Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny mam ogromną prośbę, gdyby któraś z was miała do oddania akcesoria dla dzidziusia,ciuszki,wózek lub inne przydatne rzeczy dla chłopczyka który prawdopodobnie ma przyjść na świat w grudniu chętnie wszystko bym przygarnęła.

Nie są to rzeczy dla mnie a dla mojej kuzynki która ma już dwójkę dużych dzieci, niestety w portfelu pusto , jej synek teraz idzie do szkoły, córeczka idzie do 3 klasy (komunia w tym roku) wiadomo jakie wydatki a tu przytrafiło się kolejne maleństwo.... Wiem jak dużo tu naciągaczy ale na szafie dużo osób mnie kojarzy bo nie jestem tu od dziś,nie chcę sprzedać ciuszków ani na nich zarobić... Jestem mamą 3 letniej dziewczynki i niestety wszystkie maluśkie ubranka i akcesoria pooddawałam również potrzebującym... Oczywiście jeżeli będzie taka potrzeba pokryję koszt przesyłki.



Pozdrawiam serdecznie.

PS. Ja mogę komuś podarować siatkę ciuszków dla dziewczynki 110

niestety nie mogę pomóc :(

niech kuzynka z tobą pochodzi po lumpeksach ,tam jest wszystkiego od groma za grosze ,taniej cie to wyniesie niż koszt przesyłki

Ja to doskonale wiem ale w naszych miastach nie ma lumpeksów na wagę... jest jeden z wycenionymi gdzie np body kosztują 12 zł... za tyle można kupić w sklepie.

dokładnie lumpeksy to jest wyjscie

hm.. to faktycznie problem:< ,może udajcie się do jakiegoś sąsiedniego miasta?

tak jest wyjście ale gdy ma się je ,,pod nosem''
Jeżeli nie uda mi się nic zdziałać i nie znajdę osóbki która będzie chciała się pozbyć takich malutkich rzeczy napewno będę myśleć.... bo za wszelką cenę chcę jej jakoś pomóc.... Tym bardziej że nie ma normalnej pracy tylko jest na pracach z mopsu(bo pracy się nie boi i łapie się wszystkiego) jej mąż też marnie zarabia także co będę mogła to zrobię...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-03 17:51 przez Motylek09.

A to teraz już tak szybko da się określić płeć dziecka?
Bo z tego co kojarzę to dopiero w jakimś 5-6 miesiącu takie rzeczy wiadomo.
A do grudnia jeszcze 6 miesięcy.

U mnie na strychu leży wózek gondola ale taka już na siedzące dziecko do 1 roku i dwie spacerówki, do tego łóżeczko takie zwykłe z Ikeii, a wanienkę i fotelik samochodowy wyrzuciłam bo nikt nie chciał.
Ciuszki też dałoby radę jakieś sklecić, tyle że kumplowi ma się urodzić synek ( termin za 3 dni) i obiecałam że jemu ciuszki dam.

j



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-03 18:05 przez Dewelinka_1989.

hm powinno sie myslec co sie robi zeby pozniej uniknąć takich sytuacji z "podarunkami" ;/

Cytat
Dewelinka_1989
rzeczy dla dzieci nie są aż tak drogiem co miesic, przy zaciskaniu pasa mozna ogarnąć jakies ciuchy; a nie je wyludzac. Pewnie pojawią sie rozne propozycje tego skad mozna wytrzasnnac tanie ciuchym jak np z second handu, ale jak widac dla autorki to nie est dobre wyjscie,. Do9bre wyjscie pojawi sie dopiero wtedy gdy ktos raczy za darmoche oddac ciuchy. Po za tym to dziecko twojej kuzynki, nie moze ona sama na szafie sie wypowiedziec. I co mnie obchodzi jakas komunia, niech bedzie w tkim razie skromna, skoro jest dziecko a dzueckko jest wazniejsze od wystawnego obiadu, kiecki mamusi itp, po za tym twoja kuzynka jest dorosla, ma dwojke dzieci, powinna wiedziec czym jest odpowiedzialnosc.Jak dla mnie jest to naciąganie, co do grudnia nie mozna pojechac do siasedniego miasta po jkies ciuchy? przez tyle czasu, lepej żerować na dobroci innych?

Kobieto ogarnij się ! Dziewczyna pyta czy ktoś ma bo chce właśnie pomóc a nie żeruje na dobroci innych więc lepiej by było raczej bez takich komentarzy...

Na usg lekarz powiedział że prawdopodobnie syn bo akurat takie dobre położenie ma... łóżeczko jakiś wózek i wanienkę właśnie jej załatwiłam... i właśnie umawiam się na odbiór na szczęście osobisty to koszt transportu nie wyniesie tak wiele... ale jakby zostały Ci jakieś ciuszki których znajomy by nie chciał z miłą chęcią bym przyjęła... dziękuję za dobre chęci

Cytat
Dewelinka_1989
rzeczy dla dzieci nie są aż tak drogiem co miesic, przy zaciskaniu pasa mozna ogarnąć jakies ciuchy; a nie je wyludzac. Pewnie pojawią sie rozne propozycje tego skad mozna wytrzasnnac tanie ciuchym jak np z second handu, ale jak widac dla autorki to nie est dobre wyjscie,. Do9bre wyjscie pojawi sie dopiero wtedy gdy ktos raczy za darmoche oddac ciuchy. Po za tym to dziecko twojej kuzynki, nie moze ona sama na szafie sie wypowiedziec. I co mnie obchodzi jakas komunia, niech bedzie w tkim razie skromna, skoro jest dziecko a dzueckko jest wazniejsze od wystawnego obiadu, kiecki mamusi itp, po za tym twoja kuzynka jest dorosla, ma dwojke dzieci, powinna wiedziec czym jest odpowiedzialnosc.Jak dla mnie jest to naciąganie, co do grudnia nie mozna pojechac do siasedniego miasta po jkies ciuchy? przez tyle czasu, lepej żerować na dobroci innych?

No a co ma Cię obchodzić.. wyobraź sobie że nie będzie wystawnego obiadu, ona nie będzie miała drogiej kiecki ani innych rzeczy... ale np alba też kosztuje,książeczka również,jakieś składki dla księdza... a dziecko które idzie do pierwszej kl też musi mieć książki zeszyty itp... I ja od nikogo nie wyłuszam jedynie grzecznie pytam czy ktoś ma coś niepotrzebnego. Jedna mama się do mnie zgłosiła że ma wanienkę łóżeczko i wózek teraz druga pani napisała ale już jedno ząłatwiłam więc jakbym wyłudzała to bym szła na ilość... widocznie nigdy nie byłaś w takiej sytuacji i nawet ci tego nie życzę! bo czasami nie ma z czego zacisnąć pasa...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-03 18:04 przez Motylek09.

Ja miałam pake ale właśnie wróciłam z poczty bo wysyłałam klezance właśnie dla chłopca 0-12 mies. więc juz nic nie znajde bo synek ma teraz 3 latka

Nie pomogę , ale na tablica.pl są ogloszenia że ludzie oddadzą za darmo rzeczy po dzidziusiach , może tam zobacz.

niezweryfikowana
Posty: 1.028
Ostrzeżenia: 1/5

z checia bym pomogla ale rowniez spodziewam sie dzidziusia i odkladam na wyprawkę.

moze usiadz z nia w jakiejs wolnej dluzszej chwili i niech przegrzebie swoja szafe i szafy maluchów, napewno cos znajdziecie co juz jest za male. i pomoz wystawic jej na all. byc moze troszke pieniedzy sie uzbiera. i niech np kupi za to kosmetyki na sam poczatek i pieluchy. jesli ma sie glowe na karku to wyprawka nie jest wcale takim drogim interesem.

powodzenia

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NAZWISKO