Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

27 minut temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Bezdzietna z wyboru

16 sty 2013 - 00:00:02

moja przyjaciółka urodziła tydzień temu dziewczynkę, przez całą ciążę pomiędzy kolejnymi atakami nudności i wymiotami opowiadała mi jak to cudownie czekac na własne dziecko nosząc je i czujac każdy jego ruch, a mnie jej stan odpychał raczej niż zachęcał do póścia w jej ślady

świadomie moze po 30 zdecyduję się na dziecko, na razie nie jest mi do niczego potrzebne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-16 00:09 przez mmm_margareth.

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 17:32:02

na każdego przychodzi pora, nie należy tego w żaden sposób przyśpieszać.
a nawet jeśli nie przychodzi ta 'pora' to jest indywidualna sprawa każdej kobiety ;)

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 17:44:43

ja nigdy nie lubiłam dzieci, zresztą i dalej nie lubię ;) Cudzych...
Swoje planowane "bo już czas", 9 miesięcy wyczekane, kocham najbardziej na świecie, miłością bezinteresowną i całkowitą.
W ciąży powoli mój instynkt się pojawiał, a jak się córeczka urodziła - zwariowałam na całego.
Ale dalej nie lubię czyichś dzieci hahahaha serio, denerwują mnie jak latają i wrzeszczą ;)

Choć nie powiem złego słowa na kobiety, które nie czują potrzeby posiadania dziecka. Jedyne czego bym się obawiała, to tego, że nie będą do mnie przychodziły gdy będę stara, nie będę miała wnuków, nie zobaczę ślubu swoijej córki :)

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 17:52:03

Ja tez nie chce miec swojego, nie czuje takiej potrzeby, nie odczuwam pustki, nie brakuje nam niczego w naszym związku. Moze za 10 lat mi sie odmieni a jesli nie to juz bedzie za pozno zeby je mieć:)
Czy to samolubne miec swoje pasje i zainteresowania??

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 19:49:08

Cytat
sabisch
Musisz sobie zdać sprawe,że dzieci rosną i nie będą wiecznie małe,a kiedyś za 10,20,30 lat możesz żałować,że nie masz dziecka...tylko że wtedy będzie już za późno...

wtedy sobie moze adoptowac.

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 19:52:54

Twoja sprawa,skoro Ci tak dobrze,to nikomu innemu nic do tego.

Ja osobiście nie wyobrażam sobie mojego życia bez dziecka.

Choć nigdy dzieci nie lubiłam i nadal nie lubię,wkurzają mnie cudze,jakoś nie potrafię się nimi zachwycać.
Ale swoje kocham nad życie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-02 19:54 przez Amelia_25.

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 20:02:34

Jak skończyłam 18 lat,a moja przyjaciółka była w ciąży to też bardzo chciałam mieć dziecko, póżniej mi przeszło na długo,synkam urodziłam jak miałam 32 lata teraz jestem w drugiej ciąży i nie żałuje,że tak pózno.Nie potępiam ludzi za takie wybory jak Twój,to tylko i wyłącznie Twoja sprawa.Mam znajomą,a raczej to koleżanka mojej mamy,ma 58 lat i teraz zaczyna żałować,ze nie zdecydowała się na dziecko,gdyż jest samiutenka jak palec,ale jak stwierdziła była to wtedy jej decyzja i teraz musi tak żyć.

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 20:05:22

mam 23 lata i bardzo chce mieć dzieci nie wyobrażam sobie mojego życia bez dzieci

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 20:12:10

Cytat
pola55

Zobacz co pisze większość osób posiadających już dzieci:
* pierwsze drgnienie serca przy pierwszym USG
* uczucie nie do opisania przy pierwszych ruchach
* i łzy szczęścia przy narodzinach jak usłyszysz płacz maleństwa

a wiele z nich też mówiło "nie mam instynktu" ;)

Czy decyzję odkładać na "wielkie nigdy ?"
Nie !...
* Decydować się dopóki jesteście młode, macie siły i cierpliwość,
* Decydować się dopóki macie zdrowie
* Decydować się dopóki macie miłość kochanego mężczyzny, bo tylko dziecko
z nim będzie radością Waszego życia

A co jak kobieta nie poczuje instynktu macieżyńskiego nawet przy pierwszym USG lub po pojawieniu się dziecka? Ma je robić, bo "może coś poczuje"?
Według mnie do posiadania dziecka trzeba czuć potrzebe i chęć, a nie robic bo"pewnie jak zobaczysz dzidzie to ci serce zmieknie"
a jak nie to co? Do śmietnika?

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 20:12:36

Cytat
sabisch
Musisz sobie zdać sprawe,że dzieci rosną i nie będą wiecznie małe,a kiedyś za 10,20,30 lat możesz żałować,że nie masz dziecka...tylko że wtedy będzie już za późno...

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 20:20:00

Ja zawsze chciałam mieć kupę dzieci i od niepamietnych czasów zawsze zajmowałam się wszystkimi naokoło, co się tylko nadarzyło.
Życie zweryfikowało takie zapatrywania. Jedna córcia,bycie mamusia bardzo mnie bawi i jak bym miała jeszcze raz decydować to napewno poprosiłabym o to samo, ale do cudzych straciłam całkowicie cierpliwość.

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 20:26:41

Nie ma przymusu do posiadania dzieci, tylko w tym chorym społeczeństwie próbuje się wmówić kobietom, że bez dzieci są niepełnowartościowe. Dzieci nie są wyznacznikiem szczęścia, choć nie mówię, że go nie dają. Sama raczej nie chcę dzieci, jedyną ewentualnością jest adopcja dziecka. Nie boję się o siebie na starość, z pewnością nie widzę się w roli babci niańczącej wnuki, przygotowującej rodzinne obiadki, spotkania czy święta. Mam zamiar podróżować, żyć do końca i cieszyć się moją starością i emeryturą. Jak już będę niedołężna i będę potrzebować pomocy zamieszam w domu spokojnej starości w jakimś ładnym miejscu, na brak towarzystwa nie będę narzekać.

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 20:34:28

Cytat
oryginal
Cytat
pola55

Zobacz co pisze większość osób posiadających już dzieci:
* pierwsze drgnienie serca przy pierwszym USG
* uczucie nie do opisania przy pierwszych ruchach
* i łzy szczęścia przy narodzinach jak usłyszysz płacz maleństwa

a wiele z nich też mówiło "nie mam instynktu" ;)

Czy decyzję odkładać na "wielkie nigdy ?"
Nie !...
* Decydować się dopóki jesteście młode, macie siły i cierpliwość,
* Decydować się dopóki macie zdrowie
* Decydować się dopóki macie miłość kochanego mężczyzny, bo tylko dziecko
z nim będzie radością Waszego życia

A co jak kobieta nie poczuje instynktu macieżyńskiego nawet przy pierwszym USG lub po pojawieniu się dziecka? Ma je robić, bo "może coś poczuje"?
Według mnie do posiadania dziecka trzeba czuć potrzebe i chęć, a nie robic bo"pewnie jak zobaczysz dzidzie to ci serce zmieknie"
a jak nie to co? Do śmietnika?

Dzieci się nie robi, dzieciom dajemy życie, płodzimy, poczynamy je.
Post skierowany był bardziej do kobiet, które nie wykluczają macierzyństwa tylko je odwlekają w czasie - a w międzyczasie wiele się może wydarzyć.
Ty lepiej z robieniem dzieci poczekaj, aż będziesz na tyle dojrzała by dać życie dziecku i w konsekwencji być za nie odpowiedzialną.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-02 20:43 przez pola55.

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 20:53:48

Ja też bardzo chcę mieć dzieci. Nie mówię,że gromadkę bo chyba nie miałabym tyle cierpliwości ale dwójkę napewno:)
Nie potępiam kobiet,które nie chcą ich mieć ale za jakiś czas możecie poczuć się bardzo samotne bo niewiadomo co przyniesie los.
Znam wiele już starszych kobiet,które nigdy nie miały dzieci i teraz są zupełnie same bo rodziny brak.

Bezdzietna z wyboru

02 lut 2013 - 21:03:53

Cytat
jefrozka
Nie ma przymusu do posiadania dzieci, tylko w tym chorym społeczeństwie próbuje się wmówić kobietom, że bez dzieci są niepełnowartościowe. Dzieci nie są wyznacznikiem szczęścia, choć nie mówię, że go nie dają. Sama raczej nie chcę dzieci, jedyną ewentualnością jest adopcja dziecka. Nie boję się o siebie na starość, z pewnością nie widzę się w roli babci niańczącej wnuki, przygotowującej rodzinne obiadki, spotkania czy święta. Mam zamiar podróżować, żyć do końca i cieszyć się moją starością i emeryturą. Jak już będę niedołężna i będę potrzebować pomocy zamieszam w domu spokojnej starości w jakimś ładnym miejscu, na brak towarzystwa nie będę narzekać.



Jefrozka mądrze piszesz,to sprawa indywidualna każdej kobiety ,dzieci malutkie są kochane ,a okres dorastania najpiękniejszy ,to jeszcze przed wami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

12-latek