego.
Ale wątek podbijam, może się ktoś znajdzie, kto będzie umiał pomóc.

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:27:50

Cytat
bonethugs
A ile jest takich osób potrzebujących pomocy? Każdemu tak mamy ułatwiać życie?


a czemu nie ?? Jak pomoć sprawia Ci wielką trudnośc to się nie wypowiadaj,

Przykro mi ale w tym przypadku nie pomoge , mogłabym coś znaleść ale w okolicy Kielc :)

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:33:38

Ja znam Panią która wynajmuje caly dom za 600zł i akurat będzie od marca do wynajęcia ale to w Bydgoszczy:)Myslę że pracę też by znalazła

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:34:02

aj tam od razu wredne-bądźmy realistkami,nikt kobiety tu nie osądza tylko jest cięzko,wiem po sobie jak ja starałam się wynająć mieszkanie z 2 dzieci i nie wszyscy byli chętni jak słyszeli, że nie pracuję...życzę jak najlepiej...a napiszesz ile dzieci mają?

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:38:23

Ale za co koleżanka chce opłacić wynajęte mieszkanie? Piszesz że nie ma pracy i 4 dzieci do wykarmienia? Może od tego zacznijmy.
Ponadto pierwsze kroki to powinna skierować do urzeu miasta z zapytanie o jakiś lokall socjalny - nie wiem jak stoicie tam z mieszkaniami ale warto sprawdzić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zbiory 2013