Obecnie rozmawiamy o:

Jaki fotelik samochodowy

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Troje dzieci

27 cze 2012 - 17:30:42

Cytat
bremana
Ja mam trzech synów w wieku 16 , 10 i 4 lat. Powiem szczerze że łatwiej jest mi tę trójkę wychować niż wtedy jak miałam dwójkę.To dlatego że starszy syn pomaga :-)

Nie uważasz, że to troche nie wporządku obarczać syna wychowywaniem młodszego rodzeństwa? To w końcu twoje dzieci a nie jego. Ty zabierasz mu cenny czas który z pewnością wolałby spędzić w inny sposób. Myślę, że czas z rodzeństwem powinien spędzać wtedy kiedy będzie chciał a nie wtedy kiedy mama mu każe.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-27 17:30 przez rosehime.

Troje dzieci

27 cze 2012 - 17:41:57

sąsiadka z bloku 40 letnia kobieta miała 4 dzieci, 2 chłopców 17 i 15 i 2 dziewuchy 13 i 12 lat...mieszkają w 2 pokojowymi mieszkanku (maleńkie pokoje) bez tatusiów ( bo dzieci po 2 ojcach) mamusi sie nudziło i po nocach siedziała na portalach randkowym i szukała szczęścia zamiast zajmować sie dziećmi, poznała faceta z Kaszub ona z okol.łodzi i po paru mies.znajomości ciązą....5 dziecko !!!!! z trzecim facetem!!!!! dla mnie to juz patologia!!!
myslała ze złapie faceta na dziecko, ze ich wszystkich weźmie do siebie i bedzie super
Okałalo sie ze tatuś przyjezdza kilka razy w roku a sąsiadka ma 5 dzieci...którymi sie jakoś specjalnie nie przejmuje, starsze bawią tego małego a ona lata po galerii

Troje dzieci

27 cze 2012 - 17:54:38

Ja czekam na swoje trzecie dziecko,które ma się urodzić w sierpniu.Ciąża planowana choć nie przypuszczałam że tak szybko się uda,bo karmiłam syna który w sierpniu będzie mieć rok.Cieszymy się bardzo bo mój trzeci szkrab to wymarzona córeczka mam dwóch synków choć czeka nas wiele pracy i poświęcenia przy roczniakach.Obawy są chyba jak przy każdej ciąży ale jakoś musimy dać sobie radę i dobrze zorganizować czas między dziećmi,żeby żadne nie czuło się pokrzywdzone.

Troje dzieci

27 cze 2012 - 17:57:16

teraz "modne jest" mieć jedno dziecko;/ masakra jakaś. bardzo dobrze, im więcej tym lepiej. gratuluję :)

Troje dzieci

27 cze 2012 - 18:08:22

chciałabym mieć jedno dziecko lub dwójkę, mam nadzieję, że tak mi się wszystko ułoży :) trójka to już za dużo jak dla mnie :)

Troje dzieci

27 cze 2012 - 18:12:05

Jeżeli finansowo dam radę, to również marzy mi się mieć troje dzieci. Narazie mam 22 lata i dzieci w planach. :D

Troje dzieci

27 cze 2012 - 18:21:13

ja chcialabym miec tylko jedno...i nie uwazam ze jest to MODA... ja staram sie racjonanie do tego podchodzic i wiem ze 1 dziecku bede w stanie zapewnic przyzwoite zycie. finanse na wiecej mi nie pozwalaja wiec nie rozumiem rozumowania ''moda na 1 dziecko'' dzis sa takie czasy ze ludzi na wiecej nie stac ale jesli ktos moze to czemu nie...

Troje dzieci

28 cze 2012 - 18:31:16

Cytat
czarna2318
Witam wszystkich:) Właśnie niedawno dowiedziałam się,że po raz trzeci zostanę mamą.Na początku byłam przerażona,bo mam już dwoje dzieci chłopca i dziewczynkę i nie planowaliśmy już z mężem więcej.A tu organizm zrobił mi niespodziankę.Teraz powoli przyzwyczajam się do tej myśli.I jak tak patrzę po różnych forach w internecie,to mam wrażenie,że posiadanie trojga dzieci to teraz rzadkość ale znowu jak patrzę na ludzi z mojej okolicy to jest trochę tych rodzin co mają troje dzieci lub właśnie spodziewają się trzeciego.Może są tu na forum mamy trójki dzieci albo takie jak ja,które własnie spodziewają się trzeciego.Jestem ciekawa czy była to świadoma decyzja czy przypadek?

bardzo dobrze Cie rozumiem
wiem co czujesz
u mnie taka syt ze zanim wyszłam za meza mojego miałam juz syna z poprz zwiażku(pozamałz.)
syn ma obecnie 10l,corka 4-za mies sk,młodsza ma 20mies

Ja z moim mezem bardzo chciałam wspolne dziecko-najlepoiej corke

pozniej jak coreka miała 18mies zaszłąm w ciaze
hmm bardziej maż chciał niz ja
chocv p[odobno mopowiłąm przed slubem ze bedziemy miec swoją 2.wspolnych dzieci
Ale nie myslałam zeby tak szybko
...no ale..dałąm sie przekonac na kolejne
ty;lko ze tak se obliczyłąm zebyt na komunie syna 3 dziecko juz siedziało...i tak trafilismy ze jest taka ropznica jaka jest:)

Niestety mama mimo ze jestem mezatką zareag.nie zabrdzo optymist.
oj..ale awanture zrobiła mimo ze ja na swoim juz od 6lat
Pokłociłam sie z mamą,nier odztywałam iles czasu
mama poitem sie pogodziłą z tym
aa tata powiedział zas mamie ze jestem dorosła,zamerzna i to moja sprawa ile dzieci

Na spacverach nieraz jakies stare baby powiedziały ze wspołczuja bo 3 dziecko dla kogos jak pataologia

ale to moje dziecxi,i nie oddałabym ich

dacie sobie rade,nie partrz co mowią ,myslą inni

Moje sie i kochają i "biją" ze tak ujme ale kocham je bardzo

POWOIDZENIA I GRATULACJE:)

zweryfikowana
Posty: 2.806
Ostrzeżenia: 2/5

Troje dzieci

28 cze 2012 - 18:34:07

U mnie na osiedlu gdzie się wychowywałam jest babka któa ma 18 dzieci a miała by 21 ale raz poroniła i potem kolejny poroniła bliźniaki jest już babcia a ma jeszcze sama 2 albo 3 letniego synka.

Troje dzieci

28 cze 2012 - 18:43:54

Cytat
czarna2318
Witam wszystkich:) Właśnie niedawno dowiedziałam się,że po raz trzeci zostanę mamą.Na początku byłam przerażona,bo mam już dwoje dzieci chłopca i dziewczynkę i nie planowaliśmy już z mężem więcej.A tu organizm zrobił mi niespodziankę.Teraz powoli przyzwyczajam się do tej myśli.I jak tak patrzę po różnych forach w internecie,to mam wrażenie,że posiadanie trojga dzieci to teraz rzadkość ale znowu jak patrzę na ludzi z mojej okolicy to jest trochę tych rodzin co mają troje dzieci lub właśnie spodziewają się trzeciego.Może są tu na forum mamy trójki dzieci albo takie jak ja,które własnie spodziewają się trzeciego.Jestem ciekawa czy była to świadoma decyzja czy przypadek?



Ja jestem mamą trójki dzieci, w wieku 6 lat, 3 latka i półroczne. Doskonale Cię rozumiem. Moja ostatnia ciąża była przypadkiem:) Całą ciąże przepłakałam i psychicznie czułam się bardzo źle. Wydawało mi się, że jestem za stara na ciąże. Jednak z chwilą porodu odmieniło się wszystko...Jestem teraz przeszczęśliwa i nie wyobrażam sobie życia bez mojej trójeczki. Wróciłam do pracy i godzę pracę zawodową z macierzyństwem.

Troje dzieci

28 cze 2012 - 18:50:54

Cytat
slodkaistotka
zaraz mnie pewnie zjada, ale ja nie rozumiem, jak matka 2 dzieci nie planujac zachodzi w ciaze? kobieta ktora ma dzieci potrafi wpasc, dziwne dla mnie, ale to na szczescie nie moja sprawa, ja mam jedno i mi wystarczy maksymalnie dwojka, ale to po 30 ;]
znam małżeństwo, które ma 6 dzieci - w tym tylko pierwsze planowane ;). więc wszystko jest możliwe ;p.

Troje dzieci

28 cze 2012 - 18:58:23

Cytat
kleo_1234
Cytat
xangela22
ja mam jedno :)
na razie wystarczajaco nie planujemy z mezem wiecej dopiero po 30 :)
w ciazy przytylam az 45kg dlatego gdy slysze ciaza
widze siebie jako megga potwora :P
nie mam nawet mowy o drugim dopiero co wracam do swojej wagi :)

Nie gniewaj się za moje pytanie, ale będąc pod stałą opieką lekarską jak mogłaś przytyć 45 kilo?
Mój lekarz darł się na swoje pacjentki które przytyły więcej niż 15 kilo i kazał zastosować diete.

widocznie było sie nocami w lodowce^^

ja jeszcze nie mam dzieci. wiecej niz 2 nie chce miec, ale jak los przyniesie 3 to jakos poradzimy;)

zweryfikowana
Posty: 2.806
Ostrzeżenia: 2/5

Troje dzieci

28 cze 2012 - 19:01:56

ja w ciązy 15-16kg przytyłma

Troje dzieci

28 cze 2012 - 19:06:14

Moja koleżanka w wieku 21

lat miała już trójkę dzieci, czy ja wiem czy to takie niepopularne:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-28 19:11 przez kaktusiara.

Troje dzieci

28 cze 2012 - 19:21:03

ja mam akurat tylko jedno dziecko-chcielibyśmy z mężem mieć jeszcze jedno ewentualnie dwójkę ze względu na finanse, wiadomo że trzeba tym dzieciom zapewnić też przyszłość,pomóc im finansowo;osobiście uważam że poprzestanie na 1 dziecku to robienie mu w pewnym sensie krzywdy, co z tego że nie zabraknie mu niczego (chociaż i z tym róznie bywa)skoro w przyszłości nie będzie miało rodzeństwa aby sie z nim spotkać na święta itp.,czy zwyczajnie pogadać



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-28 19:22 przez marzenus85.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomoc mama czy to normalne?