Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 392
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 19:49:38

Cześć dziewczyny.. 'zainspirował' mnie pewien wątek który przed chwilą zobaczyłam na temat ciąży, ale niestety niechcianej:/ Sama mam 18 lat i bardzo chciałabym mieć dziecko, ale boję się reakcji rodziców, no i tego że byłyby problemy ze szkołą.. a Wy co sądzicie o ciąży w tym wieku? Może któraś z Was ma dziecko już i ma tyle lat lub około?:) Jak sobie radzicie?

DZIEWCZYNY PODKREŚLAM - NIE PLANUJĘ MIEĆ TERAZ DZIECKA, TYLKO DOPIERO JAK BĘDĘ MU MOGŁA ZAPEWNIĆ ODPOWIEDNIE WARUNKI DO ROZWOJU, JA TYLKO PYTAM:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-27 20:05 przez oLyaa0103.

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 19:51:53

'swiadoma' ciaza w tym wieku to glupi kaprys. a wpadka wywoluje u mnie wspolczucie jedynie.

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 19:52:59

Jest już się pełnoletnim więc ma sie prawo mieć dziecko. Jedni w tym wieku są jeszcze dziaciakami i nie są gotowi, inni natomiast są dojrzali - ludzie są różni, więc wiek nie ma tu nic do rzeczy.

zweryfikowana
Posty: 392
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 19:53:16

Jedna dziewczyna która mieszka niedaleko mnie ma niecałe 17 i urodzila niedawno chlopca.. przeraza mnie to bo jest taka nieodpowiedzialna, robi mu zdjęcia z piwem i dodaje na fejsbuka :| szkoda dziecka :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-27 19:54 przez oLyaa0103.

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 19:54:36

tez tak miałam w tym wieku, teraz mam lat 24 i nie chcę dzieci, dla mnie to trochę kompikacja życia, aczykolwiek nie wykluczam że kiedyś zmienie zdanie. Pomyśl o tym ile rzeczy ominie cie, koleżanki będą się bawić a ty? zmieniac pieluchy? na prawde ta perspektywa aż tak ci się podoba?

zweryfikowana
Posty: 246
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 19:55:19

Dziecko to ogromny obowiązek. Zabiera dużo więcej czasu, energii i pieniędzy niż się wydaje. Moim zdaniem warto poczekać te kilka lat i się chociaż trochę ustatkować w życiu.

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 19:55:58

wiktorka88 ma racje. Masz jeszcze czas na zmienianie pieluch. Oczywiście nie zabronimy ci mieć dziecka bo to twoje życie i sama zdecydujesz. Ale najpierw powaznie to przemyśl.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-27 19:56 przez rosehime.

zweryfikowana
Posty: 392
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 19:56:13

Cytat
wiktorka88
tez tak miałam w tym wieku, teraz mam lat 24 i nie chcę dzieci, dla mnie to trochę kompikacja życia, aczykolwiek nie wykluczam że kiedyś zmienie zdanie. Pomyśl o tym ile rzeczy ominie cie, koleżanki będą się bawić a ty? zmieniac pieluchy? na prawde ta perspektywa aż tak ci się podoba?

Szczerze mówiąc jakoś nie jestem typem imprezowiczki, nie ciągnie mnie do zabawy, bardziej zależy mi na tym żeby nie zawalić szkoły, dlatego balabym się.
Cytat
unikatowa93
Dziecko to ogromny obowiązek. Zabiera dużo więcej czasu, energii i pieniędzy niż się wydaje. Moim zdaniem warto poczekać te kilka lat i się chociaż trochę ustatkować w życiu.

Wiem, też tak uważam, dlatego nie zdecyduję się na to, choć baaaaaaardzo tego pragnę, ale wolę poczekać żeby potem móc zapewnić dzidziusiowi jak najlepszy rozwój i dzieciństwo.. Na szczęście mam mojego chrześniaczka który ma 7 miesięcy i jest cudowny :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-27 19:58 przez oLyaa0103.

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 19:58:37

a ja urodziałam mając 18 lat i mam wspaniałą córkę...Każdemu się wydaje że to koniec imprez, odpowiedzialność itp...na początku może tak ale teraz moja córka ma 4 lata a ja sobie nic nie odmawiam:P

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 19:58:46

oLyaa0103 no ok, ja tez tak zawsze mówiłam... ale dziecko to nie tylko fajny słodziak to wiele nieprzespanych nocy, wyrzeczenia, ciężka praca a przede wszystkim studnia bez dna jeśl chodzi o finanse.
a ja uważam że 18 lat to stanowczo za młody wiek żeby być mamą. Zero stabilności finansowej, wykształcenia... i powiecie mi że niektóre sa dojrzałe wcześniej inne póxniej bla bla bla w wieku 18 nie da się być super dojrzałym choćbyśmy nie wiadomo jak się starały, ale rzecz jasna nikt kto urodził w tak młodym wieku nie powie kurde popełniłam błąd. Taka mentalność nie wypada przyznac się do błędów



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-27 20:02 przez wiktorka88.

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 19:59:25

a miala bys kase aby dziecko utrzymac? jak tak to zachodz sobie w ciaze i w wieku 14 lat... Ale jak to Twoi rodzice dostali by kolejną gębe do wykarmienia, bo Ty miałas kaprys aby miec dzidziusia to wg mnie strasznie głupie i nieodpowiedzialne zachowanie. Na dziecko trzeba byc gotowym, nie tylko psychicznie, ale tez między innymi finansowo.

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 20:00:47

oLyaa0103 jestem baaardzo podobna pod tym względem do Ciebie. Też zależało mi tylko na szkole,a imprezy i rozrywkę potrafiłabym sobie odmówić..Ale mimo wszystko poczekałam. Teraz mam 22 lata, jestem w ciąży w miarę się ustatkowałam i baardzo dobrze,że 4 lata temu się nie zdecydowałam na dziecko.

zweryfikowana
Posty: 392
Ostrzeżenia: 1/5

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 20:00:58

Cytat
wiktorka88
oLyaa0103 no ok, ja tez tak zawsze mówiłam... ale dziecko to nie tylko fajny słodziak to wiele nieprzespanych nocy, wyrzeczenia, ciężka praca a przede wszystkim studnia bez dna jeśl chodzi o finanse.

Naprawdę doskonale to rozumiem, wiem że dziecko to wielki obowiązek. Nie zamierzam na razie się o nie starać, tak tylko chciałam was zapytać co o tym sądzicie ;)
Cytat
soso
a miala bys kase aby dziecko utrzymac? jak tak to zachodz sobie w ciaze i w wieku 14 lat... Ale jak to Twoi rodzice dostali by kolejną gębe do wykarmienia, bo Ty miałas kaprys aby miec dzidziusia to wg mnie strasznie głupie i nieodpowiedzialne zachowanie. Na dziecko trzeba byc gotowym, nie tylko psychicznie, ale tez między innymi finansowo.

Ja nie mam kaprysu i powtarzam - NIE ZAMIERZAM na razie starać się o dziecko, to było tylko pytanie :)
Cytat
ewelinaa1773
oLyaa0103 jestem baaardzo podobna pod tym względem do Ciebie. Też zależało mi tylko na szkole,a imprezy i rozrywkę potrafiłabym sobie odmówić..Ale mimo wszystko poczekałam. Teraz mam 22 lata, jestem w ciąży w miarę się ustatkowałam i baardzo dobrze,że 4 lata temu się nie zdecydowałam na dziecko.

Też poczekam, najpierw nauka żeby potem dziecko miało dobrze. Gratuluję i życzę zdrowia zdrowia i zdrowia :))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-27 20:03 przez oLyaa0103.

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 20:03:19

Tu nie chodzi nawet o imprezy i spotkania ze znajomymi, ale o odpowiedzialność za małego człowieka, o jego prawidłowe wychowanie i rozwój, wprowadzenie w życie, przekazanie pewnych wartości cennych w życiu... Uważasz, że jesteś na to gotowa? 18 lat to naprawdę głupi wiek - sama mam niewiele więcej, ale uważam, że to najgorszy okres w życiu, bo we łbie mało i do tego się przerwaca na wszystkie strony. Może masz chłopaka, z którym myślisz o przyszłosci, ale niech mini parę lat i sama zobaczysz czy będziesz z nim dalej czy będziesz go tylko widywać, gdy przyjdzie zobaczyć swoje (wasze) dziecko...
Rozumiem - chcesz być matką. W przyszłosci. Teraz to sama zadbaj o swój rozwój (przede wszystkim psychiczny), wykształcenie, a na dzieci bedziesz miała jeszcze czas...

ciąża 18 lat

27 kwi 2012 - 20:04:06

Moim zdaniem nie dojrzałaś jeszcze do tego, żeby mieć dziecko. To nie jest instynkt macierzyński tylko kaprys, jakbyś dojrzała to byłabyś odpowiedzialna i wiedziała, że teraz nie możesz zapewnić dziecku rozwoju. Nie skończyłaś szkoły, mieszkasz z rodzicami. Co, myślisz, że jak dziecko się urodzi to rodzice będą je karmili, ubierali i opiekowali się nim? Planowanie dziecka powinno odbyć się między mężczyzną i kobietą tylko i wyłącznie wtedy kiedy są gotowi zapewnić temu dziecku dobrobyt.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dzień matki