Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:35:11

Napisz do Urzędu Miasta Krosna ale wątpię, że sama coś zdziałasz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-15 19:36 przez nelka1990.

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:36:08

Znaczy to było na zasadzie jednego wniosku, podpisanego przez ileś tam osób. Coś jak petycja. :) Sama ją nawet podpisywałam, bo niech się mają gdzie wyżyć. :D

Cytat
nelka1990
Napisz do Urzędu Miasta Krosna ale wątpię, że sama coś zdziałasz.

Więc zdobędę kilkaset podpisów i sprawa załatwiona. Będę działa do skutku. Pomagam przy prowadzeniu portalu interetowego (krosnocity) więc tam też można o tym nabąknąć :)

A Ty skąd jesteś, jeżeli mogę spytać?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-15 19:40 przez gabriella_0305.

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:42:44

też z Krosna :)
ale teraz mieszkam w innym mieście

Mateusz i Piotruś Cię zatrudnili do pomocy przy Krosnocity ?:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-15 19:46 przez nelka1990.

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 19:42:56

A nie to wszytsko już irytuje...
Chcą żebyśmy rodziły dzieci, a nie ułatwiają...
Rozwlekać tego tematu nie będę, bo mnie irytuje.
Też jestem matką.

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 20:14:40

Cytat
nelka1990
też z Krosna :)
ale teraz mieszkam w innym mieście

Mateusz i Piotruś Cię zatrudnili do pomocy przy Krosnocity ?:)

W pewnym sensie to Mat.
Cóż, sama w takim razie wiesz, jak nasze cudowne krosno wygląda.. :P

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 20:20:30

Ale problem. Dziecko można równie dobrze przewinąć w wózku. Nie ma miejsc dla dzieci w żłobkach, przedszkolach a to chyba poważniejszy problem niż kupka niemowlaka.

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 20:32:15

Dobrze, nie ma sprawy. Przewijaj sobie 2 miesięcznego niemowlaka we wózku, kiedy masz 5 st. na plusie. A wyszłaś na zakupy i nie masz z kim dziecka zostawić. Dziecko krzyczy niemiłosiernie..
A będzie darło się jeszcze bardziej, gdy złapie zapalenie pęcherza.

Po za tym jestem mamą niepełosprawnego dziecka i dla mnie to jest straszny problem. Bo nie chce pozbawiać mojej córki życia w społeczeństwie. A nikt mi tego nie ułatwi.

I uwierz mi nawet gdy jest gorąco, przebieranie dziecka we wózku, gdzie nie masz miejca za wiele, to nie jest przyjemność. A miasta nie zbawi zamontować w kilku miejscach, w ubikacjach dla kobiet rozkładanego, nściennego przewijaka. To nie jest koszt tysiąców złotych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-15 20:35 przez gabriella_0305.

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 20:41:28

Cytat
gabriella_0305
Dobrze, nie ma sprawy. Przewijaj sobie 2 miesięcznego niemowlaka we wózku, kiedy masz 5 st. na plusie. A wyszłaś na zakupy i nie masz z kim dziecka zostawić. Dziecko krzyczy niemiłosiernie..
A będzie darło się jeszcze bardziej, gdy złapie zapalenie pęcherza.

Po za tym jestem mamą niepełosprawnego dziecka i dla mnie to jest straszny problem. Bo nie chce pozbawiać mojej córki życia w społeczeństwie. A nikt mi tego nie ułatwi.

I uwierz mi nawet gdy jest gorąco, przebieranie dziecka we wózku, gdzie nie masz miejca za wiele, to nie jest przyjemność. A miasta nie zbawi zamontować w kilku miejscach, w ubikacjach dla kobiet rozkładanego, nściennego przewijaka. To nie jest koszt tysiąców złotych.
Tak jakbym ja nie miała dzieci. Też mam i kiedyś były niemowlakami w tym jedno niepełnosprawne do dziś. I becikowego mi nikt nie płacił i ulgi prorodzinnej nie miałam bo jej nie było. I jakoś się wychowały. A, i wychowywałam je samotnie bo mąż zginął w wypadku jak byłam z drugim w ciąży.

Mama z dzieckiem i miejska dżungla!

15 maj 2012 - 20:49:04

Nic Ci nie poradzę, że nie było wtedy becikowego, że nie było ulgi prorodzinnej, której ja też nie mam.
Ale ja też nie jestem wstanie sprawić, że nagle otowrzą miejsca w żłobkach. Pisz petycje do urzędu miasta.. daczego nie próbujesz, tylko piszesz, że nie mam innych problemów?
Ja chce wychodzić z dzieckiem i nie chce, by te miejsca utworzno tylko dla mnie, ale także dla innych mam i tatusiów, którzy chcą wychodzić na spacery, uczestnuczyć w życiu miasta.. a nie siedzieć w domu, bo mam małe dziecko. W naszym mieście nie jest najgorzej z przedszkolami, ale wiem, ze przepisy są restrkcyjne pod tym kątem, a temu to ja już nie jestem winna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DZIEŃ MAMY