Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Sklep internetowy

6 minut temu

Biznes

9 minut temu

tabernakula sklep

29 minut temu

zakupy internetowe

54 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:14:01

Witam mam do was takie pytanie jak sądzicie czy w moim zyciu to odpowiedni czas na dziecko? Opisze wam moją sytuacje : mam 22 lata miesiac temu wyszlam za maz , mieszkamy z tesciami w domku jednorodzinnym ( w tym, roku tescie chca zrobic dobudówke i sie tam przeniesc) wiec zostalby nam dom, w czerwcu koncze drugą szkole wiec bede miala dwa tytuly technika , w grudniu stracilam praca wiec na razie jej poszukuje, moj mąż zarabia okolo 2500 czasem mniej ,czasem wiecej. Dodam że moj maz chcialby juz miec dzidziusia a ja sie troche nad tym zastanawiam ,myśle że chyba lepiej by bylo jakbym najpierw znalazla praca i troszeczke schudla bo ostatnio mi sie przytylo. Co wy o tym sądzicie ?

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:15:49

Moim zdaniem to indywidualna decyzja , ja bym nie podjęła się dziecka nie mając pracy.

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:16:04

ja uważam ,że jesli nie jestes gotowa to nie spelniaj zachcianek męża, na macieżyństwo trzeba być gotowym :)

zweryfikowana
Posty: 1.008
Ostrzeżenia: 1/5

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:16:25

Poczekaj z dzieckiem :)

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:19:41

Myślę ,że skoro pytasz na forum to nie jesteś gotowa :)
To jest kwestia indywidualna . Po prostu trzeba TO poczuć :)

Ja mam 26 lat , jestem teraz w ciąży . Oboje od jakiegoś czasu myśleliśmy o dziecku aż się wspólnie zdecydowaliśmy . Uważam ,że w moim życiu to idealny czas na dziecko:)

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:19:48

Myślę, że żyj swoim życiem i przy okazji starajcie się o dzidziusia :)
Czasami udaje się za 1 razem, czasami za 20 :)
Nie widzę przy tym przeciwwskazań do zaprzestania poszukiwań.
Może akurat coś się trafi, to troszkę popracujesz. Odłożycie więcej pieniążków i wtedy będzie okazja się postarać :)
A może uda się od razu i problem sam się rozejdzie :)

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:20:30

dziękuje wam za doradzenie , bo wiecie moi rodzice tez wywieraja na mnie presje , kolezanki ktore maja juz dzieci tez co chwile pytaja mnie "kiedy dzidzius" bo to niby lepiej urodzic jak sie jest mlodym a dzici to cos wspanialego ...

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:21:19

a ja bym się podjęła... przecież mąż dobrze zarabia, a posiedzisz rok z maluchem, w razie czego teście przecież pomogą, a Ty ogarniesz poporodowe kilogramy i do pracy :) Przecież bardzo często jest tak, że pracujesz póki masz umowe, a nikt nie da Ci od razu umowy na stałe...

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:21:20

Jeżeli sama nie wiesz to poczekaj.

Ja sama po zajściu miałam momenty załamania (całodzienne mdłości, wymioty, ciągłe zmęczenie i huśtawka hormonalna, do tego jeszcze leżałam, bo miałam zagrożenie), a bardzo pragnęłam dziecka - staraliśmy się o nie ponad rok.

Musisz być tego absolutnie pewna.

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:21:36

Dokładnie na bycie mamą musisz być gotowa ;) Nie możesz zajść w ciążę tylko dlatego , że Twój partner tego chce . Musicie chcieć tego oboje i oboje być gotowi. :)

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:24:17

Pytasz na forum? To akurat jest taka sprawa, nad którą powinnaś sama się zastanowić, bo to Ty wiesz najlpeiej czy jesteś gotowa, czy wolisz poczekać, itd.

Jednak wydaje mi się, że skoro schudnięcie jest ważniejsze to nie, nie jesteś gotowa na dziecko. A i z pensji męża może być wam ciężko chwilami wyżyć, zwłaszcza, gdy dziecko zachoruje.

Cytat
karolciaaa15031
dziękuje wam za doradzenie , bo wiecie moi rodzice tez wywieraja na mnie presje , kolezanki ktore maja juz dzieci tez co chwile pytaja mnie "kiedy dzidzius" bo to niby lepiej urodzic jak sie jest mlodym a dzici to cos wspanialego ...

czyli Ty tego nie chcesz, tylko bliscy. daj spokój, lepiej poczekaj, masz jeszcze czas. i nie poddawaj się presji, to Tobie ma być dobrze, nie im.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-28 17:25 przez corkachaosu.

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:25:26

Cytat
Lidukaa
a ja bym się podjęła... przecież mąż dobrze zarabia, a posiedzisz rok z maluchem, w razie czego teście przecież pomogą, a Ty ogarniesz poporodowe kilogramy i do pracy :) Przecież bardzo często jest tak, że pracujesz póki masz umowe, a nikt nie da Ci od razu umowy na stałe...

2500 zł to znaczy ,że dobrze zarabia ? ;/
Wiesz ile kosztuje utrzymanie 2 dorosłych i małego dziecka ?


Poza tym autorko lepiej poszukaj teraz pracy . Przynajmniej będziesz dostawać jakieś pieniądze z ubezpieczenia a tak to nic .

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:25:49

Na twoim miejscu wolałabym poczekać aż znajdziesz pracę.

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:34:03

Cytat
magness86
Cytat
Lidukaa
a ja bym się podjęła... przecież mąż dobrze zarabia, a posiedzisz rok z maluchem, w razie czego teście przecież pomogą, a Ty ogarniesz poporodowe kilogramy i do pracy :) Przecież bardzo często jest tak, że pracujesz póki masz umowe, a nikt nie da Ci od razu umowy na stałe...

2500 zł to znaczy ,że dobrze zarabia ? ;/
Wiesz ile kosztuje utrzymanie 2 dorosłych i małego dziecka ?


Poza tym autorko lepiej poszukaj teraz pracy . Przynajmniej będziesz dostawać jakieś pieniądze z ubezpieczenia a tak to nic .

Też nie uważam, żeby 2500zł to było jakoś dużo.
Mój zarabia 3000 i ciągle zastanawiam się jak damy sobie radę, kiedy mojej wypłaty już nie będzie...

czy to dobry czas?

28 sty 2013 - 17:35:11

Ja bym poczekała.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomoc dla znajomej