Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mam niepełnosprawne dziecko...

14 paź 2012 - 08:26:18

Popieram że Polska to ciemnogród ,tutaj dzieci nie uczy się szacunku dla niepełnosprawnych,parę razy widziałam jak dzieci pokazywały palcem i wygłaszały różne komentarze a rodzice nie reagowali,za granicą jest inaczej,w mojej rodzinie jest śliczny aniołek z porażeniem 4-kończynowym i też usłyszało się co nieco na temat dziecka

Mam niepełnosprawne dziecko...

14 paź 2012 - 08:44:00

Cytat
ccastles
i nie, nie masz racji, a przynajmniej nie masz prawa do oceniania kto jest lepszym czlowiekiem, czy ma wieksze prawo do normalnego zycia (O.o)- osoba, ktorej nie wyszlo w zyciu czy chore dziecko.

A czy ja mówię że nie mają prawa do normalnego życia? Mówię tylko, że jest niesprawiedliwość a to nie to samo co mówienie kto ma prawo żyć normalnie a kto z chorobą.



Cytat
ccastles
moze chcial przez chorobe cos wystawic na probe?

Nie On rządzi tym światem.

Mam niepełnosprawne dziecko...

14 paź 2012 - 09:53:19

Wy tu mowicie o niepelnosprawnosci, ja mam dzieci zdrowe, moja corka od sierpnia nosi jedynie okularki ma 4,5 lat przed zalozeniem okularow bawila sie z chlopczykiem na placu zabaw, mama jego rozmawiala z nia i wogole tak fajnie, czestowali sie jedzeniem biegali, bawili sie, a dnai kiedy Marzenka poszla w okularkach na plac zabaw i byl ten chlopczyk nie zapomne nigdy, Marzenka mowila do tej mamy to slowa do niej nie powiedziala, chlopczyk do Marzenki to go zabierala, plakac mi sie chcialo i mialam juz ja zrombac co ona wyprawia, ale nie chcialam by Marzenka slyszala

ale bardzo przykre to bylo...

Mam niepełnosprawne dziecko...

14 paź 2012 - 10:10:15

w każdym kraju znajdzie się ktoś kto "będzie nie tolerancyjny" często to wynika z tego że już w szkole nie ma kontaktu z dziećmi niepełnosprawnymi dlatego jestem za szkoła integracyjnymi , moja siostra do takiej chodziła i wiem że nastawienie tej młodzieży teraz jest zupełnie inne ...często brak tolerancji wynika ze strachu nie ma co atakować tych ludzi bo wy też wykazujecie się nie tolerancją nie każdy ma w rodzinie niepełnosprawne dziecko i nie każdy wie jak się zachować ale jak raz, drugi , trzeci będzie mieć jakikolwiek kontakt z człowiekiem niepełnosprawnym w końcu przestanie się go bać ... najczęściej to jest zwykła strach lub brak praktyki z ludźmi niepełnosprawnymi , większość boi się podświadomie tego czego nie zna, wy także mimo wszystko wykażcie się tolerancja i przypomnicie sobie swoje reakcje sprzed chorób jakie waszych bliskich ... zresztą w wielu krajach jest znacznie gorzej pod tym względem nie ma co tak bardzo krytykować wszystkich

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Podziękujmy za to, że nasze dzieciaczki są zdrowe!