Obecnie rozmawiamy o:

przyjazne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

48 minut temu

elektryka sklep

54 minut temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pomoc dla znajomej

03 lut 2013 - 02:12:41

Witam wszystkich,potrzebuję pomocy dla znajomej,jest ona samotną matką wychowującą 4 dzieci,obecnie mieszka w Trzeboszowicach-to jest na opolszczyźnie. Bardzo pragnie przeprowadzić się do Poznania lub jego okolic. Czy ktoś wie może o tanim mieszkaniu do wynajęcia dla niej,może to być też mieszkanie z osobą starszą lub chorą w zamian za opiekę,lub dozorstwo. Jest to osoba spokojna ,mało konfliktowa,nie pijąca alkoholu....powodem jej przeprowdzki jest to że w jej okolicy nie ma pracy,a po drugie jej cała rodzina twierdzi że powinna być nadal z mężem który notabene pije i po za alkoholem reszta mało co go obchodzi. Ksenia pragnie dać dziecciom spokój,ciszę i ciepło domowe,a w warunkach których mieszka jest to bardzo trudne.....bardzo proszę o pomoc w jej imieniu....

pomoc dla znajomej

03 lut 2013 - 03:39:22

Nie możesz poszukać na gumtree?

pomoc dla znajomej

03 lut 2013 - 12:11:38

szukałyśmy ale wszędzie są oferty mieszkań za 1000 zł. lub więcej plus czynsze i inne opłaty co w sumie daje minimum 1500 lub więcej opłat miesięcznie....dla samotnej matki są to olbrzyme kwoty.....dzieci są w wieku szkolnym

pomoc dla znajomej

03 lut 2013 - 12:13:37

agencje nieruchomości mają takie oferty najczesciej, nie wiem dlaczego:)

pomoc dla znajomej

03 lut 2013 - 17:02:47

Cytat
unilaf
agencje nieruchomości mają takie oferty najczesciej, nie wiem dlaczego:)

Bo chcą prowizję?

pomoc dla znajomej

03 lut 2013 - 17:05:25

A ile jest takich osób potrzebujących pomocy? Każdemu tak mamy ułatwiać życie?

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:09:16

tu nie chodzi o ułatwianie życia,moja prośba jest skierowana do tych co chcą pomóc i nikogo do tej pomocy nie zmuszam.....czasami warto zapytać bo różnie to bywa,i to nie jest tak że napisałam prośbę i nic więcej nie robię,bo nadal szukamy dla nich mieszkania i pracy na różnych stronach i w gazetach......
ja też nie wiem dlaczego tak jest,ale te ich prowizje są moim zdaniem zbyt wysokie.....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-04 10:12 przez walkerowa1.

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:13:36

dom samotnej matki na chyba 3 miesiące dopóki nie znajdzie pracy,bo niech się nie łudzi ze alimenty za szybko dostanie,a na opolszczyźnie jest dużo ofert pracy tak przy okazji-wiem po sobie
zadna starsza osoba chcaca spokoju nie przygarnie babki z 4 dzieci bo to za duzy problem
zostaje życzyć powodzenia i dużo wytrwałości



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-04 10:14 przez mysia_84.

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:16:03

dziewczyny,ale wredne jesteście... to tak samo mogę powiedzieć,że nie pomogę jakiemuś choremu dziecku, bo przecież inne też są chore i czemu akurat temu mam ułatwiać życie ;/ ja się pod koniec tygodnia wyprowadzam do Poznania to jak znajdę coś to dam znać:)

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:23:33

dziękuję ślicznie za samą chęć pomocy....jest to bardzo miłe i budujące.....ja sama jestem matką 4-ki dzieci i wiem że nie jest łatwo,a najbardziej boli gdy ludzie osądzają nie znając całej prawdy .....a często tak jest że osoba która przeszła dużo w swoim życiu nie ma ochoty o tym mówić bo nie chce się użalać nad sobą.....a są tacy którzy jak słyszą że 4-ka dzieci to wydają opinię że to pewnie puszczalska albo coś w tym stylu.....to wredne.....

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:26:24

Cytat
bonethugs
A ile jest takich osób potrzebujących pomocy? Każdemu tak mamy ułatwiać życie?

Nie, nikomu masz nie ułatwiać życia. Więc nawet jeśli wiesz o takim mieszkaniu to nie pomagaj, żeby inni nie mieli lepiej, i dalej borykali się z problemami. Masz rację, albo niech żyją dalej w patologii, albo nich sami sobie czegoś poszukają, bo poprosić o pomoc to wstyd.

Co do postu autorki, nie pomogę niestety bo jestem z podkarpackiego.
Ale wątek podbijam, może się ktoś znajdzie, kto będzie umiał pomóc.

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:27:50

Cytat
bonethugs
A ile jest takich osób potrzebujących pomocy? Każdemu tak mamy ułatwiać życie?


a czemu nie ?? Jak pomoć sprawia Ci wielką trudnośc to się nie wypowiadaj,

Przykro mi ale w tym przypadku nie pomoge , mogłabym coś znaleść ale w okolicy Kielc :)

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:33:38

Ja znam Panią która wynajmuje caly dom za 600zł i akurat będzie od marca do wynajęcia ale to w Bydgoszczy:)Myslę że pracę też by znalazła

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:34:02

aj tam od razu wredne-bądźmy realistkami,nikt kobiety tu nie osądza tylko jest cięzko,wiem po sobie jak ja starałam się wynająć mieszkanie z 2 dzieci i nie wszyscy byli chętni jak słyszeli, że nie pracuję...życzę jak najlepiej...a napiszesz ile dzieci mają?

pomoc dla znajomej

04 lut 2013 - 10:38:23

Ale za co koleżanka chce opłacić wynajęte mieszkanie? Piszesz że nie ma pracy i 4 dzieci do wykarmienia? Może od tego zacznijmy.
Ponadto pierwsze kroki to powinna skierować do urzeu miasta z zapytanie o jakiś lokall socjalny - nie wiem jak stoicie tam z mieszkaniami ale warto sprawdzić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zbiory 2013