Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:07:51

Chciałabym złożyć wniosek w moim mieście o utworzenie miejsc dla matki z dzieckiem. Chodzi o to, że nie ma żadnego takiego kącika, gdzie można przewinąć czy spokojnie nakarmić dziecko. Jest jedno, w parku gdzie bawią się dzieci i jest płatne.
Mamy wiele obiektów kulturalnych i rozrywkowych, ale nie można się tam wybrać z półrocznym dzieckiem, bo nie ma gdzie go przewinąć!
Nawet chodząc po zakupy jest to utrudnione..

W jakiej instytucji mogę się zapytać o taki wniosek, gdzie go złożyć? Jak mniej więcej powinno wyglądać to pismo?
Proszę o pomoc..!

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:09:19

nie jestem mamą, ale podbijam

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:09:29

Chyba w urzędzie miasta / gminy ;)

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:11:27

W galeriach handlowych zwykle są łazienki dla matek z dzieckiem, ze stolikami do przewijania:)

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:11:50

Domyślam się, ale hm.. czy mam to podciągnąć pod politykę socjalną?

Cytat
Tubbi
W galeriach handlowych zwykle są łazienki dla matek z dzieckiem, ze stolikami do przewijania:)

Jakby było to bym o tym nie pisała :P U nas są 3 i to dość duże galerie, ale nie ma ani kawałka przewijaka!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-15 19:12 przez gabriella_0305.

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:13:35

Przy ogóle polityki 'prorodzinnej' naszego pięknego kraju raczej nie liczyłabym na nic ze strony władz miasta. Prędzej przedsiębiorcy - właściciele galerii, kin etc zainteresują się sprawą.

Dziwne, mieszkam w niedużym mieście, ale w galeriopodobnych tworach przewijaki są.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-15 19:15 przez Tubbi.

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:15:14

Nasze miasto jest elastyczne. Młodzież pisała o skatepark więc im wybudowali... więc myślę, że warto spróbować. :)

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:15:41

nie orientuję się.

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:20:54

znając władze to zanim osiągniesz swój cel Twoje dziecko już nie będzie potrzebowało przewijania:D

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:22:15

Moje może nie - nie jestem egoistką - ale inni rodzice na pewno będą mieli łatwiej. Może ja za kilka lat zdecyduje się na kolejne dziecko?

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:25:59

wydaje mi się, że z taką sprawą to do urzędu miasta :)

na pewno innym mamom też to się przyda, więc warto wystosować takie pismo :)

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:29:25

Tak z ciekawości, z jakiego jesteś miasta?

Działaj, może akurat sie uda! :)

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:29:43

znalazłam coś na ten temat, była taka akcja gdzieś w Żywcu, tam 100 mam podpisało petycję i złożyło ją do magistratu, także trochę podpisów musisz zebrać:)

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:32:45

ja mogę zabrać i 1000, bo wątpię, żeby jakiś rodzic mi tego nie podpisał :P

Jestem z Krosna woj. podkarpackie. Dziura nad dziury :D

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:33:53

Cytat
gabriella_0305
Nasze miasto jest elastyczne. Młodzież pisała o skatepark więc im wybudowali... więc myślę, że warto spróbować. :)

jak sama napisałaś młodzież czyli nie jedna osoba a grupa,wysyłając jako jedna osoba petycje,wątpię że coś zrobią,tylko dlatego ,że jakaś kobieta zgłosiła taki wniosek,musiałabyś poprosić inne matki o pomoc w mieście,by one też wysłały taki wniosek,wtedy to może by miało jakiś większy sens.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mam niepełnosprawne dziecko...