Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Troje dzieci

22 cze 2012 - 15:55:31

Cytat
sylverka
Ja bardzo chciałabym mieć właśnie trójkę (mąż optuje za dwójką ;) Z tego co zauważyłam to dzieci z rodzin, gdzie jest 3-ka rodzeństwa najfajniej się ze sobą dogadują. Tam gdzie jest dwójka jest ciągła zazdrość i wyjścig o zainteresowanie rodziców. Moim zdaniem 4-ka to już za wiele, bo nie da się poświęcić każdemu dziecku wystarczająco dużo uwagi. Troje dzieci to optymalna liczba i coraz więcej osób się na tyle decyduje.
Chyba coś w tym jest,bo ja właśnie mam dwójkę,córka ma 4,a syn 7 i faktycznie ciągle ze sobą rywalizują,o zainteresowanie mamy.Mam nadzieję,że jak się urodzi to trzecie to zaangażują się w pomoc przy maleństwie:)

Troje dzieci

22 cze 2012 - 16:02:54

moja matka urodziła 5 3 dziewczyny i 2 chłopców:O
Między najmłodszym a najstarszym jest 12 lat różnicy więc ostatnie raczej nie było planowane:D

Troje dzieci

22 cze 2012 - 16:14:57

Cytat
madzix911
moja matka urodziła 5 3 dziewczyny i 2 chłopców:O
Między najmłodszym a najstarszym jest 12 lat różnicy więc ostatnie raczej nie było planowane:D
U mnie odwrotnie, 3 chłopaków, dwie baby:) a różnica między mną a najstarszym bratem 13 lat:) kontakt jest fantastyczny:) i faktycznie chyba trochę łatwiej (w pewnym sensie), bo wtedy dzieci zajmą się sobą nawzajem, bawią się razem a mama nie musi im organizować czasu:)

Troje dzieci

22 cze 2012 - 16:15:40

o kurcze. Trójka dzieci kojarzy mi się z MAAASĄ obowiązków.
Ja za kilka lat, po zakończeniu studiów zdecyduje się na PIERWSZE I... OSTATNIE. Będę się "modlić", żeby to była dziewczyna:) a jeśli urodzi się synuś - trudno, ważne żeby zdrowe było.

Troje dzieci

22 cze 2012 - 16:20:24

Cytat
AshleySceneCore
a jeśli urodzi się synuś - trudno
Nie rozumiem Twoich priorytetów... Może faktycznie lepiej, że nie masz jeszcze dzieci ;) Czemu nie może być syn?

Troje dzieci

22 cze 2012 - 16:24:29

1 dziecko to stanowczo za mało:-) 2 jest ok.. A jak kogoś stać to 3 i 4 jest super. Ja będe mieć raczej 2;-)

Troje dzieci

22 cze 2012 - 16:33:53

prganizm zrobił ci psikusa? chyba sa go sobie z mezem zrobiliscie

Troje dzieci

22 cze 2012 - 16:42:43

Przez 15 lat byłam jedynaczką,miało to swoje dobre i złe strony.Po tych 15 latach zostałam starsza siostrą dwóch prześlicznych chłopaczków.Nie wyobrażam sobie teraz życia bez nich. Bywało ciężko,ale pomyśl że 3 dzieci daje więcej szczęścia niż dwójka:P Ja sama tez chciałabym miec 3 maluchów(już nawet imiona mam xD).A Tobie serdecznie gratuluje i życze pociechy z maluszka:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-22 16:43 przez OnTheEdge.

Troje dzieci

22 cze 2012 - 17:26:21

Napisałam przecież, że najważniejsze, żeby dzidziuś był zdrowy !!! Ale córeczkę wolałabym dlatego, że zawsze o niej marzyłam. Tak czy inaczej... synka czy córcię będę kochać całym serduszkiem i w dniu, w którym się urodz będę najszczęśliwszą osobą pod słońcem. ;)
Również chciałabym dwójkę dzieci, ale wiem, że na dziecko potrzeba sporo pieniędzy, dlatego nie wiem czy kiedykolwiek będzie mnie stać na dwójkę. Jedno będzie na 100procent.

Troje dzieci

22 cze 2012 - 20:08:15

Cytat
czarna2318
Cytat
sylverka
Ja bardzo chciałabym mieć właśnie trójkę (mąż optuje za dwójką ;) Z tego co zauważyłam to dzieci z rodzin, gdzie jest 3-ka rodzeństwa najfajniej się ze sobą dogadują. Tam gdzie jest dwójka jest ciągła zazdrość i wyjścig o zainteresowanie rodziców. Moim zdaniem 4-ka to już za wiele, bo nie da się poświęcić każdemu dziecku wystarczająco dużo uwagi. Troje dzieci to optymalna liczba i coraz więcej osób się na tyle decyduje.
Chyba coś w tym jest,bo ja właśnie mam dwójkę,córka ma 4,a syn 7 i faktycznie ciągle ze sobą rywalizują,o zainteresowanie mamy.Mam nadzieję,że jak się urodzi to trzecie to zaangażują się w pomoc przy maleństwie:)
Oj prawda to prawda :-)

Troje dzieci

22 cze 2012 - 22:27:11

Póki co mam jedno dzieciątko ;) Synka,który ma 16 miesięcy.Myślę,że jak bęzie miał 5 lat pomyśle o drugim,ale póki co nie chce mieć więcej dzieci..;)

Troje dzieci

22 cze 2012 - 22:31:32

Na sprawę patrzę z boku, bo sama nie mam dzieci, ale wypowiem się, bo jedno spostrzeżenie bardzo mnie uderzyło pewnego dnia. Średnio, na każde 3 rodziny z więcej niż 1 dzieckiem, które znam, w dwóch jedno z rodziców pracuje za granicą, by utrzymać dzieci. To mówi bardzo wiele o polskich realiach.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-22 22:33 przez Tubbi.

Troje dzieci

22 cze 2012 - 22:38:22

ja mam 2 córeczki ;-) i marzę o chłopczyku.może się uda....a jeszcze kilka lat temu byłam innego zdania..teraz kiedy je mam nie wyobrażam sobie życia bez moich aniołków.Pozdrawiam wszystkie mamy ;-)

Troje dzieci

22 cze 2012 - 22:44:24

ja osobiście uważam (pewnie mnie zjedziecie), że jedynak po latach, gdy już rodzice umrą może czuć się trochę samotny...wiadomo, że zdarza się też tak, że z przyjacielem ma się lepszy kontakt niż z rodzonym bratem. jednak mimo wszystko uważam, że dwójka to minimum. nas jest w domu trójka-planowanych i rodzice dają radę finansowo, może nie żyjemy na najwyższym poziomie, ale nie klepiemy biedy, raczej średni stan. powiem szczerze, że stanu obecnego nie zamieniła bym na wyższy standard życia...jednak co rodzeństwo to rodzeństwo

Troje dzieci

22 cze 2012 - 22:48:16

ja mam trójke rodzeństwa więc moja mama rodziła 4 razy za to duży szacunek dla niej serce natomiast mój tata też ma trójke rodzeństwa i dla mnie to lepiej, jest weselej i poprostu fajniej w wiekszej rodzince ;) rodzenstwo będzie mogło na siebie zawsze liczyć i nie będzie im nudno jak mojej córcia ktora jest malutka ale najprawdopodobniej zostanie jedynaczka ;)

Takze trzeba sie tylko cieszyć!
ja z całego serca gratuluje ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomoc mama czy to normalne?